Czy warto kupić opaskę sportową za ponad 1000 zł?

Obecnie coraz więcej osób stawia na aktywność fizyczną. Nie trzeba być zawodowym sportowcem, żeby trenować i żyć zdrowo. Świetnym rozwiązaniem, które pomaga w prowadzeniu aktywnego trybu życia, jest opaska sportowa, czyli popularny smartband. Czym jest smartband, jakie funkcje pełni i jaką kwotę warto w niego zainwestować?

Czym jest opaska sportowa i do czego się przydaje?

Inteligenta opaska sportowa to gadżet, który przydaje się nie tylko sportowcom. Nie musisz wyczynowo trenować, biegać codziennie dziesiątki kilometrów czy podnosić ciężary. Równie dobrze możesz wcale nie uprawiać żadnego sportu. Jak to możliwe? Smartband monitoruje całodobową aktywność w postaci pokonanych kroków i spalonych kalorii.

Smartband ma za zadanie przede wszystkim liczyć kroki, które w ciągu dnia zrobimy. Dodatkowo przelicza je na kilometry, a także szacuje na podstawie Twojej wagi, wzrostu i wieku spalone w ten sposób kalorie. To jednak nie wszystko! Opaski sportowe posiadają również osobne tryby do różnych treningów, na przykład do biegania, treningu siłowego, jazdy na rowerze, spaceru, pływania i wielu innych. W ten sposób sprawdzisz, ile kalorii spalasz codziennie poza podstawową przemianą materii. Warto posiadać ten gadżet, ponieważ motywuje on do utrzymywania stosunkowo wysokiego poziomu aktywności fizycznej. Dodatkowo smartband pełni też funkcje zwykłego zegarka – pokazuje godzinę i datę, a także smarwartcha – wyświetla powiadomienia z telefonu.

Jaką opaskę sportową wybrać i czy warto wydać na nią 1000 zł?

Ceny smarbandów są bardzo zróżnicowane. Znajdziemy takie w granicach 100 zł, ale również takie, które kosztują tysiąc czy nawet dwa tysiące złotych. Dlaczego te ceny tak bardzo od siebie odbiegają? Przede wszystkim dlatego, że opaski sportowe z różnych półek cenowych posiadają inne funkcje. Te tańsze głównie liczą kroki, pokonane kilometry, kalorie oraz mają wbudowane podstawowe funkcje treningowe. Nieco droższe posiadają dodatkowo wbudowany GPS, więcej trybów treningowych, a często też łączą się z telefonem, co oznacza, że wyświetlają powiadomienia. Oprócz tego opaski sportowe mogą też analizować jakość snu, długość głębokiego snu, status regeneracji autonomicznego układu nerwowego.

Smartbandy za 1000 zł zazwyczaj mają o wiele więcej trybów treningowych, mogą też przeliczać procent dziennej aktywności. Ponadto z reguły pełnią funkcję małych telefonów, gdyż mają wbudowany mikrofon i głośnik, a nawet wyświetlają posty z mediów społecznościowych. Warto jednak dodać, że mnóstwo tak zaawansowanych opasek sportowych wcale nie musi kosztować aż 1000 zł. Znajdziemy tańsze, a przy tym równie dobre smartbandy. Czasem płacimy bowiem tylko za markę, co wcale nie musi oznaczać wyższej jakości. Z pewnością warto kupić tak drogi smartband, jeśli jest on tej samej firmy, co telefon. Przed zakupem najlepiej dokładnie porównać parametry interesujących nas opasek sportowych i sprawdzić, czy cena jest adekwatna do jakości, zwłaszcza że tańszy zegarek może być równie dobry, gdyż aktualnie liczba firm produkujących smartbandy i smartwatche jest tak duża, że konkurencja pod względem cenowym jest nieunikniona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest