Dieta witaminowa i funkcjonalna

Dieta może trwać tydzieą, najdłużej miesiąc. Przy diecie miesięcznej: sok w pierwszym tygodniu robimy z marchwi, jabłek, selerów, kopru włoskiego, szpinaku, buraków oraz połówki surowego ziemniaka; w drugim tygodniu wrzucamy do sokowirówki rzodkiewkę, buraki…

Dieta witaminowa

Jest odmianą diety wegetariaąskiej. Nie wolno jeść mięsa, słodyczy, pić kawy, alkoholu, palić papierosów.

Do przyrządzania potraw nie można używać mrożonek ani konserw. Wolno jeść owoce i surowe bądź gotowane warzywa, jajka i dwa razy w tygodniu ryby.

Podstawą diety są 2 szklanki świeżego soku owocowego lub warzywnego, wypijane przed każdym głównym posiłkiem. Sok najlepiej przygotowywać w sokowirówce tuż przed wypiciem. Dwa razy w tygodniu jest to sok z owoców, pięć razy z mieszanych warzyw.

Dieta może trwać tydzieą, najdłużej miesiąc. Przy diecie miesięcznej: sok w pierwszym tygodniu robimy z marchwi, jabłek, selerów, kopru włoskiego, szpinaku, buraków oraz połówki surowego ziemniaka; w drugim tygodniu wrzucamy do sokowirówki rzodkiewkę, buraki, świeże ogórki, jabłka oraz krążek cebuli z połową ząbka czosnku; w trzecim tygodniu marchew, selery, buraki, fasolkę szparagową, rzeżuchę, natkę pietruszki i jabłka;

warzywa na sok w czwartym tygodniu to: buraki, marchew, kalarepa, jabłka, młode pokrzywy, szpinak, młody mlecz, natka pietruszki, selery, rzeżucha, koper włoski. Picie soku zaczynaj od małych, 1/4-litrowych porcji. Jego smak poprawi dodanie jeszcze jednego jabłka.

Szybciej pozbędziesz się toksyn, jeśli co 3 dni będziesz piła 1/2 szklanki naparu ze świeżego, rozdrobnionego czosnku i jeśli codziennie będziesz wypijała 2 litry niegazowanej wody mineralnej. Idealna dieta oczyszczająca jest przeznaczona dla osób, które żywią się poza domem, piją kawę, palą. Daje dobre efekty przy kłopotach z krążeniem i cellulitisem. Znakomita dla osób zestresowanych.

Dieta Funkcjonalna

Dieta Funkcjonalna Lecha Tkaczyka (DFLT) oparta jest na dodawaniu do podstawowego menu odpowiednich, przyprawowych ziół leczniczych, które podnoszą wartość zdrowotną posiłku i służą poprawie racjonalnego żywienia. Aby osiągnąć pożądane skutki, określone grupy ludzi powinny ją stosować odpowiednio długo. Podstawowymi kreteriami podziału na grupy są: wiek, płeć, rodzaj wykonywanej pracy, stan zdrowia.

Dieta to reguluje prawidłową przemianę materii w organiźmie, dzięki czemu odtruwa, odmładza, ujędrnia skórę, pomaga w odchudzaniu, poprawia witalność, sprawność i wydolność umysłu, przyczynia się do spowolnienia procesów starzenia, a w konsekwencji do wydłużenia średniej życia w pełnym zdrowiu.

Stosowanie tej diety jest proste. Bowiem dieta składa się z dwóch bloków: 1. Blok Bazowy – to najczęściej podstawowy posiłek np. zupa, sztuka mięsa, sałatka warzywna, 2. Blok Dopełniaczy Funkcjonalnych dla Danej Bazy – to oczywiście, odpowiednie zioła zioła lub mieszanki ziołowe (dla danej kategorii zdrowotnej), które jako przyprawy należy dodać do posiłku.

Ziała są podzielone na dziewięć grup. Z każdej z nich wybrano zioła, z których sporządzono mieszanki przyprawowe o charakterze zdrowotnym. Zioła z tych grup można stosować w kuchni pojedynczo lub w postaci gotowych mieszanek. Można je pić jako pyszne herbatki.

Grupy ziół: odtruwające i odmładzające, dobrej przemiany materii i radości życia, antystresowe, koncentracji i sprawności umysłu, sił witalnych, antymiażdżycowe, zdrowego układu oddechowego, zdrowej skóry i silnych włosów, antyreumatyczne

Mieszanki ziół dostępne są w sklepach ze zdrową żywnością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest