Domowa siłownia. Ten sprzęt pozwoli Ci odzyskać formę do lata!

O korzyściach płynących z posiadania prywatnej siłowni nie musimy nikogo przekonywać. Nie musi to być nawet siłownia. Wydzielona strefa z dobrze dobranym sprzętem to przecież możliwość wykonywania treningów bez wychodzenia z domu, o dowolnej porze, bez względu na okoliczności. Zastanawiasz się, jak szybko powrócić do formy i zyskać wymarzoną sylwetkę jeszcze przed letnim sezonem? Wystarczy zaopatrzyć się we właściwe akcesoria do ćwiczeń. Podpowiadamy absolutny must have dla domowej siłowni.

Multi funkcyjna drabinka do ćwiczeń

Jeśli tylko możesz pozwolić sobie na nieco większy sprzęt treningowy, warto przemyśleć zakup Atlasa do ćwiczeń lub też drabinki treningowej z ławką. Tego typu rozwiązanie pozwala na wykonywanie ćwiczeń uwzględniających niemal każdą grupę mięśniową. Jednocześnie ograniczysz wydatki na inne akcesoria treningowe, które nie będą już po prostu potrzebne. Na https://kronos-shop.pl/pol_m_Fitness-i-Kulturystyka_AKCESORIA-DO-CWICZEN-207.html znaleźliśmy świetnie sprawdzające się w domowych siłowniach wyposażenie, na które składa się drabinka, drążek, poręcze do dipów i ćwiczeń brzucha oraz ławeczka. Sprzęt umożliwia wykonywanie wielu ćwiczeń siłowych, jak również rozciągających. Co istotne, montaż wszystkich elementów drbinki jest bardzo prosty, a możliwość umieszczenia zarówno drążka, jak i poręczy na różnych wysokościach, pozwala dopasować sprzęt do wzrostu użytkownika.

Zestaw hantli

Wszystkim, którzy nie dysponują wystarczającą przestrzenia dla montażu multi funkcyjnego sprzętu typu drabinka treningowa, czy atlas do ćwiczeń, proponujemy hantle. To akcesoria, które zapewniają efektywny trening, a jednocześnie są wyjątkowo wygodne i proste w przechowywaniu. Specjaliści polecają tutaj hantle z powłoką winylową, która jest bardzo przyjemna w dotyku i jednocześnie zapewnia komfortowy i bezpieczny chwyt oraz utrzymanie hantli w dłoniach. Dobrym rozwiązaniem będą także hantle chromowane z rydełkowaną powierzchnią uchwytów, która sprawia, że hantle idealnie leżą w dłoni i nie wyślizgną się podczas treningu.

Mata do ćwiczeń

Ten typ akcesoriów treningowych to także przewaga w formie łatwego przechowywania poza porą treningu. Mata do ćwiczeń jest niedroga, a jednocześnie bardzo funkcjonalna. Sprawdzi się podczas treningu wzmacniającego, ale także podczas jogi, czy też ćwiczeń rehabilitacyjnych. Wybierając matę warto sięgnąć po wykonaną z materiału o dobrej przyczepności, dzięki czemu mata nie będzie ślizgać się po podłodze podczas ćwiczeń. Nie mniej ważna będzie grubość maty – dla komfortu i odpowiedniej amortyzacji.

Gumy i taśmy do ćwiczeń

Te akcesoria w zasadzie w ogóle nie zajmują miejsca, są tanie, trwałe i funkcjonalne. Ćwiczenia z taśmą fitness z powodzeniem zastąpią te wykonywane na większym sprzęcie treningowym lub podniosą efektywność treningu realizowanego na takich urządzeniach. Gumy dostępne są w ofercie o szerokim zakresie oporów, standardowo od 1,5 kg do nawet 160 kg. Można je wykorzystywać do kompletnego treningu różnych partii ciała. Różny opór gum pozwala także dostosować poziom trudności treningu, stopniowo zwiększając bądź zmniejszając obciążenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest