Czy uwzgledniacie?

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez  Hades 17 lat, 8 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #2386

  Hades
  Keymaster

  Chodzi mi o to czy wliczacie białka pochodzenia roolinnego do ogolnego rozrachunku i czy należy liczya tylko białka pochodzenia zwierzecego. Czy uwzgledniacie np. białko z owsianki. Bo na jednym z forum przeczytalem że tego białka nie powinno się wogole uwzgledniaa bo jest nie w pe3ni wartoociowe.
  Co na ten temat sądzicie. Ja zawsze uwzgledniam to białko w ogolnym rozrachunku.

  #87490

  Hades
  Keymaster

  zapewnij 2g białka z miesa, nabialow, odzywek, ryb, jajek… pozaprgoramowa reszta (0.5g tak zeby dobic do 2.5g) moze byc pochodzenia roslinnego… taka oto moja opinia. lub jezeli na sniadanie jesz owsianke to polknij porcje aminokwasow przed sniadaniem albo doloz jajecznice

  #87507

  Hades
  Keymaster

  Kiedyo wlicza3em białko roolinne do ogolnego bilansu ale zaprzesta3em tego i w chwili obecnej licze tylko te pochodzenia zwierzecego.Nigdy nie schodze poniżej 2.5gkg m.c. Gdy bedziesz liczy3 b.rool. to będzie ci łatwo osiągnąć ilość docelow1 ale pamietaj,ze będzie to białko niepelnowartoociowe i to już twoja indywidualna sprawa

  #87513

  Hades
  Keymaster

  ok dzieki

  #87540

  Hades
  Keymaster

  Hali czy białko z soi to białko niepelnowartoociowe? 🙂

  size 1Wyslany Pon Wrz 20, 2004 7:54 am:

  moim zdaniem powinno się wliczaa białko roolinne do ogolnego bilansu i tak postepuje wiekszość ludzi rownież profesjonalnych kulturystow.
  Moim zdaniem zdrowy pogl1d prezentuje tMQ
  zapewnij 2g białka z miesa, nabialow, odzywek, ryb, jajek… pozaprgoramowa reszta (0.5g tak zeby dobic do 2.5g) moze byc pochodzenia roslinnego… taka oto moja opinia.  
  z którym się zgadzam
  Hali napisał:
  Kiedyo wlicza3em białko roolinne do ogolnego bilansu ale zaprzesta3em tego i w chwili obecnej licze tylko te pochodzenia zwierzecego.Nigdy nie schodze poniżej 2.5gkg m.c.

  Czyli, że mamy rozumieć, że jesz tyle miesa dziennie :motylanoga:
  Hali wybacz szczerooa ale technicznnie to raczej trudna sprawa dostarczyć tyle białka z normalnej diety!

  #87560

  Gromoz
  Uczestnik

  Do ogolnej diety wlicza się i białko pochodzenia zwierzecego, i białko pochodzenia roolinnego.

  #87668

  Hades
  Keymaster

  Można tak robia ale to nie jest żelazna zasada,Ja jestem w tej komfortowej sytuacji,że mam pod dostatkiem miesa ale to jest jednak kosztowne.Dla mnie przynios3o to pozytywny skutek.Białko sojowe jest oczywiście dobre jako uzupełnienie i raczej nie traktkowa3bym go jako typowo budulcowe ale możesz mieć odmienny pogl1d.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.

Pin It on Pinterest