Ten temat zawiera 9 odpowiedzi, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez Hades 17 lat, 8 miesiące temu.
-
AutorWpisy
-
2004-09-06 dnia 09:18 #2327
mam HI TEC Protein 80 & kreatynę 300g Vi talmax jak mam je zmieszaa
kiedy krea a kiedy bia3o w dni czwicz1ce i nie cwicz1ce napisz mi Proszę2004-09-06 dnia 13:25 #86952ja bym ci powiedzial ale pytanie do conana….kusi mnie jednak zeby cos powiedziec 😀
kreatyna przed treningiem (okolo 45 minut) po treningu bezposrednio kreatyna i na godzine po treningu białko potem jako posilek przed snem białko polecam mleko o niskiej zawartosci laktozy do białka (siec sklepow P.&P.- jezeli ktos wie o jakie chodzi to fajnie chodzi o dwa imiona apostolow dla niewtajemniczonych, niechce reklamowac ale chyba tylko tam takowe dostaniesz….)
ami podczas treningu fajnie jakbys bral CARBO tzn popijal zamiast wody niejest to drogi zakup ale warto
pamietaj przy braniu keatyny o cofeinie alkocholu itp. oraz o odstempie od posilku
popijaj ja woda lub sokiem winogronowym, lub jablkowym lub tez CARBO jezeli takowe zakupisz
pozdro moze ci pomoglem2004-09-06 dnia 15:51 #86964a wiec tak milo mi ze mnie wybrales ja polecam tak:
kretke rano na czczo i po treningu bezposrednio
bialko na noc oraz jako uzupelnienie diety miedzy posilkami
a w dni nie treningowe kretke tylko na czczo a białko jako uzupelnienie dietyale dokladnie to napisz do marjio lub do innego moda tego dzialu oni ci napewno pomoga i napewno dobrze ja moze zrobilem blad sam czesto konsultuje ….
2004-09-07 dnia 07:57 #86972Dzieki ziomy pomuocie jak jeszcze inaczej brać Marjio pomorzesz 😀
2004-09-08 dnia 08:13 #86999dni treningowe: białko rano, okolo 30 min po treningu i ewentualnie miedzy posilkami. Wszystko zależy od tego ile musisz dostarczyc białka zeby uzupelnic diete. Kreta przed treningiem i od razu po treningu
dni nietreningowe: białko rano, miedzy posilkami. Kreta rano na czczo
2004-09-08 dnia 14:52 #87013A HA DZIEKI WAM
2004-09-08 dnia 19:30 #87019Jak widze, nie chcecie czytać tematow podwieszonych, w których wszystko jest dokładnie wyjaonione. Skopiuje wiec fragment tekstu dotyczącego kreatyny.
—————————–(…) Kreatyna jest substancją, ktorej niewielkie ilości są przechowywane w komorkach mięśni, a którą po zwi1zaniu się z fosforanem ma za zadanie, powiedzmy, pe3nienia funkcji akumulatora zapewniającego dostawy wysokoenergetycznego fosforanu, którym jest trojfosforan adenozyny (ATP). Kiedy ATP uwalnia swoje wysokoenergetyczne grupy fosforanowe, aby dostarczyć energii przy skurczach mięśni oraz staje się dwufosforanem adenozyny (ADP), wowczas fosforan kreatyny (CP) jest w stanie podarowaa swoją cz1steczke fosforanow1 dla ADP, aby uleg3a ona refosforyzacji, czyli aby ADP zmieni3o się w ATP. (…)
…i dalej
(…) Jak stwierdzi3 dr Paul Greenhaff, który podją3 pionierskie badania nad kreatyn1 na Wydziale Fizjologii i Farmakologii w University Medical School w Nottingham w Anglii: Jej spożycie jest Yrod3em natychmiastowej, zdecydowanej poprawy wydajnooci (osi1gow) u sportowcow uprawiających dynamiczne rodzaje sportu. Na dłuższą mete kreatyna być może pozwoli sportowcom trenować bez odczuwania zmeczenia przy poziomie intensywnooci przewy?szającym ten do ktorego są przyzwyczajeni obecnie . (…)
—————————–No i wnioski nasuwają się same. Jeśli brać kreatynę, to przed treningiem. Connan też miał racje, jednakże, że tak powiem, metoda potreningowego brania kreatyny, to old schooll (Connan, tylko Proszę bez urazy) 😆
PS. Mowa jest tu oczywiście o monohydrancie kreatyny, formie krotkotrwa3ej i niestabilnej 😆
2004-09-09 dnia 11:41 #87031okej wiem tez ze temat byl walkowany milion razy, ile należy zachowac odstepou od poosilku zeby brac kreatynę ja zawsze robilem 30-60 minut po posilku potem 30 minut i na tening jak wy to proponujecie??
2004-09-09 dnia 12:09 #87033Po posiłku Kretke powinno się brać raczej na pusty ?o31dek. Ja osobiocie kretke biore przed samym treningiem, jeszcze w szatni. A to dlatego, że monohydrant jest form1 krotkotrwa31, małostobiln1 i stosunkowo szybko dostaje się do obiegu.
2004-09-10 dnia 10:07 #87073tyylko ja wracajac ze skzoly mam okolo 60 minut na zszamanie obiadu wtrzachnbiecie kratyny i bcaa…
chyba bede bral w ten sposob pokaze na przykladowych godzinach 😀
16.00 obiad 16:30 bcaa 16:55 kreatynka 17:00-18:00 trening (popijam carbo) 18:05 kreatyna popita CARBO 19:00 białko
pozdro -
AutorWpisy
Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.