Dolne partie brzucha

Ćwiczenie które wam przedstawię jest o wiele prostsze w wykonaniu i o niebo lepsze w efektach. Aby wykonać to ćwiczenie potrzebna Ci będzie jakaś twarda ławeczka i to wszystko.

Połóż się na niej chwytając rękoma jej krawędź za głową. Unieś nogi ze zgiętymi kolanami tak, aby uda były ustawione prostopadle do podłogi. Jeśli przyjąłeś taką pozycje jesteś gotowy wykonać ćwiczenie. Teraz dociśnij dolną partie pleców do ławeczki. W tym właśnie miejscu kryje się sekret tego ćwiczenia, ponieważ jedynymi mięśniami które mogą to zrobić, są dolne partie mięśni brzucha. Następnie pozwól swoim biodrom zakołysać się, tak aby Twoje plecy wygięły się w łuk i znów dociśnij je do ławeczki. Kolana należy utrzymywać w stałej pozycji. Początkowo możesz potrzebować minimalnego ruchu nogami, ale jak już nauczysz się wykonywać ćwiczenie ten ruch zaniknie. Z czasem jak będziesz posiadał więcej siły staraj się coraz bardziej prostować nogi, aż pewnego dnia będziesz mógł wykonywać to ćwiczenie ze sztangielką między nogami.

Chciałbym jeszcze przedstawić jedną zaletę posiadania mocnych dolnych partii mięsni brzucha. Są one odpowiedzialne za utrzymywanie jelit w miejscu i wspieranie środkowej części ciała gdy stoisz. Gdy będziesz zaniedbywał tą grupę mięśniową może Ci się pojawić wydymający okrągły brzuszek.

Wniosek jest prosty, zacznij ćwiczyć dolne partie mięśni brzucha od dziś, a zyskasz wiele:

– unikniesz syndromu okrągłego brzucha, który jest tak często zauważalny u kulturystów
– stracisz parę centymetrów w talii
– twój kaloryfer na brzuchu nie będzie składał się tylko z górnych cegiełek, ale i z tych na dole też
– twoja sylwetka nabierze pełniejszego kształtu

Uważam, że ćwiczenie które wam przedstawiłem nie jest tak nudne i monotonne jak brzuszki czy inne ćwiczenia skierowane na tę partie mięsni. Sam lubię je wykonywać, ponieważ jest bardzo skuteczne i przyjemne w wykonaniu.

1 komentarz do “Dolne partie brzucha

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest