5 najlepszych książek na temat zdrowego odżywiania

Kwestia zdrowia psychicznego i fizycznego jest szczególnie dotkliwa we współczesnym społeczeństwie. Sportowcy bardzo dbają o swoje zdrowie psychiczne, znajdują pasjonujące hobby i ogólnie starają się urozmaicić swój program zajęć. Jednym z najpopularniejszych hobby jest hazard, który zyskał znaczną popularność dzięki szybkiemu rozwojowi komunikacji internetowej. Agregatorzy witryn kasyn online pomogą Ci dokonać właściwego wyboru, gdzie znajdziesz uczciwe i szczegółowe recenzje na wszystkich popularnych platformach internetowych, a ponadto dowiedz się więcej o najlepszych bonusy w kasynach i wybierz naprawdę godne kasyno.

Jednak oprócz zdrowia psychicznego nie mniej ważne jest zdrowie fizyczne. Nowoczesne technologie pomagają człowiekowi skutecznie uzupełniać bogactwo wiedzy i zdobywać przydatne informacje, które pomogą zadbać o jego zdrowie. Odżywianie jest jednym z najważniejszych aspektów zdrowego ciała i umysłu, dlatego ważne jest, aby uważnie monitorować spożywaną żywność i uzupełniać dietę w witaminy.

Możesz zebrać przydatne informacje z książek, które zostały słusznie wybrane jako najlepsze w swojej dziedzinie i które mogą wyjaśnić podstawy zdrowego odżywiania prostym językiem.

Alexey Kovalkov „Metodologia dr Kovalkova. Zwycięstwo nad wagą”

Ta książka będzie darem niebios dla osób, które od dłuższego czasu próbują schudnąć. A kluczową cechą tej pracy jest absolutnie zdrowa technika, która nie zaszkodzi organizmowi i pozwoli płynnie przejść na zdrową dietę, wykluczając z diety wszystkie szkodliwe produkty.

Autorytet autora jest niezachwiany, bo przed wydaniem swojej pracy sam schudł 70 kilogramów. Dlatego możemy śmiało powiedzieć, że wszystkie techniki opisane w książce zostały przetestowane w prawdziwym życiu.

Oprócz własnego doświadczenia, Alexey w swojej książce podaje przykłady swoich uczniów, a także udziela porad i zaleceń wykwalifikowanych dietetyków.

David Perlmutter “Jedzenie i mózg. Jak węglowodany wpływają na zdrowie, myślenie i pamięć ”

Książka wyczerpująco ukazuje cechy ludzkiego ciała, ukazując subtelną paralelę między stylem odżywiania a ludzkim myśleniem. Po przeczytaniu tej pracy możesz poszerzyć zakres swojej wiedzy z zakresu psychologii i dowiedzieć się więcej o związku pokarmów z naszym samopoczuciem i samopoczuciem, zrozumieć, jak manifestują się choroby somatyczne i jak można o nich raz na zawsze zapomnieć.

Autorka zgłębia temat zdrowego odżywiania i szczegółowo bada produkty, które mają szkodliwy wpływ na organizm człowieka. David przekonuje, że rezygnując z pewnych pokarmów, można raz na zawsze pozbyć się negatywnych emocji, słabej pamięci i ciągłych bólów głowy.

Ponadto książka zawiera szczegółową listę przydatnych pokarmów i elementów, których dana osoba potrzebuje do zdrowego funkcjonowania. Udowodniono więc, że spożywanie pewnych pokarmów prowadzi do poprawy nastroju i usprawnienia procesów myślowych.

Carolyn Steele Hungry City. “Jak jedzenie determinuje nasze życie ”

Ta praca jest w stanie całkowicie zmienić umysł czytelnika i ogólnie zmienić jego opinię na temat żywienia. Autor zgłębia specyfikę żywienia współczesnych ludzi, bada zjawisko popularności półfabrykatów, fast foodów i innych „wygodnych” sposobów jedzenia. Ponadto Carolyn podkreśla szkodliwy wpływ marnotrawstwa żywności na stan planety, a także podaje przykłady, jak złej jakości produkty wypełnione konserwantami mają szkodliwy wpływ na organizm człowieka.

Można argumentować, że osoba, która czyta tę książkę, nie będzie już mogła patrzeć na półki w supermarkecie w taki sam sposób, jak zwykle.

Colin Campbell, Thomas Campbell „China Study. Wyniki największego badania związku między żywieniem a zdrowiem ”

Ta książka jest wynikiem wieloletnich obserwacji związku różnych chorób z niektórymi pokarmami. Jest to pełnoprawne badanie medyczne, które wywróci do góry nogami wszystkie nawyki żywieniowe i pozwoli Ci odbudować codzienną dietę w nowy sposób.

Dlatego autorzy nauczą czytelnika, jak unikać szkodliwych produktów, które mogą następnie niekorzystnie wpływać na zdrowie i prowadzić do chorób przewlekłych.

Rebecca Scritchfield „Bliżej ciała. Jak przestać się torturować i zacząć żyć bez diet i złych nawyków ”

Ta praca ma na celu nauczenie czytelników kochania swojego ciała i słuchania swoich wewnętrznych pragnień. Nie odmawiaj sobie chęci na słodycze, ale jednocześnie uważnie monitoruj swoją dietę i rozpieszczaj organizm witaminami.

Ta książka jest najlepszą motywacją dla osób, które na poważnie zdecydowały się zmienić swoje podejście do zdrowego stylu życia i stać się szczęśliwszymi

Zbierając informacje krok po kroku, możesz znaleźć wzajemne zrozumienie ze swoim ciałem i prawdziwie pokochać siebie.

1 komentarz do “5 najlepszych książek na temat zdrowego odżywiania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest