Edukacja Kulturysty – Wizyta u lekarza

Fragmenty książki „Arnold – Edukacja Kulturysty”. Podstawowa wiedza dla każdego początkującego kulturysty i nie tylko. Fachowej wiedzy nigdy za wiele. Odcinek 4 – Wizyta u lekarza

Przed rozpoczęciem programu treningowego odwiedź lekarza i dokładnie się zbadaj

„Organizm można doskonalić w każdym wieku i nie ma takiego przypadku, w którym ciało-przy regularnych ćwiczeniach-nie zareaguje na trening. Jeśli jednak ktoś w wieku powyżej 25 lat przystępuje do intensywnych ćwiczeń (mam tu także na myśli bieganie, grę w tenisa, piłkę ręczną itp.), doradzałbym mu wykonywanie badań lekarskich. Najprawdopodobniej lekarz pozwoli ci trenować. Jeśli masz jakieś problemy ze zdrowiem, lekarz podejmie właściwe kroki, by te kłopoty zniwelować. Może również służyć ci użytecznymi sugestiami i doradzić, jak zachować ostrożność przy tworzeniu programu treningowego, by jak najlepiej odpowiadał twoim potrzebom.
Moim zdaniem badanie lekarskie jest bardzo ważne. Nie tylko dowiesz się, czy twoje serce jest zdrowe, ale zostaniesz zbadany również pod kątem innych chorób, na które możesz cierpieć:zbyt niskie tempo metabolizmu, kłopoty z tarczycą, niedobory witamin. Te elementy decydują o tym, jak nabierasz masy i tracisz na wadze. Mogą wytrącić organizm z równowagi i sprawić, że ciało nie będzie odpowiednio reagowało na ćwiczenia pomimo ciężkiej pracy, dobrej diety i wysypiania się.
Jeśli wcześniej byłeś aktywnie fizyczny i pozostajesz w dobrym zdrowiu, możesz przystąpić do ćwiczeń nie stosując okresu wstępnego(lub stosując w ograniczonym stopniu). Jeśli jesteś w kiepskiej kondycji i przez jakiś czas byłeś mniej aktywny, powinieneś stopniowo wdrażać pełny program.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest