6 superniezawodnych sposobów na przyrost mięśni

Przed tobą sześć niezawodnych sposobów, dzięki którym nawet największy chudzielec zamieni się w napakowanego faceta. Gwarantuję ci, jeśli konsekwentnie będziesz stosował poniższe reguły, osiągniesz swój cel. Miłego treningu !

1. JEDZ CZĘSTO.

To właśnie jest niesłychanie ważna zasada dla intensywnie trenującego sportowca. Jeśli uwzględnisz trudność, że taki chudy facet jak ty, z szybką przemianą materii, spala jedzenie niemal od razu po spożyciu, zrozumiesz, dlaczego ta właśnie reguła jest podstawą do osiągnięcia sukcesu. By uzyskać przyrost mięśni, musisz spożywać węglowodany i białka co trzy do czterech godzin. W przeciwnym razie w twoim organizmie będzie zachodzić intensywniejszy proces kataboliczny, uniemożliwiający przyrost masy mięśniowej. Szczupły sportowiec pracujący nad zwiększeniem objętości swoich mięśni musi spożywać posiłki bogate w węglowodany i białka co cztery godziny. Może ci to nieco skomplikować życie, ale dodatkowe kalorie są w zasięgu ręki dzięki wynalazkowi, jakim jest obfitość i bogactwo dostępnych pokarmów, częstemu sięganiu po batoniki i koktajle mleczne. Jedz, jedz i jeszcze raz jedz….sześć lub siedem razy dziennie. Między posiłkami dożywiaj się, a znajdziesz się na najlepszej drodze do bardziej muskularnej postury.

2. ZWIĘKSZ ILOŚĆ BIAŁKA.

Usłyszysz wiele sprzecznych poglądów na temat ilości białka, jaką sportowiec powinien dziennie przyjmować. Zdaniem Amerykańskiego Towarzystwa Medycznego dawka ta dla wszystkich sportowców, nawet intensywnie trenujących, wynosi nie więcej niż pół grama na funt wagi. Jednak gdy zapytasz o to mistrza kulturystyki albo autorytet w tej dziedzinie, usłyszysz, że ilość ta wynosi od 1 do 1,5 grama. Czy ci się to podoba, czy nie; obojętnie, czy udowodniono to naukowo, czy też nie: w rzeczywistości sportowcy przyjmujący większą dawkę białka, uzyskują masę mięśniową w krótszym czasie, plus zwiększają jej ilość, kropka.

3. PODSTAWOWE RUCHY BUDUJĄ MASĘ MIĘŚNIOWĄ.

Żeby naprawdę zwiększyć objętość mięśni, musisz wykonywać podstawowe ćwiczenia: wyciskanie na ławie, przysiady ze sztangą i martwe ciągi z ciężarami 6 do 12 powtórzeń. Zostaw ściągania linek na później, gdy uzyskasz trochę masy mięśniowej. Podstawowe ćwiczenia często są trudne i wyjątkowo niewygodne. Jeśli przysiady z ciężarami były łatwe, wtedy każdy wykonywałby je zamiast wyciskania. Wybór należy do ciebie. Albo nadal będziesz wykonywał ściąganie i wyciskanie nóg, albo przestaw się na podstawowe ruchy. Jeśli zdecydujesz się na drugą opcję, twoje ciało odwdzięczy ci się, produkując nowe pokłady mięśni.

Przeczytaj również inny ciekawy artykuł na ten temat: Najlepszy sposób na wzrost mięśni

4. PRZECIĄŻENIE.

Przyjmuje się, że im większy ciężar podniesiesz 6-12 razy (będąc w znakomitej formie), tym większe będą twoje mięśnie. Przeciążenie mięśni to sprawdzona i skuteczna metoda na uzyskanie większej masy mięśniowej. Sportowcy uprawiający sporty siłowe mają do dyspozycji wiele sposobów na przeciążenie. Możesz skrócić ogólny trening o połowę, próbując podnosić te same ciężary w czasie, który poświęciłbyś na dłuższy trening. Zrób 10 powtórzeń zamiast 8, które wykonywałeś do tej pory, wykonuj 12-15 powtórzeń z ciężarami zamiast dotychczasowych 6-12. Jeśli zależy ci na przyroście masy mięśniowej, musisz stale przeciążać mięśnie.

5. PRZYJMUJ (MONOHYDRATE)

Na pewno już to wcześniej słyszałeś i nie chcesz słuchać tego znowu, ale fakt, faktem, kreatyna działa na większość intensywnie trenujących sportowców i może czasem spowodować dramatyczne efekty. Przypadki sportowców, którym przybyło na wadze 5-8 kilogramów w ciągu miesiąca po rozpoczęciu przyjmowania kreatyny, nie należą do rzadkości. Tego typu przyrost masy może być wyjątkiem a nie regułą, ale ogólnie wszyscy eksperci na tym polu akceptują kreatynę jako dodatek do treningu siłowego sportowców, który może przynieść pozytywne rezultaty.

6. ZAPLANUJ KRÓTKIE, INTENSYWNE TRENINGI.

Nic nie wstrzyma przyrostu mięśni bardziej, niż gra w koszykówkę po treningu, a następnie taniec w dyskotece cztery razy w tygodniu. Od czasu do czasu można sobie pozwolić na ten rodzaj aktywności, ale zbyt wiele osób ma nawyk wykonywania zbyt intensywnie cardio. Jeśli należysz do osób, które chętnie spędzają czas na dodatkowej aktywności w ciągu dnia, możesz zapomnieć o swoich rozbudowanych mięśniach. Chyba, że jesteś cudem genetycznym, w przeciwnym razie przyrost mięśni będzie minimalny albo w ogóle go nie będzie. Odłóż tańce na później, gdy uzyskasz już trochę masy mięśniowej. A więc 45 – minutowe sesje wzmacniające pracę serca i płuc jest również ważne, ale ogranicz je do trzech 20 – minutowych sesji w tygodniu. Jeśli będziesz wykonywał je dokładnie, to wystarczy by utrzymać serce i płuca w dobrej kondycji. Zalecałbym ci jednak całkowite zrezygnowanie z tych aktywności przez co najmniej trzy miesiące, lub do czasu, gdy zauważysz znaczny przyrost tkanki tłuszczowej. Ale nawet wtedy, biorąc pod uwagę twój metabolizm, tłuszcz zniknie gwałtownie, jak tylko wznowisz cardio. A więc mówiąc dosłownie, nie wypoć tego ! Zrezygnuj z cardio, i zaobserwuj różnicę w przyroście masy mięśniowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest