Chlor w wodzie….

Ten temat zawiera 9 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez  Hades 18 lat, 3 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #1463

  Hades
  Keymaster

  Mam pytanie w sprawie chloru w wodzie czy prawda jest to ze jak odrazu z kranu nalejemy wody to widac ze kolor tej wody nie jest taki jaki byc powinien dopiero po jakims czasie kolor normalnieje i staje się (w miare czysty i przezroczysty)… czyli oznacza to ze chlor się ulotnil i juz mozna bez problemu taka wode pic?……a jak juz jestesmy przy wodzie mam jeszcze pytanie czy woda ciepla(nie mowie o goracej) lepiej się wchlania do organizmu niz zimna wodaż

  #77937

  Hades
  Keymaster

  Ale masz problemy 😉

  Tu masz troche o chlorze:
  Woda nie jest wolna od toksyn. Zawarty w niej chlor, jako środek dezynfekujący, reaguje z materi1 organiczn1 i wytwarza przy tym THM – trojchlorometan, silnie kancerogenny. Chlor jest pierwiastkiem bardzo aktywnym, 31czy się w uzdatnionej wodzie z wiekszooci1 pozostających w niej zanieczyszczen, w rezultacie powstaje ponad dwieocie pieadziesi1t zwiazkow chloropochodnych, w wiekszooci toksycznych i mutagennych. Wodociągowka zawiera też chloraminy, zwi1zki chloru i aminokwasu, stosowane zamiast chloru. Chloraminy tworz1 o wiele mniej THM niż chlor, podejrzewa się jednak, że wywo3a raka. Mają te istotn1 wade, że nie ulatniają się w trakcie gotowania wody. Są też bardzo trujące dla pacjentow poddawanych dializie. Trojchloroetylen – TCE – trująca substancja organiczna, relatywnie czesto wystepuje w wodzie pitnej. TCE jest składnikiem wielu rozpuszczalnikow w gospodarstwie domowym, przemyśle i czyszczeniu chemicznym. Przypuszcza się, że wywo3ują raka. Także nasza powszednia woda zawiera bardzo trujące polichlorowe dwufenyle i WWA – wielopierocieniowe weglowodory aromatyczne, rakotworcze. —adna z tych substancji nie jest dzie3em reki Stworcy. Wszystkie są wynikiem działalnooci człowieka.  
  To, co pijemy z kranow, nie spowoduje oczywiście naszej natychmiastowej omierci. Dzia3a jednak w d3u?szym okresie mniej wiecej tak, jak szkodliwe substancje zawarte w papierosach. Chemizacja budownictwa jest przyczyn1 nieznanych przedtem chorob.

  Jak chcesz spoo?ywaa wode to nie pij jej bezpośrednio z kranu. Nawet jak postoi to i tak są zawarte w niej toksyczne zwi1zki i chlor caly się nieulotni. Lepeij ją przegotuj albo pij wode Yrodlan1 ze sklepow.

  Pij wode jak1 chcesz. Ciep31 albo zimna. I tak w organizmie przybierze ona inn1 temperature. A którą jest lepsza Zimna czy ciep3a … I ta i ta jest dobra ;

  Pij to na co masz ochote 😉

  #77987

  Hades
  Keymaster

  W Posce jest zaledwie kilka ujea ozonowanych – ale nawet taka woda nie jest zupelnie zdrowa.
  Ja odradzam picie przysłowiowej kranowy.

  Woda mineralna nie jest aż tak dużym wydatkiem a napewno jest zdrowsza

  POZDRAWIAM

  #78005

  anonym
  Uczestnik

  No my w Poznaniu mowimy na taka wode prosto z kranu warcianka hehehe rownież nie proponuje pić takiej wody. Jeżeli po jakimo czasie zmieniła kolor na bardziej przezroczysty to na pewno z tego powodu, że wszystek syf opad3 na dno……:-)

  #78121

  Hades
  Keymaster

  …..

  #78135

  Hades
  Keymaster

  to nie chlor się ulatnia – bu:-Dha- tylko pecherzyki powietrza….

  Jezel zostawimy wode wodociągow1(z naszych kranow) i postoi ona na kilka godzin to chlor z niej się ulotni… NIewiem co Cie tak cieszy… 😕
  Moze o tym niepiszą w ksiazkach…

  #78143

  Hades
  Keymaster

  …..

  #78153

  Hades
  Keymaster

  chlor jest gazem, tak samo jak np. dwutlenek wegla, którym czesto gazuje się różne napoje. Jeśli wiec otworzymy butelke Coca Coli to rozpuszczony gaz zacznie uciekaa w postaci pecherzykow. Tak samo jest w przypadku chloru zawartego w wodzie. Z wodociągowego punktu widzenia nie można pozwolia na to, by poza wodą w sieci było powietrze. Choa zdarzają się czasem przypadki zapowietrzenia sieci wodociągowej, ale przyczyn1 tego są nieszczelnooci istalacji, a nie to, że np. z wody uwolni3o się powietrze. Kranowka, czy Warcianka nie może zawieraa powietrza, bo powietrze nie rozpuszcza się w wodzie.

  W uzdatnianiu wody, do dezynfekcji stosuje się chlor, ozon i inne zwi1zki, ktore jednak są gazami i gdy woda postoi przez jakiś czas to one z niej uciekn1. Dlatego np. wode do podlewania kwiatow odstawia się na jakiś czas, żeby zawarte w niej bakteriobojcze gazy ulotni3y się i nie zniszczy3y drobnoustrojow zamieszkujących glebe w doniczce.

  Olimp. Tobie jako ostro trenującemu polecam wode wysokozmineralizowan1, zwłaszcza jeśli podczas treningu obficie się pocisz. Uzupe3ni ona wyp3ukane z potem minerały i da Ci pewne orzeYwienie, zwłaszcza gdy jest gazowana.

  Ciep3a woda jest jak ciep3a wodka. Pogadaj z Nikosiem Dyzm1

  #78171

  Hades
  Keymaster

  …..

  #78179

  Hades
  Keymaster

  Pyzia co taka minka 😀
  Owszem masz w pewnym sensie racje i niemusisz się wy3anczaa

  Poprostu cierpliwooci a Twoje intencje i pomysły zostaną zaakceptowane 🙂

  Ale inni też mają racje, poprostu ciężko Cie nieraz zrozumieć 😆

  Ale wytrwa3ooai

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.

Pin It on Pinterest