Reklamy

Reklama

Menu użytkownika

Wybierz kategorię artykułów

Sprawdź swoją wiedzę

Szukaj w serwisie

Ankieta
Jakich treningów poszukujesz?
Treningów na masę
Treningów na rzeźbę
Treningów na siłę
Treningów ogólnorozwojowych
Dla początkujących
Dla średniozaawansowanych
Dla zaawansowanych
Treningów dla kobiet
 
Głosów łącznie: 45
Ankieta zakończy się 17.03.2018, 0:00
Wyniki ankiet?

Reklamy

Polecam

Polecam strony

http://www.sfd.pl/sklep/prdir.aspx?pid=20
Reklamy


Przykre skutki kłucia dupki

Nadesłany przez Hades dnia 14.07.2009, 12:52:39 (14799 odsłon) Więcej wiadomości tego samego autora
Skutki stosowania sterydów są naprawdę poważne. Układ hormonalny można porównać do zegarka. Jedne mechanizmy wpływają na inne itd. Cały ten układ współgra i sprawia, że zegarek cyka w miarę punktualnie. Zażycie sterydów równa się wbiciu w niego gwoździa. Naruszona zostaje cała gospodarka hormonalna kontrolująca przebieg niezliczonych procesów w organizmie człowieka.
Zegarek można oddać do zegarmistrza, ale już nigdy nie będzie on taki sam jak przed . Zażywanie koksu sprawia, że organizm przestaje produkować swoje hormony gonadotropowe. Dostaje je za darmo i to w nadmiarze, więc zamiast trudzić się ich produkcją rozleniwia się. Przy dłuższym zażywaniu środków dopingujących może okazać się, że organizm pozostanie już w takim stanie i jądra staną się bezużyteczne. Kiedy sterydy są dostarczane do organizmu zwiększa się popęd płciowy, poprawia się , człowiek jest żywszy, zaobserwować można duże przyrosty tkanki mięśniowej i siły. Sterydów niemożna brać wiecznie. Po odstawieniu popęd płciowy zanika, samopoczucie ulega pogorszeniu. Człowiek staje się apatyczny, a zamiast przyrostów często obserwuje się spadki. Taka sytuacja sprawia, że chęć sięgnięcia powtórnie po sterydy jest coraz większa. Pętla się zaciska. Tu mówi się już o uzależnieniu psychicznym. Człowiek wie, że coś mu szkodzi i aby zniwelować dyskomfort psychiczny wymyśla sobie najróżniejsze korzyści, jakie może mu przynieść koks.

Podobnie postępują alkoholicy „trzeba się odkazić dla zdrowia” i palacze „palę to schudnę” itd. itp. Jest to próba oszukiwania samego siebie. Powtarza się cykl za cyklem, a każdy kolejny przynosi coraz mniejsze rezultaty. Wątroba zmęczona dezaktywacją szkodliwych substancji zaczyna się poddawać. Ciągłe nadciśnienie krwi powoduje przerost lewej komory . Rośnie ryzyko wylewu, zawału serca i udaru mózgu. Krew gęstnieje i serce musi wkładać coraz więcej pracy w jej przepompowanie. Następuje zatrzymywanie wody w organizmie powodujące opuchliznę ( często widoczną na twarzy). Prostata i pęcherzyki nasienne zaczynają się rozrastać. Występuje nadmierny porost włosów na ciele i łysienie głowy. Zanim wpadnie się w tą pułapkę, która jest końcem przygody z dla wielu ludzi, trzeba dobrze zastanowić się czy warto iść na skróty do nikąd…
Ocena: 9.00 (4 głosów) - Oceń tę wiadomość -
Udostępnij ten artykuł swoim znajomym:
Opublikuj na Facebooku Opublikuj na Twitterze

 
Komentarze są własnością ich autorów. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Napisz komentarz
Zasady komentowania*
Komentarze zawsze są zatwierdzane.
Tytuł*
Nazwa*
Email*
Witryna WWW*
Wiadomość*
Kod potwierdzenia*
6 - 0 = ?  
Wpisz wynik wyrażenia
Możesz spróbować tylko: 10 razy© Kulturystyka.ORG.pl 2004-2017 Kopiowanie dozwolone po podaniu aktywnego linku do danego materialu.