Flex Wheeler – Biografia

Biografia jednego z najlepszych kulturystów na świecie, Flexa Wheelera. Czterokrotnie wygrywał już zawody Arnold Classic, triumfował w San Jose Classic, ale nie udało mu się wygrać Mr Olympia.

Flex Wheeler rozpoczął treningi w wieku 13 lat, pod kierunkiem swojego ojca, aby nabrać wagi potrzebnej do uprawiania sportu w szkole. Flex chciał być silny i dobrze zbudowany, żeby upodobnić się do facetów oglądanych przez niego w magazynach kulturystycznych. Treningi zalecane przez jego ojca koncentrowały głownie na dolnych partiach ciała, gdyż celem Flexa była wówczas gra w football amerykański. Dopiero potem Wheeler zaczął trenować całe ciało z tą samą intensywnością co jego dolną połowę. Na początku nie zdawał sobie sprawy z tego, jak ważny dla rozwoju mięśni jest odpoczynek i dlatego jak większość zapaleńców rzucił się na ciężary i wykonywał serię za serią i ćwiczenie za ćwiczeniem. Efektem tak intensywnych treningów był oczywiście stan ciągłego przetrenowania. Gdy zrozumiał rolę regeneracji w procesie rozwoju ciała, jego mięśnie zaczęły rosnąć w szybkim tempie.

Flex Wheeler w 1992 roku zajął II miejsce na mistrzostwach USA wszechkategorii za Mikem Matarazzo, ale rok później był już pierwszy. Gdyby nie zdobył mistrzostwa USA w 1993, chciał zrezygnować z uprawiania kulturystyki i wstąpić do policji i powrócić do startów w zawodach karate. Uważa się, że jego najlepszymi grupami mięśni są barki i ramiona, chociaż wszystkie mięsnie ma bardzo dobrze rozwinięte. Na początku 1997 roku Flex zdobył potrójną koronę, po zwycięstwach w Ironman, Arnold Classic i San Jose Classic. Udowodnił tym, że jest jednym z najlepszych zawodowych kulturystów i zdobył zaszczytny pseudonim “Sułtana Symetrii”.
Czterokrotnie wygrywał już zawody Arnold Classic, ale nie udało mu się jeszcze wygrać Mister Olimpia. Najbliższy tego był w 1998 roku, gdy po zakończeniu kariery przez Doriana Yatesa już przez zawodami wszyscy przyznawali mu I miejsce, ale jego plany pokrzyżował zupełnie niespodziewanie dla wszystkich Ronnie Coleman, który rok wcześniej był dopiero 9-ty, ale przez te następne 12 miesięcy przygotował znakomitą sylwetkę i wygrał, zgarniając sprzed nosa Flexowi statuetkę Sandowa. W 2000 roku był dopiero trzeci, za Colemanem i Levronem. Niestety przd konkursem Mister Olympia 2001 Flex ogłosił koniec kariery kulturystycznej, tłumacząc że jego religia chrześcijańska nie pozwala mu więcej startować. Prawdziwą przyczyną były jednak problemy zdrowotne.

Data Urodzenia: 1965r
Wzrost: 179 cm
Waga startowa: 109 kg
Obwód ramienia: 56 cm
Kraj: USA

Starty na “Mr. Olympia”:
’93r.-2
’95r.-8
’96r.-4
’98r.-2
’99r.-2
2000r.-3
Starty na “Arnold Classic”:
’93r.-1
’95r.-2
’96r.-2
’98r.-1
’98r.-1
2000r.-1
Starty na “Ironman”:
’93r.-1
’95r.-1
’96r.-1
’97r.-1
’98r.-1
2000r.-2
Starty na “Night of Champions”:
’96r.-1

1 komentarz do “Flex Wheeler – Biografia

  1. Woli ścisłości: tak sie nakoksował, że wysiadły mu obie nerki. Sam zreszta sie do tego przyznal.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest