Dieta odchudzająca – 3 elementy zdrowego odchudzania

Bycie fit jest w modzie, a szczupłe i wysportowane ciało to marzenie niejednego człowieka. Jednak wiele osób nadal zmaga się z nadprogramowymi kilogramami, pomimo że ich dieta z pozoru jest zdrowa. Zdrowa dieta to termin bardzo ogólny. Zdrowe jest to co pomaga utrzymać homeostazę organizmu. Przez zdrową dietę należy więc rozumieć spożywanie produktów, które dostarczają do organizmu człowieka składniki niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania.

Dieta na odchudzanie – co i jak jeść?

Proces odchudzania opiera się na zapewnieniu ujemnego bilansu kalorycznego. Nie można jednak po prostu przestać jeść. Organizm szybko przystosowuje się do nowych warunków, początkowo zacznie spalać tkankę tłuszczową, ale długotrwałe okresy głodu, po których nastąpi spożycie posiłku powodują, że zacznie on na nowo ją odkładać i to ze zdwojoną siłą. W ten sposób przygotowuje się na kolejny okres głodu. Prawidłowa dieta człowieka składa się więc z czterech lub pięciu posiłków dziennie, które spożywane są co 3-4 godziny. Pierwszy posiłek należy zjeść maksymalnie w trakcie godziny po obudzeniu się. Śniadanie powinno być obfite i różnorodne. Z niego organizm czerpie energię do działania na cały dzień. Najmniej kalorycznym posiłkiem powinna być kolacja. Najlepiej, jeżeli będzie złożona z lekkostrawnych składników. Powinno się ją zjeść maksymalnie na dwie godziny przed snem.

Podwaliną zdrowej diety są warzywa i owoce, które należy spożywać w każdym posiłku w ciągu dnia. Powinny stanowić co najmniej połowę dziennej porcji żywności. Najlepiej jeść je w formie nieprzetworzonej, wtedy dostarczają najwięcej witamin i składników odżywczych. Na prawidłową dietę składają się także:

– produkty zbożowe, najlepiej pełnoziarniste,
– mleko w ilości dwóch szklanek dziennie; jego obecność w diecie można zapewnić spożywając jogurty, kefiry, maślanki i, w niewielkiej ilości, sery,
– jaja,
– ryby,
– nasiona roślin strączkowych,
– mięso – w niewielkiej ilości, głównie drób,
– oleje roślinne,
– orzechy.

Stosując zdrową dietę nie można zapomnieć o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Należy wypijać co najmniej 1,5 litra wody dziennie, a w okresie letnim, ze względu na zwiększoną potliwość ciała, ilość tę należy zwiększyć o minimum litr.

Czego nie jeść żeby schudnąć?

Chcąc trzymać się zasad zdrowego żywienia należy przede wszystkim zrezygnować z produktów, które dostarczają do organizmu puste kalorie. Najwięcej jest ich w żywności przetworzonej. Warto zrezygnować z cukru, słodyczy i słodkich napojów. Pomoże też ograniczenie jedzenia produktów z białej mąki, np. chleba i makaronu, oraz tłuszczy zwierzęcych (warto zastąpić je tłuszczami roślinnymi).

Jednym z największych wrogów odchudzania jest sól. Przeciętny człowiek spożywa ją w nadmiarze. Najlepiej w ogóle zrezygnować z solenia potraw, a samą sól zastąpić ziołami. Nie tylko poprawiają smak, ale również wpływają pozytywnie na działanie niektórych organów wewnętrznych. Na czas odchudzania dobrze też jest zrezygnować z picia alkoholu.

Kiedy dieta nie pomaga – Green Barley Plus

Walka z dodatkowymi kilogramami nie jest łatwa, a utrzymanie diety wymaga dużej samodyscypliny. Co zrobić kiedy zapewniamy organizmowi prawidłową, zdrową dietę i właściwą dawkę aktywności fizycznej, ale niechciane kilogramy nadal są widoczne? Pogromcą “opornego tłuszczyku” jest preparat Green Barley Plus. Green Barley Plus ma formę kapsułek. Głównymi składnikami preparatu są młody, zielony jęczmień oraz garcinia cambogia.

Najważniejszym zadaniem tego preparatu jest wspomaganie odchudzania. Główną przyczyną braku efektów diety i ćwiczeń jest zakwaszenie organizmu i wysoki poziom toksyn. Green Barley Plus oczyszcza organizm, dzięki czemu poprawia się wygląd i samopoczucie. Składniki aktywne preparatu wpływają na:

– perystaltykę jelit – usprawniają ją,
– stabilizację poziomu glukozy we krwi, dzięki czemu zmniejsza się chęć na słodycze,
– rozłożenie tkanki tłuszczowej i jej wydalenie z organizmu,
– częste, regularne wypróżnienia – nie pojawia się problem wzdęć i zaparć,
– wydalenie z organizmu toksyn hamujących proces odchudzania,
– usprawnienie procesów metabolicznych,
– poprawę stanu włosów, skóry i paznokci,
– pozbycie się cellulitu.

Green Barley Plus to preparat o działaniu kompleksowym, który nie tylko pomaga walczyć z niechcianymi kilogramami, ale także poprawia stan organizmu, a tym samym wygląd i samopoczucie osoby, która go przyjmuje. Pierwsze efekty działania widoczne są już po około miesiącu stosowania preparatu.

Rola aktywności fizycznej w procesie odchudzania

Mówiąc o odchudzaniu nie można pominąć roli, jaką odgrywa w tym procesie aktywność fizyczna. Obok diety odpowiednia dawka ruchu jest niezbędna do zachowania zdrowia. Podczas odchudzania należy uprawiać jakikolwiek sport co najmniej trzy razy w tygodniu.

Łącząc te trzy elementy – prawidłową dietę, ćwiczenia i przyjmowanie preparatu Green Barley Plus – można zapewnić sobie sukces w walce z nadprogramowymi kilogramami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest