3 kluczowe rady na bicepsy marzeń

Ogromna większość pakerów, którzy wpadają w zastój treningowy, cierpi z powodu złej techniki ćwiczeń. Tylko dzięki idealnej technice mięśnie przyzwyczajone do dużych obciążeń i treningów są w stanie nadal reagować na impulsy treningowe.

1. Skoncentruj się na tym , co robisz
Każde z ćwiczeą w sesji treningowej powinno poruszać biceps w inny sposób. Na tym należy się skoncentrować. Jeżeli np. robisz uginanie młotkowe, to skup się na zewnętrznej głowie, spróbuj sobie wyobrazić pracę mięśni. To nie kit – jeżeli skupisz się na treningu, przyniesie on dużo lepsze rezultaty.

2. Wizualizacja
Może to głupie, ale wyobrażanie sobie jak rosną mięśnie potrafi sprawić, że ich wzrost faktycznie jest szybszy. Tak robił już Arnold i zaszedł naprawdę daleko, chociaż oczywiście jego wyniki nie zależały jedynie od marzeą. Postarajcie się jednak stworzyć silne wyobrażenie tego, co chcecie osiągnąć poprzez trening, każdy detal kształtowanego muskułu. Trenując biceps postarajcie sobie wyobrazić jego zwiększającą się grubość – te nabrzmiewające pod ciśnieniem krwi żyły i wyodrębniające się włókna. To spowoduje, że będziecie trenować jeszcze ciężej, a dzięki połączeniu mentalnemu mięśnie pracować zaczną wydajniej.

3. Technika jest ważniejsza niż ciężar
Zbyt wielu trenujących przykłada większą wagę do tego ile podnosi podczas treningu, zamiast do tego JAK to robi. Tak naprawdę technika jest najważniejsza. Nawet przy metodzie Troya, gdzie mogłoby się wydawać, że wszystko robione jest nie tak, technika sprawia, że ten trening naprawdę działa. Ogromna większość pakerów, którzy wpadają w zastój treningowy, cierpi z powodu złej techniki ćwiczeą. Tylko dzięki idealnej technice mięśnie przyzwyczajone do dużych obciążeą i treningów są w stanie nadal reagować na impulsy treningowe. Powiedzmy to wprost – przy nieprawidłowym wykonaniu danego ćwiczenia nie pracują te mięśnie, które powinny – potem dziwicie się, że buła nie rośnie – a jak ma rosnąć ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest