Dowiedz się jak bezpiecznie typować u bukmacherów online!

W jaki sposób możesz bezpiecznie typować?

Hazard i bukmacherka to wciąż raczkujące tematy w Polsce. Przed długi czas internetowe typowanie było mocno szarą strefą, która przestała nią być w roku 2017. Wtedy wprowadzono poprawki do Ustawy Hazardowej, dzięki czemu obecnie bezpieczne zakłady oferowane są w sieci przez kilkunastu różnych bukmacherów. 

Jednak wiele osób ma ciągle pewne obawy co do obstawiania zakładów w sieci i tego, czy rzeczywiście można to robić. Tym tekstem chcemy pokazać, jacy są legalni bukmacherzy w Polsce i jak zagwarantować sobie bezpieczeństwo podczas dokonywania zakładów. 

Oczywiście, jest kilka porad uniwersalnych – można na przykład wybierać nietypowe płatności, takie jak bukmacher paysafecard – płacąc kartami przedpłaconymi w końcu nie będzie możliwości namierzenia płacącego i wykradnięcia jego danych. 

Jakie są jednak kroki, które powinna wykonać osoba zaczynająca typowanie, na co należy zwrócić uwagę i jak postawić bezpieczne zakłady? Na wszystkie te pytania przygotowaliśmy stosowne odpowiedzi! 

Jak zagwarantować sobie bezpieczeństwo podczas zakładów?

Pierwszą i najważniejszą rzeczą jest to, w jaki sposób możesz upewnić się, że twój zakład jest bezpieczny. Tutaj z pomocą przychodzi kilka kroków, które warto wykonać przed wpłaceniem jakichkolwiek pieniędzy do bukmachera. 

Przede wszystkim upewnij się, że jest to bukmacher działający legalnie na terenie naszego kraju. Co to oznacza? By móc obstawiać bezpieczne zakłady, bukmacher musi posiadać odpowiednie zezwolenie od Ministerstwa Finansów, które reguluje hazard w naszym kraju. Listę dostępnych i legalni bukmacherzy w Polsce możesz sprawdzić w rejestrze firm uprawnionych do oferowania gier hazardowych w sieci – na tej stronie

Jeżeli bukmacher jest na niej widoczny, oznacza to, że ma wszystkie uprawnienia. Dokonując u niego zakładu nie ryzykujesz, że twoje pieniądze zostaną wykradzione. Nie będą one także pochodziły z nielegalnych źródeł – więc nie musisz się obawiać, że zostaną ci one po pewnym czasie zabrane. 

Wpłacając pieniądze do bukmachera warto korzystać z e-portfeli – płatności tymi metodami oferuje większość z dużych polskich bukmacherów. Nie będą one musiały być powiązane z twoim kontem bankowym, wystarczy, że wpłacisz na nie pieniądze kartą kredytową. By założyć konto u bukmachera konieczne będzie potwierdzenie swojej tożsamości, o czym warto pamiętać. Wiązać się to będzie z przesłaniem zdjęcia swojego dowodu osobistego lub innego dokumentu. 

Wszystkie takie procesy – płatności jak i przesyłania zdjęcia dowodu – są bardzo dobrze chronione i szyfrowane, więc nie musisz się obawiać, że dane zostaną wykradzione. Jeżeli jednak nie chcesz przesyłać zdjęcia możesz udać się do placówki fizycznej bukmachera – oczywiście jeśli ją posiada. Nie każdy legalni bukmacherzy w Polsce działa w sklepach stacjonarnych, niektórzy posiadają licencję wyłącznie na prowadzenie działalności w sieci. 

Tam będziesz mógł założyć konto i pokazać dokument pracownikowi. Dzięki temu zmniejszysz ryzyko obstawiania zakładów. Co jeszcze możesz zrobić? Dobrze jest określić swój budżet i pilnie się go trzymać. Dzięki temu będziesz miał pewność, że nie wydasz na zakłady więcej niż powinieneś. Oprócz tego dobrą poradą dla każdego początkującego typera jest zapamiętanie, by nigdy nie grać w ramach odzyskiwania pieniędzy.

Oznacza to, że nigdy nie powinieneś obstawiać coraz większych zakładów, jeżeli poprzedni był niepowodzeniem, by odzyskać utracone pieniądze. O wiele lepiej wyjdziesz na obstawianiu za podobne pieniądze za każdym razem. 

Jacy są legalni bukmacherzy w Polsce?

Masz już podstawy, które odpowiedzą ci na to, jak postawić bezpieczne zakłady i typować u popularnych bukmacherów. Jacy do nich należą? By zebrać listę kilku miejsc przyjaznych dla początkujących, skontaktowaliśmy się z Irenką Zając, która zasugerowała nam więcej miejsc. O niej samej i o jej doświadczeniach z hazardem przeczytać można tutaj.

  • STS – bez wątpienia najpopularniejszych bukmacher w Polsce. Oferuje bezpieczne zakłady, które szczególnie spodobać się mogą nowym graczom – firma oferuje im wiele bonusów powitalnych, dzięki czemu świeży gracze będą mogli zapoznać się z różnymi funkcjami strony bez ryzyka utraty własnej gotówki. Jakie sporty można tam obstawić? Przede wszystkim piłkę nożną, siatkówkę czy koszykówkę. Oprócz tego STS posiada sporą ofertę na e-sport. Co więcej, firma umożliwia oglądanie spotkań, na które postawiło się pieniądze – dzięki czemu będziesz mógł wygodnie obejrzeć swój ulubiony mecz nie opuszczając strony! 
  •  eWINNER – to dobra strona, jeżeli preferujesz nieco mniej popularne sporty. Promowana przez znanego wszystkim Marcina Gortata, ta strona oprócz wielu zakładów na NBA ma także zakłady na żużel czy formułę 1 – fani tych zmagań znajdą tutaj coś dla siebie. Oprócz tego bukmacher posiada rozbudowaną aplikację, dzięki czemu typowanie wyników będzie możliwe wszędzie i o każdej porze, tak długo, jak masz przy sobie telefon! 
  • LVBet – ostatnią ze stron, którą chcemy polecić i która gwarantuje zmniejszone ryzyko obstawiania zakładów jest LVBet. Czemu zmniejszone? Warto pamiętać, że sport bywa nieobliczalny i mimo tego, że zawsze lepiej jest obstawiać na pewniaki, niespodzianki się zdarzają. Bukmacher LVBet posiada jednak kilka specjalnych bonusów, które umożliwią odzyskanie części postawionej gotówki po nietrafionym kuponie. Dzięki temu nie wszystkie przegrane zakłady będą bolesne dla ciebie i twojego portfela!

Czy opłaca się typować?

Zdobyłeś wiedzę, która nie tylko zagwarantuje ci większe bezpieczeństwo podczas zakładów, ale może też zwiększyć twoją szansę na wygraną. Czy jednak opłaca się to robić? Naszym zdaniem tak – jeżeli jednak będziesz pamiętał o tym, by wyznaczyć sobie budżet i grać bezpiecznie. Dzięki temu twoje wrażenia z gry będą o wiele lepsze! Pozostało nam więc życzyć ci powodzenia i wysokich wygranych podczas typowania ulubionych wydarzeń sportowych! 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest