Clenbuterol

Clenbuterol

Clenbuterol ma własności kataboliczne dla tłuszczu w tkankach obwodowych , tzn. ze go spala poprzez podwyższenie temperatury ciała o 1 stopień. Clenbuterol wykazuje też działanie anaboliczne, dające przyrost masy mięśniowej, nawet pomiędzy cyklami.

Skutki uboczne – mogą pojawić się po około 10 dniach brania i mogą objawiać się takimi symptomami jak bezsenność, pobudzenie psychoruchowe, drżenie rąk , bóle głowy, bolesne skurcze mięśni, obniżony stan potasu w surowicy krwi , nudności , kołatania serca. To z reguły ustaje po kilku dniach.

Clenbuterol jest bardziej popularny wśród kobiet niż wśród mężczyzn. Ponadto Clenbuterol pomaga im stać się szczupłymi i temu też zawdzięcza swą rosnącą popularność wśród kobiet. U sportowców podaje się go codziennie lub przez dwa dni, następnie dwa dni przerwy. Ta dwudniowa przerwa miedzy cyklami jest po to by zapobiec ujemnej regulacji receptorów. Clenbuterol przypomina swoją budową adrenalinę i podobnie jak ona może pobudzać mięsień sercowy, a nawet potrafi wywołać wrogość i złość. Drugim sposobem zażywania Clenbuterolu jest stosowanie go przez dwa tygodnie po 1-2 tab. a następnie zrobienie dwu tygodniowej przerwy, przed kolejnymi dwoma tygodniami zażywania.

W kulturystyce używany w celu utrzymania uzyskanej masy po cyklu . Clenbuterol nie jest związkiem z grupy sterydów anabolicznych, różni się od nich budową chemiczną i odmiennym mechanizmem działania .

Ponieważ nie daje działań ubocznych w postaci maskulinizacji tak charakterystycznej dla pochodnych testosteronu – chętnie stosowany jest przez kobiety .

1 komentarz do “Clenbuterol

  1. Siema!W jaki sposob powinien byc dawkowany dla kobiet?Zaleca sie przy tym przejscie na jakas diete?Co ile powinna byc przyerwa w dawkowaniu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest