Ćwiczenia na rozciąganie cz.2

Kolejna część ćwiczeń na rozciąganie, które pomogą ci uzyskać giętkie ciało. Ćwiczenia rozciągające są ważnym elementem nie tylko wyczerpujących treningów, ale także zapobiegają zastojowi mięśni, czy też bólom kręgosłupa. Nie tylko sportowcy, czy wielbiciele fitness i ćwiczeń powinni się rozciągać, ale każdy z was.

Ćwiczenia na rozciąganie są bardzo ważną częścią każdego treningu. Bez ćwiczeń rozciągających nie należy rozpoczynać żadnego większego wysiłku, bo grozi to kontuzją. Ćwiczenia na rozciąganie przydadzą się także tym, którzy mają pracę siedzącą ? siedzenie przed komputerem co najmniej 10 h dziennie nie służy twoim mięśniom ani kręgosłupowi. Warto, więc wykonać kilka prostych ćwiczeń na rozciąganie, a zobaczysz, że po regularnych ćwiczeniach poczujesz się dużo lepiej i niewątpliwie poprawi się również twoje samopoczucie.

Kolejna część ćwiczeń na rozciąganie, które pomogą ci uzyskać giętkie ciało. Ćwiczenia rozciągające są ważnym elementem nie tylko wyczerpujących treningów, ale także zapobiegają zastojowi mięśni, czy też bólom kręgosłupa. Nie tylko sportowcy, czy wielbiciele fitness i ćwiczeń powinni się rozciągać, ale każdy z was. Jeśli masz pracę siedzącą za biurkiem to pewnie nie raz zauważyłaś/eś, że najmniejszy wysiłek fizyczny wywołuje ból. To wszystko za sprawą zastoju mięśni. Możesz to zmienić wykonując kilka prostych ćwiczeni na rozciąganie codziennie rano czy nawet w pracy. Z pewnością w niedługim czasie zobaczysz efekty ? zniknie ból, a twoje ciało znów stanie się giętkie, a przy okazji poprawi się także twoje samopoczucie.

Ćwiczenie 1
Przyciąganie palców – ćwiczenie rozciągające mięśnie dwugłowe ud. Siadamy na podłodze, nogi prostujemy i łączymy razem. Pamiętaj, aby nie odrywać ich od podłoża, ani nie uginać kolan. Teraz staramy się zrobić skłony, tak, aby czołem dotknąć kolan, przy okazji przyciągając mocno palce u stóp. Przez chwilę zostajemy w takiej pozycji, a następnie znów się prostujemy. Ćwiczenie powtórzyć 10 razy.

Ćwiczenie 2
Kąt prosty – kolejne ćwiczenie na rozciąganie mięśni dwugłowych ud. Znowu siadamy na podłodze tym razem jednak rozkładamy nogi aż do uzyskania kąta 90 stopni. Znów wykonujemy skłony tym razem jednak raz do jednego raz do drugiego kolana, przyciągając oczywiście palce. Ćwiczenie powtórzyć 10 razy na każdą z nóg.

Ćwiczenie 3
Stanie na jednej nodze – bardzo proste ćwiczenie na rozciąganie mięśni czworogłowych ud. Zaczynamy od przybrania pozycji stojącej. Jedną nogę uginamy w kolanie i chwytamy ją ręką za kostkę ( lewa noga ? lewa ręka, prawa noga ? prawa ręka ). Druga noga ma być prosta, wykonywanie ćwiczenia na zgiętej nodze mija się z celem. Następnie mocno pociągamy zgiętą nogę do góry. Pamiętaj również, aby cały czas stać prosto i nie wyginać kręgosłupa. Wytrzymujemy w tej pozycji chwilę, a potem powtarzamy ćwiczenie z wykorzystaniem drugiej nogi. Ćwiczenie powtarzać 10 razy na każdą z nóg.

Ćwiczenie 4
Nogi na boki – ćwiczenie rozciągające mięśnie ud. Ćwiczenie to rozpoczynamy od przykucnięcia. Teraz rozwieramy lekko nogi, kolana odchylamy na zewnątrz. Ręce kładziemy przed sobą i na nich będziemy się podpierać. Teraz jedną z nóg wysuwamy mocno w bok, tak by tworzyła kąt prosty z kolanem drugiej nogi. Wytrzymujemy tak 5 sekund, a następnie powtarzamy ćwiczenie na drugiej nodze i tak 10 razy na każdej z nóg.

Ćwiczenie 5
Łączenie nóg w siadzie płaskim ? ćwiczenie na rozciąganie mięśni wewnętrznych ud. Siadamy na podłodze w siadzie płaskim, nogi zginamy w kolanach, stopy łączymy podeszwami. Następnie dłońmi chwytamy stopy, łokcie przyciskamy do wewnętrznej części ud. Teraz napieramy przedramionami na uda tak, aby pogłębić ich rozchylenie. Wytrzymujemy tak chwilę, potem robimy przerwę i powtarzamy ćwiczenie jeszcze kilka razy.

Ćwiczenie 6
Skłony – prostym ćwiczeniem na rozciąganie mięśni dolnego grzbietu są skłony. Stajemy, więc wyprostowani, stopy łączymy razem, ręce kierujemy w dół. Teraz pogłębiamy skłony, możemy sobie pomagać chwytając się rękami za nogi i mocno przyciągając ciało. Pamiętaj, aby nie zginać kolan.
Zobacz również inne artykuły na temat rozciągania:
Rozciąganie mięśni bicepsów
Rozciąganie mięśni łydek
Rozciąganie mięśni pośladkowych
Rozciąganie mięśni ud
Rozciąganie mięśni klatki piersiowej
Rozciąganie mięśni tricepsów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest