Clostylbegyt

Nie jest sterydem androgenicznym. Jest syntetycznym estrogenem, który należy do grupy hormonów płciowych. Syntetyczny hormondziałający na mózg (podwzgórze) powodujący wzrost uwalnianiahormonów płciowych.

Pobudza dojrzewanie pęcherzyka jajnikowego, owulację. Hamuje wzrost błony śluzowej w macicy. U mężczyzn wzmaga produkcję nasienia. Ma silny wpływ na oś wewnętrzna mózgu. To stymuluje wydzielanie w przysadce gonadotropin, dlatego więceji szybciej wydziela się FSH i LH. W większości przypadków powoduje wyrównanie lub podniesienie się poziomu testosteronu przez około10 – 14 dni. Brany jest najczęściej po odstawieniu sterydów, takich jak Omnadren 250, Testosteron, Metanabol. Lepsze rezultaty dają mieszanki: Clomid + HCG. Paradoksem jest, że jest syntetycznym estrogenem i pracuje także jako antyestrogen.

W latach 80 – tych używany był w medycynie i promowany jako naturalny produkt organizmu. Stymulował hormony (gonadotropne) i powodował wzrost poziomu testosteronu. U kobiet stymulował owulacje.

Efekty uboczne są rzadkie, gdy dawki bierze się sensownie ale mogą wystąpić: Zaburzenia miesiączkowania. Powiększenie jajników. Napięcie gruczołów piersiowych. Przyrost wagi. Bóle głowy, podbrzusza. Rozdrażnienie , bezsenność , depresje , zmęczenie . Nudności. Możliwe jest szybsze przekwitanie, wówczas producenci proponują kontynuację kuracji Clomidem. Lek ten nie wpływa na funkcjonowanie wątroby.

Dawki 50 – 100 mg (1 – 2 tabletki) na dzieą bywają wystarczające.Zaleca się branie tabletek po posiłkach. Należy zażywać każdorazowo takie same dawki. Kuracja nie powinna przekraczać 10 – 14 dni.Wielu sportowców zaczyna od 100 mg na dzieą (50 mg rano i 50 mg wieczorem po posiłku), a po 5 dniach dawkę zmniejszają do 50 mg. Branie Clomidu jest zalecane zaraz po odstawieniu sterydów androgennych (Omnadren, Testosteron, Metanabol), w celu uniknięcia bezpłodności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest