Atak na uda !

Aby twoje nogi przybrały wymarzone kształty, musisz wzmocnić mięśnie wewnętrznej i tylnej strony ud. Ćwicząc regularnie nie tylko pozbędziesz się zbędnych krągłości, ale i wygładzisz skórę. Ale musisz się do tego sumiennie przyłożyć! Tym razem nie ma żadnej taryfy ulgowej.

Atak na uda!

Aby twoje nogi przybrały wymarzone kształty, musisz wzmocnić mięśnie wewnętrznej i tylnej strony ud. Ćwicząc regularnie nie tylko pozbędziesz się zbędnych krągłości, ale i wygładzisz skórę. Ale musisz się do tego sumiennie przyłożyć! Tym razem nie ma żadnej taryfy ulgowej.

Ćwiczenia wykonuj 2-3 razy w tygodniu, zawsze z jednodniową przerwą. Ćwicz tak intensywnie i starannie, by naprawdę czuć, że mięśnie są zmęczone. Przed każdą sesją zrób 10-minutową rozgrzewkę, aby przygotować mięśnie do wysiłku. Każdego ćwiczenia wykonuj dwie serie, a każda z nich to 10 powtórzeń. Taka gimnastyka powinna zająć ci co najmniej 45 minut. Pamiętaj, że nie ćwiczysz na czas, ale na jakość, bo tylko wtedy mięśnie pracować będą jak należy, a z czasem sprawią, że twe uda staną się jędrne i o wiele smuklejsze.

Jeśli chcesz wzmocnić efekt domowych ćwiczeń, wyciągnij z piwnicy dawno zapomniany rower. Nie masz czasu na jeżdżenie w powszednie dni tygodnia? Trudno, ale postaraj się wygospodarować czas na przejażdżkę w weekend. Aby odczuć jej rezultaty, musisz popedałować przez co najmniej pół godziny. Nie trzeba jednak się zbytnio forsować. Wystarczy, że pojeździsz w spokojnym tempie – nie dość, że pozachwycasz się pięknem np. leśnego krajobrazu, to jeszcze będziesz skutecznie spalać tłuszczyk na nogach.

Ćwiczenie pierwsze.
Połóż się na prawym boku z nogami lekko ugiętymi w kolanach. Głowę ułóż na prawej ręce. Lewą możesz się podeprzeć. Teraz lewą nogę wolno podnoś do góry, na chwilę zatrzymaj w miejscu, a potem powolutku zacznij ją opuszczać. Pamiętaj, by nie unosić nogi wyżej niż na 20 cm. W czasie tego ćwiczenia pilnuj by mięśnie uda były ciągle napięte, a biodra nieco wypchnięte do przodu. Powtórz ćwiczenie 30 razy. Połóż się na lewym boku i zmień nogę.

Ćwiczenie drugie.
Stań prosto. Wykonaj wypad do przodu prawą nogą, ugnij oba kolana. Pięta nogi lewej powinna być uniesiona, a kolano prawej nogi ma być dokładnie nad jej kostką. Odepchnij się i wróć do pozycji wyjściowej. Zmień nogi. Powtórz 15 razy

Ćwiczenie trzecie.
Stan w lekkim rozkroku, ręce oprzyj na biodrach. Unieś nogę na niewielką wysokość, wykonuj nią powolne i lekkie wymachy. Przez cały czas staraj się być wyprostowana i mocno napinaj mięśnie bioder. Wykonaj ok. 20 wymachów i zmień nogę. Całą serię powtórz jeszcze co najmniej dwa razy.

Ćwiczenie czwarte.
Połóż się na prawym boku, unieś głowę oraz klatkę piersiową i podeprzyj się na ręce. Lewą nogę zegnij w kolanie i postaw ją za prawą nogą. Potem unieś ją na wysokość ok. 20 cm i opuść, nie dotykając jednak podłogi. Ćwiczenie powtórz co najmniej 20 razy, po czym połóż się na lewym boku i zmień nogę.

Ćwiczenie piąte.
Stań w szerokim rozkroku, ręce oprzyj na biodrach. Patrz prosto przed siebie, ściągnij łopatki i wyprostuj kręgosłup – to pomoże ci przestać się garbić. Wykonaj przysiad tak, by uda utworzyły kąt prosty z łydkami. Napnij mięśnie i w tej pozycji wytrzymaj kilka sekund. Ćwiczenie wykonaj co najmniej 20 razy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest