Chrom a odchudzanie

Chrom stanowi niezbędny mikroelement w diecie, jego brak może doprowadzić do cukrzycy, wysokiego poziomu złego cholesterolu oraz chorób serca. Brak chromu zmniejsza poziom wychwytywania tłuszczów przez wątrobę. Bez chromu nie może odbyć się proces spalania węglowodanów.

CHROM

Chrom stanowi niezbędny mikroelement w diecie, jego brak może doprowadzić do cukrzycy, wysokiego poziomu złego cholesterolu oraz chorób serca. Brak chromu zmniejsza poziom wychwytywania tłuszczów przez wątrobę. Bez chromu nie może odbyć się proces spalania węglowodanów. Chrom stabilizuje gospodarkę energetyczną przez co między innymi opóźnia procesy starzenia się.

Chrom po prostu wspomaga przemianę materii i jest szczególnie przydatny podczas kuracji odchudzającej lub okresu treningu “na rzeźbę”. L-Karnityna stosowana łacznie z chromem przy intensywnym treningu ma zwiększone działanie odchudzające. W przeciwieństwie jednak do samej L – Karnityny, która działa jedynie przy intensywnym i bardzo częstym treningu chrom wykazuje działanie już przy małym natężeniu treningów.

Chrom hamuje łaknienie, przez co wpływa na zmniejszenie ilości zjadanych pokarmów, dlatego mimo korzystnego działania nie jest polecany przy treningu na masę dla większości osób. Jednak ludzie ze skłonnościami do otyłości, chcący rozwijać masę mięśniową powinny przy tym stosować chrom jako regulator przemiany materii w cyklu treningowym.

Wbrew różnym mitom chrom nie jest żadnym cudowny dopalaczem ani dopingiem – to fałszywy mit tak jak w przypadku witaminy b12 – Dibencozide Magnum. Działanie chromu polega na czymś innym: Suplement ten będzie działał najskuteczniej u osób których dieta jest uboga w ten mikroelement. Jeśli twoja dieta jest zrównoważona i bogata w mikroelementy – nie możesz zatem spodziewać się zaskakujących rezultatów zastosowania chromu. Cena tego suplementu jest niska, a optymalne dawki bardzo małe. Warto spróbować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest