Aplikacje na siłowni, czyli co robić w trakcie odpoczynku

Ćwiczenie na siłowni często wymaga od nas wzmożonego wysiłku, to jasne. Jednak pomiędzy wyciskaniem i kolejnymi seriami musimy też odpocząć, żeby nabrać sił. Wiele osób sięga wtedy po telefon i robi na nim różne rzeczy. Niektórzy szukają odpowiedniej muzyki, jeśli ćwiczą w słuchawkach. Drudzy sprawdzają, co mają jeszcze do zrobienia w trakcie treningu. Jeszcze inni zwyczajnie przeglądają aktualne wydarzenia lub swoje media społecznościowe. Krótko mówiąc, każdy ma jakiś pomysł, jak spożytkować chwilę wolnego czasu.

Muzyka daje moc

Wiele osób lubi posłuchać sobie ulubionych utworów w trakcie pracy na siłowni. Muzyka potrafi zmotywować do działania, ale też pozwolić się skoncentrować na czym innym niż wysiłek fizyczny. Ludzie z słuchawkami na uszach to coraz częstszy widok w miejscach ćwiczeń. Dla takich też są specjalne aplikacje muzyczne, które przecież zaraz po grach są najczęściej pobieranymi oprogramowaniami na urządzenia mobilne. Sprawdź czy któraś z poniższych propozycji przypadnie Ci do gustu.

Spotify – pozwala bez ograniczeń słuchać muzyki na swoim urządzeniu mobilnym. Aplikacje można wypróbować za darmo, lub wykupić abonament, aby mieć dostęp do np. możliwości słuchania muzyki w trybie offline.

Sound Cloud – jest wiodącą jedną z najpopularniejszych aplikacji nagraniowych. Możesz sprawdzać najnowsze utwory z największych na świecie społeczności muzyków, zespołów, producentów i twórców dźwięku wszelkiego rodzaju. Masz możliwość nagrywania własnych dźwięków za pomocą jednego przycisku, a także połączenia się i udostępniania w serwisach społecznościowych.

VEVO – jest to całodobowy kanał muzyczny, który zawiera programy, koncerty oraz teledyski z całego świata. Jest stworzony od fanów dla fanów, więc nie mamy tu do czynienia z żadnymi algorytmami wyświetlania. Trzeba jednak zaznaczyć, że najlepszą jakość dźwięku otrzymamy, gdy będziemy połączeni z Wi-Fi.

Aplikacje bukmacherskie

Zapomniałeś, że za chwilę są ważne mecze? Jesteś na siłowni, a zaraz gra Liga Mistrzów? Wykorzystaj aplikacje bukmacherskie, żeby w mgnieniu oka postawić zakład, o którym myślałeś już od kilku dni. Za pomocą apki od swojego bukmachera bardzo szybko i wygodnie obstawisz, co tylko zechcesz. To o wiele razy bardziej wygodne rozwiązanie, niż odpalanie strony z zakładami bukmacherskimi poprzez przeglądarkę. Trzeba wejść w wyszukiwarkę, wpisać adres strony, zalogować się, odnaleźć interesujący nas zakład… bardzo dużo małych czynności. Zrobienie tego za pośrednictwem “apki” potrwa dużo krócej, bo uruchamiasz ją jednym kliknięciem i przez cały czas możesz pozostać zalogowany. Jak widać proces ograniczony jest do minimum, więc warto się w takową aplikację bukmacherską zaopatrzyć.

Jak ćwiczyć i co trenować?

Jeśli przede wszystkim chcesz się skupić na treningu i to po to przychodzisz na siłownię, musisz mieć w swoim telefonie aplikacje związane z treningiem. Istnieje mnóstwo aplikacji fitness, które pomogą Ci w doborze ćwiczeń, a w efekcie poprawie Twojej formy. Skoro jednak jest ich bardzo dużo, to niemożliwe, że wszystkie są wartościowe. Nie musisz teraz ściągać wszystkich, które wpadną Ci w oko i każdą po kolei testować. Zabrałoby to zdecydowanie za wiele czasu, a tu chodzi przede wszystkim o to, żeby wyrzeźbić to co trzeba w jak najszybszym tempie. Przyjrzyjmy się kilku najbardziej wartościowym i sami zdecydujcie, która odpowiada Wam najbardziej.

Workout trainer – To jedna z topowych aplikacji w kategorii fitness i zdrowie. Zawiera setki ćwiczeń pokazywanych krok po kroku przez profesjonalnych trenerów, które wzbogacone są o komentarz audio. Trenerzy nie tylko instruują, ale też aktywizują i zachęcają do większego wysiłku. Możesz wybrać cel, na którym chcesz się skupić, na przykład zrzucenie wagi, lepsze wyniki w bieganiu czy praktykowanie jogi. Aplikacja dostępna w wersji darmowej, jak i premium.

Atlas ćwiczeń – Chciałbyś dowiedzieć się, jak powinna wyglądać poprawna rozgrzewka lub w jaki sposób zrobić „martwy ciąg” czy „wyciskanie żołnierskie”? Szukasz nowych, alternatywnych sposobów na rozbudowę swoich mięśni? W takim razie to aplikacja idealna dla Ciebie! To darmowa aplikacja z dostępem do wielu ćwiczeń, wzbogaconych o dokładne opisy i animacje. Daje też możliwość stworzenia własnego planu treningowego.

Ćwiczenia w domu bez sprzętu – Teraz możesz ćwiczyć nawet bez hantli, ani sztangi. Dzięki tej “apce” przećwiczysz wszystkie grupy mięśniowe, wykorzystując jedynie ciężar własnego ciała. Warto nadmienić, że zestawy ćwiczeniowe zostały dobrane w ten sposób, abyś mógł trenować w zgodzie z naukowymi badaniami. Animacje i filmy pomogą w poprawnym wykonywaniu ćwiczeń, a oprócz poradników pomogą Ci również śledzić postępy.

1 komentarz do “Aplikacje na siłowni, czyli co robić w trakcie odpoczynku

  1. Jak jest trening to nie ma telefoniku, trzeba ciężko zapierdzielać za przeproszeniem i skupiać się na tym co jest tu i teraz, a nie myśleć o bzdetach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest