Karczycho

Ten temat zawiera 16 odpowiedzi, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez  Hades 16 lat, 11 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #6500

  Hades
  Keymaster

  Siemka możecie mi powiedzieć jakie są najlepsze i dajace najszybsze przyrosty ćwiczenia na kark i na kaptoryż Przy okazji co na przedramiona i co ile dni je ćwiczyć,niech ktos mi rozpisze cos na przedramiona, z gory thx. 😀

  #91525

  Hades
  Keymaster

  kark – jest takie ćwiczenie ze specjalna opaska do ktorej się mocuje obciażnik i robi się w leżeniu na boku wznosy – jednak po co przeciażaa kark ?? radze odpuscia te partie

  kaptory – szrugsy ze sztanga lub hantlami, ewentualnie podciaganie sztangi do brody lub wersja z wyciagiem

  przedramiona – wznosy podchwytem, nachwytem ze sztanga lub hantlami, zwijanie obciażnika na sznurku przymocowanym do drażka (poszukaj na forum – była już dosa obszerna dyskusja na ten temat)

  #91526

  Hades
  Keymaster

  na kaptury moga jeszcze być zarzuty sztangi na klatke piersiowa
  a na przedramie to unoszenie przedramion ze sztanga trzymana nachwytem

  #91527

  Hades
  Keymaster

  kark – jest takie ćwiczenie ze specjalna opaska do ktorej się mocuje obciażnik i robi się w leżeniu na boku wznosy – jednak po co przeciażaa kark ?? radze odpuscia te partie

  kaptory – szrugsy ze sztanga lub hantlami, ewentualnie podciaganie sztangi do brody lub wersja z wyciagiem

  przedramiona – wznosy podchwytem, nachwytem ze sztanga lub hantlami, zwijanie obciażnika na sznurku przymocowanym do drażka (poszukaj na forum – była już dosa obszerna dyskusja na ten temat)
  szrugsy czyli że niby co to jest,można prosia o przybliżenie 😀

  #91528

  Hades
  Keymaster

  szrugsy czyli krażenie barkami ze sztanga trzymana z przodu

  #91529

  Hades
  Keymaster

  szrugsy czyli krażenie barkami ze sztanga trzymana z przodu
  aaaaa już wiem o co chodzi,nie wiedziałem że to ma fachowa nazwe 😀

  #91530

  Hades
  Keymaster

  szrugsy kaptury jeden ch.

  po coc cwiczyc jkark ? po to ze jak dostaniesz w sagan, zebys odrazu nie poadl, a glowka nie oderwala się od ciała

  przygotowujesz się jakby do kalsycznych pompek z tym, ze pierasz się kolanami. kaldziesz glowe na ziemi, rece na nogi i przenosisz ciezar do przodu i do tylu. mozna tez to robic z mostka ewentualni wlaczyc z partnerem o uchwyt

  #91558

  Hades
  Keymaster

  A jakies ćwiczenia na motyle,bo nie hcce nowego tematu zak3adaa.

  #91559

  Hades
  Keymaster

  kaptury
  *zginanie i prostowanie glowy z obciazeniem
  *przywodzenie i odwodzenie glowy lezac
  *szrugsy
  *krazenie barkow z hanlami/ze sztanga
  *krazenie barkow stopniowe/pompa-przeciaznie w powtorzeniach

  przedramiona
  *zwijanie linki
  -ramiona ugient
  -wyprostowane
  +podchwyt
  +nachwyt
  *uginanie nadgarstkow ze sztanga
  -siedzac
  -lezac trzymajan sztange stylu glowy
  *uginanie nagdarstka siedzac z hantlem
  *uginanie ramion ze sztanga trzymana nachwytem
  *uginanie nadgarstka przy pomocy wycigu dolnego, lokiec spoczywa na lawce

  #91565

  Hades
  Keymaster

  motyle – wioslowania sztnaga w opadzie, wioslowania n wycoagu dolnym

  #91566

  Hades
  Keymaster

  A jakies ćwiczenia na motyle

  Podciaganie się na drażku w szerokim uchwycie do karku (lub do klatki)
  ¦ciaganie drażka wyciagu gornego do karku (do klatki)
  Sciaganie drażka wyciagu dolnego
  Wiosłowanie sztanga trzymana nachwytem lub podchwytem
  Wiosłowanie sztangielka

  #91574

  Hades
  Keymaster

  A mogłby mi ktos napisać co to są tzw. pompki odwrotne.

  #91575

  Hades
  Keymaster

  szrugsy czyli krażenie barkami ze sztanga trzymana z przodu
  gangsta cos nie tak
  wznosy barkow w gore i w dola nie krazenie 😀 tak zeby sprostowa 😀

  #91599

  Hades
  Keymaster

  A może mi ktos daa jakis planik na same plecy jakies efektywne ćwiczenia bo wczesniej nie przykladałem z dużej wagi i hcce nadrobia zaleg3osci a znam tylko wiosłowanie sztanga i sztangielkami,co tam jeszcze można dorzucia.

  #91642

  Hades
  Keymaster

  Poteżny kark

  Rozwoj tych partii mięśni jest stale widoczny. W rzeczywistosci nie sposob tego ukrya. Najpoteżniejsze nawet mięśnie ramion, klatki piersiowej czy grzbietu moga zostać ukryte pod bluza czy sportowa marynarka. Ale dobrze rozwiniete mięśnie karku niemal zawsze pozostaja ods3oniete. Stanowia one podwaliny muskularnego wygladu, wizytowke, którą zabiera się ze soba wszedzie.
  Szeroki, silny kark nie jest jedynie odzwierciedleniem naszych staran, ale rownież zapobiega bolom barkow czy uszkodzeniom szyjnego odcinka kregos3upa. Jesli należycie do tych, ktorzy nie rozwineli jeszcze imponujacych mięśni karku lub pragniecie poprawia jego wyglad, to wiedz, że ?aden miesien nie poddaje się tak dobrze treningowi jak mięśnie karku. Ponieważ te rejony ciała są zwykle ignorowane albo ich ćwiczenie jest odk3adane na potem, działajace w nich mięśnie są niedotrenowane, reaguja wiec znacznie szybciej niż pozostałe, przyzwyczajone do treningu.
  Drugi powod jest nieco zaskakujacy. Szyja wydaje się jakby zaprogramowana do szybkiego rozrostu. mięśnie odcinka szyjnego wielu zwierzat są wyposażone w duża liczbe sprzyjajacych wzrostowi receptorow testosteronu. W rzeczywistosci karki samcow w okresie godowym znacznie się powiekszaja.

  Wielu kurturystow nie zadaje sobie trudu, aby rozwinaa swe mięśnie karku. Istnieje przynajmniej kilka wyt3umaczen: niektorzy mysla, że przy rozrosnietym karku ich barki beda wygladały zbyt szczup3o. Innym wydaje się, że tego po prostu nie potrzebuja. Ale może najważniejszym powodem, dla ktorego rzadko kto zajmuje się treningiem karku, jest fakt, że przeważnie rozwijany jest przy okazji innych ćwiczen. Wiele ćwiczen wykonywanych na poszczegolne czesci ciała rozwija rownież mięśnie karku. Najlepszym przykladem jest unoszenie barkow.
  Awiczenie to rozwija gorne partie mięśni czworobocznych, powodujacych, że szyja w nich znikaa. mięśnie te maja przyczep na guzowatosci potylicznej. Podobne działanie rozwijajace kark przy okazji ćwiczenia budowania mięśni czworobocznych ma sciaganie drażka wysokiego wyciagu. Nawet skłony w pozycji le?acej maja wpływ na rozwoj karku, ponieważ kiedy podnosimy się z leżenia, mięśnie po stronie szyjnej musza pokonaa opor zwiazany z unoszeniem gLowy z pod3o?a.

  Szyja jest przeznaczona do wykonywania czterech podstawowych czynnosci: zginania do przodu, prostowania do tyłu, obracania oraz skłonu gLowy do boku. Zakres ruchu w przypadku kazdej czynnosci jest odmienny, a nie wszystkie ruchy lub ich układy są całkowicie wskazane. Normalny zakres ruchu dla zginania, czyli przywodzenia brody w kierunku szyi, wynosi 45 stopnii. Prostowanie zwiazane z podnoszeniem wzroku na sufit rownież waha się w granicach 45 stopnii. Obracanie gLowy na boki, polegajace na przenoszeniu brody znad jednego barku na drugi, obejmuje 80 stopnii. Skłony do boku, czyli przywodzenie ucha jak najbliżej barku, nie przekracza zwykle 45 stopnii. Indywidualne ro?nice wynikajace z budowy ciała i predyspozycji moga dochodzia do 10-15 stopnii przy każdym ruchu.
  Jesli nigdy przedtem nie ćwiczyłes karku, czeka Cie niespodzianka. Znacznie trudniej, niżby to można było przypuszczaa, jest bowiem kontrolowaa mięśnie znajdujace się tam. Bardzo ważne jest nauczenie się prawid3owego poruszania głowa. Zanim wiec rozpoczniemy trening si3owy, warto jest poswiecic pare godzin na ćwiczenie poszczegolnych ruchow głowa. Pozwoli to na dobre opanowanie czynnosci. A te osoby, ktore nigdy nie ćwiczyły mięśni karku, beda mogły się przekonaa, że trening ten wymaga sporo siły.
  Kiedy decydujemy się zastosowaa jakiegokolwiek czynnika powodujacego opor, musimy pamietaa o zachowaniu dużej ostro?nosci. W tym przypadku należy zawsze stosowaa prawid3owa technike. Szarpanie cieżarow i nieostróżne zarzucanie sobie ich na kark może uszkodzia kregi szyjne i tkanke miekka. Niebezpieczenstwo dotyczy rownież ćwiczen zwiazanych jedynie posrednio z rozwijaniem mięśni karku, jak unoszenie barkow, kiedy stosuje się zbyt duże obciażenia.

  W pewnym ćwiczeniu izometrycznym wydawa3y się najlepszym odkryciem. Wielu pi3karzy i innych sportowcow spedza3o mnostwo czasu na ćwiczeniach polegajacych na odpychaniu gLowy przeciwnika w3asna głowa. Ale ćwiczenia były nieco przereklamowane. Awiczenia izometryczne (bedace przeciwienstwem ćwiczen izokinetycznych) powoduja olbrzymi nacisk na wnetrze krażkow miedzykregowych. Obecnie izometryczne ćwiczenia karku należy raczej do przeszłosci. Chociaż jeszcze wielu ludzi uważa, że tego rodzaju trening nie jest pozbawiony sensu, to jednak wiekszosa preferuje zasady treningu dynamicznego, uważajac w3asnych rak jako czynnika oporujacych.
  Oto kilka wskazowek dotyczacych bezpiecznego i efektywnego treningu mięśni karku. Każdy ruch musi być wykonywany wolno i pod ca3kowita kontrola. W dobrze wyposażonych siłowniach mozna spotkaa wiele urzadzen specjalnie przystosowanych do ćwiczen tych partii ciała. Wiekszosa ludzi korzysta z obciażenia podczas ćwiczen, powinni oni jednak pamietaa, że nawet jesli znaja jego dokładny cieżar , moga nie być w stanie okreslia siły, z jaka beda musieli go pokonaa. Urzadzenie – Neckcerciser – posiada wska1nik pomiaru przykladanego nacisku.
  Trening karku odbywajacy się dwa razy w tygodniu absolutnie wystarcza. Poczatkujacy powinni jednak zaczaa od jednej sesji tygodniowo, aby uniknaa bolesci i sztywnosci karku. W każdej serii powinno się wykonywaa 12-15 powtórzeń. Dobrze jest rowniez ćwiczyć przed lustrem, u3atwi to bowiem kontrolowanie swoich ruchow.

  Uwaga: —adnych bolow
  Bol jest sygna3em, że cos wykonujemy b3ednie. Wiec jesli jakakolwiek czynnosa powoduje uczucie bolu, należy powstrzymaa się od ćwiczen przynajmniej na czas regeneracji organizmu. Bol szyi bywaja jednak czasem mylace. Czesto bol zwiazany z dolegliwosciami karku bywa odczuwana w innych rejonach ciała. Nie odczuwamy wiec bolu karku, lecz doskwiera nam on na wysokosci barkow.
  Droga nerwow wiedzie przez niewielkie otwory w odcinku szyjnym kregos3upa. Jesli te zostana podddane nadmiernemu naciskowi, można się spodziewaa bolu lub utraty siły. Bardzo czesto się zdarza, że os3abienie czynnosci mięśnia dwugłowego ma swe pod3oże w ucisku nerwu na wysokosci pićtego kregu szyjnego. Gdy wydarzy się to w okolicach szostego kregu, odczujemy os3abienie kciuka i czesci promieniowej przedramienia.
  Jesli ktos miał kiedykolwiek kłopoty z karkiem, spowodowane wypadkiem samochodowym lub urazem doznanym podczas treningu, powinien przed rozpoczeciem ćwiczen rozwijajacych mięśnie karku skontaktowaa się z lekarzem specjalista.
  Należy rownież zdawaa sobie sprawe, że dolegliwosci zwiazane z karkiem nie zawsze objawiaja się bolem. Nudnosci, zawroty gLowy czy zaburzenia widzenia w czasie lub po treningu, moga swiadczya o tym, że cos jest nie w porzadku. należy zwracać szczegolna uwage na towarzyszace tym objawom bole barkow, ramion i d3oni.

  Broda do szyi – Ćwiczenie to jest bardzo proste. Po prostu należy przywiesa szczeke dolna jak najblizej szyi. Wprawdzie można by to wykonaa opuszczajac lu1no glowe, nie uzyskalibysmy jednak po?adanego efektu. Należy zatem napića mięśnie na szyi i nimi własnie sciagnaa brode do do3u. Odczujemy wtedy prace mięśnia mostkowego-obojczykowo-sutkowego, przyczepićjacego się do tylnej, gornej czesci ?uchwy, a u do3u do konca mostkowego obojczyka i rekojesci mostka. Kiedy uda nam się opanowaa prawidłowo te czynnosa, możemy po3o?ya się na ławce z głowa poza nia. Pozwolmy, aby głowa opad3a nieco do tyłu i uniesmy ja, przyblizajac znow brode do szyi. W tym wypadku za obciażenie będzie s3u?ya sama głowa. W miare nabywania doswiadczenia można pokusic się o umieszczenie na czole dwukilogramowego obciażnika, oczywisci odpowiednio go zabezpieczajac przed zeslizgnieciem. Nie powinno się zwiekszaa obciażenia zbyt gwa3townie.

  Prostowanie karku – Awicznie to może być wykonywane w ro?noraki sposob. Zaczynamy od ułożenia się na ławce z twarza zwrocona do do3u. Wolno opuszczamy ja na lawke, a nastepnie 3agodnie podnosimy (nie powinno się dopuszczaa do przeprostu). Tutaj rownież sama głowa s3u?y jako czynnik oporujacy. Kiedy poczujemy się pewniej oraz uda się nam rozwinaa nieco siły, można rozpoczaa stosowanie obciażenia. Starannie przymocowujemy wtedy dwukilogramowy obciażnik na potylicy i wykonujemy ćwiczenie w ten sam sposob, co bez obciażenia. Nie wolno zwiekszaa cieżaru zbyt szybko, może to bowiem spowodować poważne konsekwencje.

  Zginanie do boku – Stojac prosto, pozwolmy g3owie opasa nieco na bok, a nastepnie wolno podciagamy ja do gory. Ponieważ w tym wypadku nie możemy liczya na zbyt duży opor, w drugiej fazie ćwiczenia sprobujmy po3o?ya się na boku, opuscia glowe lu1no i uniesa ja do poziomu, zrownujac jej os z linia ciała. Ostatecznie możemy przymocowaa po jednej stronie gLowy dwukilogramowy obciażnik.

  Obracanie – Czynnosa ta rzadko jest spotykana w ćwiczeniuach oporujacych. A przecież różne dyscypliny sportu wymagaja czestych obrotow gLowy, powodujacych olbrzymi nacisk na kregi szyjne, nad którymi niekiedy nie da się zapanowaa. Ponieważ wiekszosa z nas nigdy nie uczy3a się obracaa gLowy w kontrolowany sposob, najlepiej jest zaczaa ćwiczyć bez jakiegokolwiek obciażenia. Opor można stworzyc przyciskajac jedna d3on do policzka, druga zas kontrolujac zakres ruchu. Ćwiczenie należy wykonywaa wolno i ostrożnie.

  W ksiazce Marka Kruszewskiego i Luciana Demeilles’a jest takie ćwiczenie:

  *przywodzenie i odwodzenie glowy lezac bokiem. Rozwija ono boczne partie mięśni szyji i gorne czesci mięśnia czworobocznego.

  POZYCJA WYJSCIOWA:Lezymy bokiem,glowa wystaje za krawedz ławki.Za pomoca opaski ze skory lub takniny mocujemy do glowy obciazniki (rozsadny dobor obciazenia).
  RUCH:Maksymalnie przyciagamy glowe do barku ,a nastepnie opuszczamy.Te same ruchy wykonujemy lezac na drugim boku.

  Aryku3 z pewnej stronki…
  😀
  Osobiscie nie trenuje karku, narazie nie uważałem tego za konieczne. Jednak przy układaniu nastepnego cyklu wezme go pod uwage, się obada. 8)

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.

Pin It on Pinterest