Co oznacza egzotyczny zakład w zakładach sportowych?

Koncepcja zakładów sportowych rozwinęła się stosunkowo niedawno, bo 15-20 lat temu. Początkowo, ilość dostępnych opcji była znacznie mniejsza niż obecnie. Wydaje się, że za taki stan rzeczy odpowiada między innymi szeroki dostęp do informacji, dzięki którym obstawianie stało się dużo łatwiejsze i znacznie mniej oparte na intuicji, a bardziej – na fachowej wiedzy. Wśród dostępnych opcji szczególną popularnością cieszą się tzw. zakłady egzotyczne (ang. prop bets). Czym są i dlaczego zyskały tak duże uznanie społeczeństwa?

Zakład egzotyczny – definicja

Z tym pojęciem z pewnością spotkały się osoby, które obstawiały kiedykolwiek wyścigi konne – a konkretnie kucyki. Zasadniczo można przyjąć, że prop bet oznacza zakład, którego „normalny” (tj. preferujący klasyczne zakłady na zwycięstwo czy sumy) gracz by nie obstawił. Dzięki nim, możliwe jest uzyskanie bardzo szybkiej wygranej (bądź przegranej) i pozostają poza spektrum zainteresowania wielu graczy. Jednocześnie, przykuwają uwagę otoczenia, prawdopodobnie tym, że gwarantują niezapomniane emocje.

Warto przy tym wspomnieć, że zakłady egzotyczne nie muszą dotyczyć tylko i wyłącznie sportu. Mogą być powiązane również z polityką lub branżą rozrywkową.

Kiedy zakłady egzotyczne cieszą się największą popularnością?

Choć zasadniczo nie jest to najczęściej wybierana opcja, prop bets nierzadko wkradają się na tablice dzięki dużemu zainteresowaniu otoczenia. Najwięcej tego typu zakładów można spotkać w dniu Super Bowl, czyli finałowego meczu zawodowej ligi National Football League.

Tego dnia istnieje możliwość obstawienia właściwie na wszystko. W dniu Super Bowl możesz odwiedzać strony takie jak PZBuk i tworzyć naprawdę szalone zakłady, dotyczące właściwie wszystkiego. Nie ma znaczenia termin, nie ma znaczenia tematyka. Przed grą możesz postawić dowolnie wybraną kwotę nawet na takie tematy jak… długość hymnu narodowego czy rzut monetą. To właśnie ten dreszczyk ekscytacji i delikatna absurdalność podejmowanych zagadnień sprawiają, że zakłady egzotyczne cieszą się tak dużą popularnością!

W trakcie rozgrywki i po niej, możesz obstawiać całą gamę interesujących kwestii. To nie tylko zakłady czysto sportowe, ale również dotyczące tego, ile razy współmałżonek topowego gracza pojawi się na ekranie czy kto się na nim nie pojawił. Zakłady egzotyczne budzą mnóstwo emocji, choć trudno w ich przypadku mówić o możliwości przewidywania czegokolwiek. I chyba właśnie to sprawia, że ludzie tak chętnie je obstawiają!

Zakłady egzotyczne – jak do nich podejść?

Pamiętaj, że choć egzotyko oferują spory zwrot – niestety mogą okazać się również straszną porażką dla Ciebie i Twojego portfela. Dlatego też, jeśli zdecydujesz się na zabawę w obstawianie prop bets, postaraj się wybierać rozsądnie. Przykładowo – choć zakład dotyczący rzutu monetą teoretycznie daje Ci 50% szans na sukces – w praktyce jest po prostu niemożliwy do przewidzenia. Jednak (przykładowo) obstawianie, ile razy na ekranie pojawi się współmałżonek któregoś z graczy, choć potencjalnie daje mniejszą szansę niż 50%, daje pewne możliwości sprawdzenia tej tendencji. Jeśli w poprzednich meczach osoba ta była rzadko pokazywana lub wręcz przeciwnie – pojawiała się na ekranie przy każdej możliwej okazji – zyskujesz dodatkową możliwość opracowania tej kwestii.

Pamiętaj również, że  w przypadku egzotyków nierzadko płacisz -105 lub -110, dlatego rozsądnie dobieraj zakłady. Choć przy prop bets bardzo trudno zachować logiczne myślenie – spróbuj wybrać te zakłady, które w Twojej opinii można obstawić nie opierając się wyłącznie na szczęściu. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest