Agresja kontrolowana

Bywają takie dni, że energia po prostu rozpiera. Byle co potrafi wyprowadzić nas z równowagi, a pięści ciężarowca mogą rozkruszyć mury. Jak powiada teoria hydrauliczna Freuda, agresja musi znaleźć ujście i kierunek. Najlepiej, aby jej celem były ciężary na siłowni

Uginanie młotkowe
Niesamowity power dla całych ramion. Pracuje biceps (najciężej), ale także triceps i klatka. Przy ostrym obciążeniu po prostu rozwalają ramiona. Ładują fantastyczną pompę. Walka z ciężarem wyzwala tutaj autentyczną wściekłość. Dla lepszego efektu, wykonując to ćwiczenie na siedząco, robimy naprzemienne uginania, które lepiej izolują pracę mięśni.

Wiele bywa powodów do irytacji w ciągu dnia – w pracy, w domu, na ulicy. Do tego dochodzą lepsze lub gorsze dni. Nie zapominajmy, że mężczyźni mają większe skłonności do zachowaą agresywnych. Siłownia będzie tutaj działać jak terapia. Zamiast wyżywać się na domownikach i przyjaciołach, lepiej pójść na siłownię. Tam znajdziecie godnych siebie przeciwników – kilka ton obciążników, wyciągi, bloczki, drążki do podciągania. Tam pokażcie, na co Was stać.

Uginanie ramienia w pozycji izolowanej, czyli w oparciu łokcia o kolano to jedno z najlepszych ćwiczeą na biceps.
Wykonywane jest jedną ręką, co pozwala na dobrą pracę mięśni. Dzięki oparciu łokcia uzyskujemy doskonale wyizolowaną pracę mięśnia dwugłowego ramienia. Ćwiczenie to działa jak ręczna pompa, wprowadzająca krew do bicepsa – genialnie wpływa na definicję ramienia.

Przy wyciągu również można robić uginania na biceps. Aby było wygodniej wykonać to ćwiczenie, trzeba pochylić tyłów. Podczas uginania ramienia pracować będzie także najszerszy grzbietu – nie martwcie się jednak. W takich przypadkach bardziej kompleksowy ruch pozwala na wzięcie większego ciężaru i pracę nad rozwojem masy. Jeśli dacie radę, można zakładać na ten przyrząd nawet cały stos, bowiem ćwiczenie przy maszynach jest nieco łatwiejsze niż wolnym ciężarem. Do dzieła.

Jak mówią rozmaite teorie, znane w psychologii, ludzka skłonność do agresji jest wrodzona. Patrząc na naszego modela, którym jest amerykaąski kulturysta, Idris Ward-El, nie sposób się z tym nie zgodzić. Pamiętajcie, że agresja jest groźna, nie pozwólcie, żeby gniew nad Wami zapanował. Faktem jest, że podwyższony poziom testosteronu może powodować zwiększenie pobudliwości, jednak złość lepiej wyładować na maszynach treningowych, przyniesie to pozytywne efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest