Czy kawa może pomóc w odchudzaniu?

Bulletproof coffee, polecana jako źródło energii oraz sposób na utratę nadprogramowych kilogramów, od kilka lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Jednak ten popularny napój to niejedyna metoda na odchudzanie. Pomóc może również kawa z cynamonem.

1. Bulluetproof coffee – przepis
2. Bulletproof coffee – opinie
3. Kawa z cynamonem na odchudzanie – jak to działa?

 

bulletproof coffee opinie

Bulluetproof coffee — przepis

Receptura na kawę bulletproof powstała kilka lat temu. Jego twórcą jest Dave Asprey, który na pomysł stworzenia napoju wpadł podczas górskiej wędrówki w Tybecie. To właśnie w trakcie ciężkiej wspinaczki, która doprowadziła go niemal do kresu jego fizycznych możliwości, Asprey po raz pierwszy spróbował tybetańskiego naparu, herbaty z masłem wykonanym z mleka jaków. Efektem jej spożycia był nagły zastrzyk energii.

Aby każdy mógł przekonać się o pozytywnych właściwościach kawy, Asprey postanowił odtworzyć recepturę i działanie napoju w amerykańskich warunkach. Skutkiem jego eksperymentów i badań było powstanie kuloodpornego naparu z kawy z dodatkiem olejem MCT i masłem z mleka krowiego.
W wersji wegańskiej MCT zastąpić można olejem kokosowym, natomiast standardowe masła jego roślinnym odpowiednikiem, np. masłem orzechowym.
Dokładny przepis na kawę kuloodporną znaleźć można na https://odchudzona.pl/bulletproof-coffee/.

kawa z cynamonem na odchudzanie

Kawa kuloodporna – opinie

W każdej wersji spożycie bulletproof coffee zapewnia przypływ energii, a także wspomaga odchudzanie. W jaki sposób? Spożywanie napoju poleca się zamiast tradycyjnego śniadania. Kawa kuloodporna na długi czas zaspokaja głód i, w przeciwieństwie do normalnego posiłku, nie zawiera węglowodanów, które spożywane w dużych ilościach wpływają na wagę. Dodatkową zaletą kawy jest zawartość oleju MCT, dzięki któremu tłuszcze, zamiast odkładać się w organizmie, zostają szybko przekształcone w energię do działania. W ten sposób napar nie tylko daje więcej mocy do ćwiczeń fizycznych, ale także poprawia działanie mózgu i wspomaga koncentrację.
Wszystko to sprawia, że kawa kuloodporna cieszy się dobrą opinią.

kawa kuloodporna

Kawa z cynamonem na odchudzanie – jak to działa?

Kolejny napój, który może pomóc w utracie wagi to kawa z cynamonem.
Już sama kawa przyśpiesza metabolizm, a także wpływa pozytywnie na perystaltykę jelit. Dobre działanie na metabolizm ma również cynamon, który pomaga utrzymać prawidłową wagę, a także zapobiega powstaniu złego cholesterolu. W efekcie napar kawowy z cynamonem może przyśpieszyć utratę zbędnych kilogramów. Więcej informacji znaleźć można na https://odchudzona.pl/kawa-z-cynamonem/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest