Czy warto korzystać z usług trenera personalnego?

Ogromna moda na ćwiczenia fizyczne jest dziś nie do przeoczenia. Niektórzy biegają, inni jeżdżą na rowerze, a jeszcze inni ćwiczą siłę i kondycję w klubie fitness. Część z ćwiczących osób korzysta z usług trenerów personalnych, natomiast inni trenują samodzielnie.

Czy trener personalny Kraków jest osobą niezbędną do przeprowadzenia skutecznego treningu?

W czym pomaga trener personalny Kraków?
Współpraca z profesjonalnym trenerem ma z pewnością wiele zalet. Warto wymienić najważniejsze z nich, takie jak:

— kompletny plan treningowych
— skorygowanie błędów treningowych
— większa motywacja do ćwiczeń

Kompletny plan treningowy
Zadaniem trenera personalnego jest stworzenie kompleksowego planu, który ma doprowadzić do osiągnięcia postawionych sobie celów. Wygląda to w ten sposób, iż klient na początku przedstawia trenerowi swoje oczekiwania, wskazując, co chce osiągnąć poprzez uczestnictwo w treningach. Jego celem może być zrzucenie nadwagi, zwiększenie siły fizycznej, wyrzeźbienie mięśni, czy też poprawa kondycji. W zależności od celu trener ustala odpowiedni zestaw ćwiczeń, daje konkretne zalecenia dotyczące ich intensywności oraz częstotliwości powtarzania.

Ponadto, dobry trener pomoże również w ustaleniu prawidłowej diety. Wskaże on, jaką żywność warto spożywać, a z czego lepiej zrezygnować. Należy zauważyć, że jest to zależne od tego, jaki jest cel treningu. Ponadto, nie bez znaczenia jest również etap, na którym znajduje się trenujący. Zupełnie inna dieta wskazana jest podczas budowania masy mięśniowej, a inna na etapie redukcji.

Korygowanie błędów
W zasadzie każdy, kto samodzielnie ćwiczy na siłowni, popełnia wiele błędów. Nieprawidłowe ruchy podczas podnoszenia sztangi, ciężarków, czy ćwiczeń na poszczególnych maszynach, to niemal norma. Nie oznacza to, że samodzielny trening jest całkowicie bezużyteczny, jednak z pewnością o wiele mniej efektywny. Trener personalny Kraków koryguje te błędy, dzięki czemu rezultaty regularnych ćwiczeń są o wiele szybciej widoczne.

Zwiększona motywacja do ćwiczeń
Każdemu w pewnym momencie brakuje motywacji, aby znów wybrać się na siłownię. Zatrudnienie trenera personalnego Kraków z pewnością pomaga ją znaleźć, choćby ze względu na zobowiązanie finansowe. Poza tym klient czuje się w obowiązku stawić w siłowni, tylko dlatego, że trener tam na niego czeka.

Dobry trener w renomowanym klubie
Jeżeli trening ma być udany, niezależnie czy samodzielny, czy z profesjonalistą, niezbędna jest odpowiednia infrastruktura i urządzenia. Z pewnością odpowiednim sprzętem dysponuje trener personalny w Krakowie, pracujący w Parku Wodnym. Znajdujący się tam klub fitness może się pochwalić dużym wyborem urządzeń, jak również ogromną przestrzenią treningową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest