Ćwiczenia z hantlami + film

Stań prosto ze złączonymi stopami, hantle trzymaj w dłoniach opartych w talii. Prawą nogą zrób wypad w bok, a uginając ja przenieś na nią ciężar ciała. Powróć do pozycji wyjściowej i wykonaj ten sam ruch w druga stronę. Wykonaj to ćwiczenie na każdą nogę.

* Stań w pozycji wyprostowanej, w każdej dłoni trzymając hantlę. Lewą noga zrób wykrok w przód, uginając ją w kolanie pod kątem 90 st., nogę zakroczną zaś pozostaw wyprostowaną. Wróć do pozycji wyjściowej. Ćwiczeni wykonuj naprzemiennie na każdą nogę.

* Stan prosto ze złączonymi stopami, hantle trzymaj w dłoniach opartych w talii. Prawą nogą zrób wypad w bok, a uginając ja przenieś na nią ciężar ciała. Powróć do pozycji wyjściowej i wykonaj ten sam ruch w druga stronę. Wykonaj to ćwiczenie na każdą nogę.

* Stań w lekkim rozkroku trzymając hantle nachwytem opuszczone wzdłuż tułowia. Unieś ramiona bokiem w górę, wyżej niż wysokość barków.

* to samo ćwiczenie wykonaj podnosząc hantle nad głową.

* to samo ćwiczenie wykonaj zatrzymując na chwilę hantle na wysokości barków.

* Stań w rozkroku trzymając hantle nachwytem wzdłuż tułowia. Wykonaj naprzemienne wznosy hantli przodem nad głowę.

* to samo ćwiczenie powtórz ale ramiona podnieś jednocześnie.

* podnosząc ramiona, odchylamy je lekko na boki, dzięki czemu pracują także aktony boczne mięśni naramiennych.

* wykonaj ten sam ruch ze sztangą trzymaną podchwytem, co powoduje pracę mięśni dwugłowych ramion.

* Zrób opad tułowia w przód, stań w niewielkim rozkroku, utrzymując wyprostowane plecy podnieś hantle bokiem do poziomu, a następnie powróć do pozycji wyjściowej

* To samo ćwiczenie wykonaj w pozycji siedzącej – klatka piersiowa oprzyj na udach. Pozycja ta utrudnia odchylanie, ale nie pozwala na zastosowanie zamachu tułowiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest