Ćwiczenia podczas ciąży

Ciąża jest okresem, kiedy przechodzi się ogromne zmiany emocjonalne, fizyczne i hormonalne. Każdy rodzaj ćwiczeń, na który się zdecydujesz, musi to uwzględniać. Ciąża to nie jest czas, by próbować osiągnąć super formę lub szczupłą linię.

Twoim priorytetem jest, by utrzymać poziom sprawności korzystny dla
ciebie i dla twojego dziecka. Potrzebujesz gimnastyki, która przygotowuje cię do porodu – który jest dla organizmu bardzo ciężkim wysiłkiem – i do macierzyństwa. Potrzebujesz gimnastyki, która:

* Zapewnia, że twoje ciało – układ krążenia, limfatyczny, oddechowy i trawienny – funkcjonują sprawnie, tak, że ty i twoje dziecko jesteście zdrowi.
* Pomoże w tym, by ciąża była przyjemna i jak najmniej bolesna.
* Uczy cię relaksu, co będzie bardzo cenne podczas ciąży, porodu oraz opieki nad nowo narodzonym dzieckiem.
* Daje zarówno okazję jak i narzędzia, by lepiej poznać swoje ciało i być świadomym jego potrzeb.
* Przygotowuje do porodu.
* Na koniec – co nie znaczy, że to najmniej ważne – potrzebujesz metody, dzięki której będziesz mogła odzyskać figurę
po porodzie.

Metoda Body Control PilatesŸ jest w stanie sprostać wszystkim tym potrzebom. Pilates jest zasadniczo metodą, która trenuje umysł i ciało. Uczy nas poruszać się prawidłowo, rozważnie i świadomie. Powolne, kontrolowane ruchy ćwiczeń są wykonywane płynnie, bez wstrząsów, w więc nie obciążają stawów i są bardzo bezpieczne dla kobiet w ciąży. Pilates, kładący nacisk na dobre ułożenie i prawidłową postawę, jest doskonałą formą aktywności, ponieważ ciąża jest okresem, kiedy twoja postawa może się dramatycznie zmienić. Popatrzmy na górną część ciała
– w miarę jak twoje piersi rosną i stają się coraz cięższe, następuje coraz większe obciążenie szyi, barków i górnej części pleców. Pilates uczy cię, jak rozluźnić napięcie, poprawia twoją świadomość właściwego poruszania górnej części ciała i wzmacnia mięśnie pleców w okolicy klatki piersiowej, co przeciwdziała garbieniu się. Równocześnie ćwiczenia te pomagają przygotować górną część ciała do karmienia piersią i opieki nad dzieckiem.

„The Body Control Pilates Pregnancy Book. Lynne Robinson”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest