O efedrynie słów kilka..

Ten temat zawiera 40 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez  Hades 6 lat, 7 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #1462

  Hades
  Keymaster

  EFEDRYNA obecną jest w roślinie zwanej Ephedra vulgaris, która od ponad 5-ciu tysięcy lat jest stosowana w chińskim ziołolecznictwie. Syntetyczna efedryna jest dostępna na całym świecie. Kulturyści cenią ją za działanie termogęnne (przyśpieszona zamiana kalorii zawartych w tłuszczu na ciepło), co przyśpiesza utratę tkanki tłuszczowej bez wielkich treningów. Działanie jest b.skuteczne przy 20 mg efedryny + 200 mg kofeiny i 320 mg aspiryny. Takie pobudzające działanie efedryny jest związane z pobudzaniem wydzielania katecholamin (adrenaliny i noradrenaliny) Obie przyspieszają spalanie tłuszczów i pobudzają układ nerwowy. Dla większości w małych dawkach jest lekiem całkowicie bezpiecznym, lecz dla osób z chorobami serca (nadciśnienie) i choroby tarczycy, nie powinni jej brać. Efedryna bywa używana do produkcji narkotyków (metamfetaminy i metkationiny).

  Także dostępny w Stanach uliczny narkotyk Cloud Ninę popularny na szalonych prywatkach uważany za całkiem naturalny odpowiednik MDMA (Ecstasy) zawiera w swoim składzie efedrynę. Choć słabiej pobudza od amfetaminy ma do niej podobną budowę. Okres jej trwania wynosi ok. 6-ciu godzin, co oznacza że w tym czasie połowa dawki ulega rozpadowi, jednak jej działanie termogęnne pozostaje. Efedryna pomaga utrzymać szybkie tempo przemiany materii dzięki stymulowaniu konwersji T4 – nieaktywnej formy hormonu tarczycy w T3 – postać aktywną. Administracja żywnooci i Leków (FDA) ostatnimi czasy zaproponowała zaostrzenie zasady stosowania środka pobudzającego – efedryny – w odpowiedzi na wiele zgonów i wielu doniesień o zachorowaniach, które wystąpily w powiązaniu z jej użyciem.

  Propozycję obejmowały ograniczenie dawki pojedynczej (nie więcej niż 8 mg) i zastosowania ostrzeżenia na opakowaniu o niebezpieczeństwie przedawkowania, prowadzącego do śmierci. Efedryna jest łatwo dostępna w Stanach Zjednoczonych (jest nielegalną tylko w kilku stanach) Można w tym kraju pójść do każdego sklepu że zdrową żywnością i ją sobie kupić. Efekty są świetne, wyjątkowe dotlenienie i zwiększoną wydolność organizmu – można trenować bez końca, prawie, jeśli organizm to wytrzyma 🙂 W badaniach nad efedryną sprzed ok 10-ciu lat stwierdzono że może być stosowana w dawkach dziennych w kolejności (efedryna, kofeina, aspiryna) w dawkach 75-150 mg, 150 mg i 330 mg dla kolejnych substancji była brana w podwójnej ślepej próbie, która trwała od 8-tyg do 26-mies. Zauważono znaczny spadek wagi ciała, objawów ujemnych brak. Jedynie kilku mniej odpornych cierpiało na rozdrażnienie, suchość w ustach, pobudzenie, potliwość, kołatanie serca, drżenie rąk, uczucie niepokoju.

  Orodki dostępne na krynku, które zawierają oprócz efedryny dodatkowo kofeinę i aspirynę, to: Thermal Pro, Pro Buterex, Zenalen, Extreme Ultra Orgage, Miracle itp… itd.

  Stosowane przez amerykańskich futbolistów efedryna i kreatyna zwiększają ryzyko niebezpiecznego dla życia
  przegrzania – informuję pismo Neurosurgery .

  Przypadki śmierci spowodowanej przegrzaniem organizmu przed rokiem 1985 zdarzały się w USA cztery-pięć razy w roku. Wprowadzenie odpowiednich metod nawadniania pozwoliło niemal je wyeliminować. Jednak po roku 1995 znów zaczęły być problemem.

  Według drą Juliana Bailesa z Virginia University, konsultanta National Football League Players Association w latach 1985-94 odnotowano tylko sześć przypadków śmiertelnego odwodnienia i przegrzania wśrod graczy (co daje 0,6 rocznie). Natomiast w latach 1995, 1998, 2000 i 2001 zdarzyły się po cztery takie zgony. Wszystkie miały miejsce w sezonie letnim.

  Dr Bailes oraz dr Robert C. Cantu z Emerson Hospital w Concord i dr Arthur L. Day z Bostonu twierdzł, że stosowane przez sportowców suplementy – efedryna i kreatyna – mogą ułatwiać odwodnienie podczas forsownych ćwiczen przy wysokiej temperaturze otoczenia. Liczba przypadków śmierci z przegrzania raptownie wzrosła po złagodzeniu przepisów dotyczących sprzedaży suplementów.

  Autorzy zalecają sportowcom i trenerom dużą ostrożność, jeśli chodzi o przyjmowanie różnych cudownych środków i zwracanie bacznej uwagi na objawy przegrzania.

  Efedryna i pokrewne związki są sprzedawane jako produkty dające ziołową energię i reklamowane że względu na działanie odchudzające i energetyzujące. Znana też pod nazwą Ma-huang efedryna ma działanie zbliżone do amfetaminy. Może wpływać na serce i układ krążenia, podnosząc temperaturę ciała oraz zmniejszając zdolność organizmu do ochładzania się.

  Kreatyna to substancją naturalnego pochodzenia, zawarta na przykład w mięsie. Jednak preparaty czystej kreatyny pozwalają przyjąć dziennie dawkę odpowiadającą zawartej w kilku kilogramach mięsa. Jest sprzedawana jako budulec mięśni. Zażywają ją kulturyści, piłkarze, kolarze, tenisiści. Jej skuteczność pod tym względem bywa porównywana że sterydami – ale kreatyna jest legalna i wydawała się nie mieć szkodliwych skutków ubocznych. Jest dostępna w formie proszku, tabletek, kapsułek, a nawet gumy do żucia.

  Pod jej wpływem woda z naczyń krwionośnych przechodzi do komórek mięśniowych, co pogarsza zdolność organizmu do ochładzania się (krwi jest mniej w krwiobiegu, a przy tym jest gęstsza, więc trudniej odprowadza ciepło z tkanek, przez które przepływa).

  Wielu sportowców używa obu preparatów. Kreatyna i efedryna są popularne także w Polsce, zwłaszcza wśród kulturystów (nawet początkujących).

  #77916

  Hades
  Keymaster

  Stosowane przez amerykanskich futbolistow efedryna i kreatyna zwiekszają ryzyko niebezpiecznego dla życia
  przegrzania – informuje pismo Neurosurgery .

  Przypadki omierci spowodowanej przegrzaniem organizmu przed rokiem 1985 zdarza3y się w USA cztery-piea razy w roku. Wprowadzenie odpowiednich metod nawadniania pozwoliło niemal je
  wyeliminowaa. Jednak po roku 1995 znow zacze3y być problemem.

  Wed3ug dra Juliana Bailesa z Virginia University, konsultanta National Football League Players Association w latach 1985-94 odnotowano tylko szeoa przypadkow omiertelnego odwodnieniai przegrzania worod graczy (co daje 0,6 rocznie). Natomiast w latach 1995, 1998, 2000 i 2001 zdarzy3y się po cztery takie zgony. Wszystkie miały miejsce w sezonie letnim.

  Dr Bailes oraz dr Robert C. Cantu z Emerson Hospital w Concord i dr Arthur L. Day z Bostonu twierdz1, że stosowane przez sportowcow suplementy – efedryna i kreatyna – mogą ułatwiaa odwodnienie podczas forsownych ćwiczen przy wysokiej temperaturze otoczenia. Liczba przypadkow omierci z przegrzania raptownie wzros3a po złagodzeniu przepisow dotycz1cych sprzedaży suplementow.

  Autorzy zalecają sportowcom i trenerom du?1 ostro?nooa, jeśli chodzi o przyjmowanie ro?nych cudownych środkow i zwracanie bacznej uwagi na objawy przegrzania.

  Efedryna i pokrewne zwi1zki są sprzedawane jako produkty dające zio3ow1 energie i reklamowane ze wzgledu na działanie odchudzające i energetyzujące. Znana też pod nazw1 Ma-huang efedryna ma działanie zbli?one do amfetaminy. Moze wpływać na serce i układ krążenia, podnosząc temperature ciała oraz zmniejszając zdolność organizmu do och3adzania się.

  Kreatyna to substancja naturalnego pochodzenia, zawarta na przyklad w miesie. Jednak preparaty czystej kreatyny pozwalają przyjąa dziennie dawke odpowiadając1 zawartej w kilku kilogramach miesa. Jest sprzedawana jako budulec mięśni . Zażywają ją kulturyoci, pi3karze, kolarze, tenisioci. Jej skutecznooa pod tym wzgledem bywa porownywana ze sterydami – ale kreatyna jest legalna i wydawa3a się nie mieć szkodliwych skutkow ubocznych. Jest dostepna w formie proszku, tabletek, kapsułek, a nawet gumy do ?ucia.

  Pod jej wpływem woda z naczyn krwionoonych przechodzi do komorek mięśniowych, co pogarsza zdolność organizmu do och3adzania się (krwi jest mniej w krwioobiegu, a przy tym jest gestsza, wiec trudniej odprowadza ciep3o z tkanek, przez ktore przep3ywa).

  Wielu sportowcow u?ywa obu preparatow. Kreatyna i efedryna są popularne także w Polsce, zwłaszcza worod kulturystow (nawet początkujących).

  Yrod3o: http://www.zdrowie.med.pl

  #77922

  Hades
  Keymaster

  Dlatego, przy braniu tzw. efki trzeba obowi1zkowo pić wiecej p3ynow Najlepiej ch3odnych.

  #77942

  Hades
  Keymaster

  No ,racja nim. 1,5- 2 l. wody podczas treningu….

  #77969

  Hades
  Keymaster

  Preparaty efedrynowe zostały zakazane w USA co spowodowa3o autmatyczne znikniecie Thermała firmy SNI ze sklepow internetowych.

  #77974

  Hades
  Keymaster

  😀 loozik… bez paniki… linie produkcyjn1 przeniesiono do Chin. Niedługo będzie można kupić w Polsce nowe efedrynowe cudenka firmy SNI, np. Zenalen Także spoko… efka była i będzie dostepna

  #78058

  Hades
  Keymaster

  spoko 🙂

  Ja się zastanawiam jednak czy szukaa Thermała czy też może kupić ich inne dzieci1tko – ktore reklamują na swojej stronie czy też zupelnie cos innego …

  #78083

  Hades
  Keymaster

  Zawsze wymyol1 cos dobrego ,nie może być zastoju na rynku……..

  #84969

  Hades
  Keymaster

  Orodki dostepne na rynku, ktore zawierają oprocz efedryny dodatkowo kofeine i aspiryne, to: Thermal Pro, Pro Buterex, Zenalen, Extreme Ultra Orgage, Miracle itp… itd.
  Gdzie mozna znalezc ca31 reszteż
  Jeśli macie namiar to dajcie znaa
  DZIEKI

  #85011

  Hades
  Keymaster

  JAXON skontaktuj się ze mna 8)

  #85281

  Hades
  Keymaster

  dawac ta efydryne!!!!!!!!!!!!!!!! 👿 size 1Wyslany Sob Lip 24, 2004 11:30 am:gdzie to mozna kupic??????????? 🙂
  wie ktoś??????????

  #86476

  Hades
  Keymaster

  S3ysza3em że firma M double you ją sprzedaje a produkt nosi nazwe STACK II. Tylko nie wiem gdzie można to kupić. Jak by kto zna3 strone gdzie sprzedawają to , to Proszę o podanie jej.

  #86483

  Hades
  Keymaster

  R. Colman… napisz do mnie na PW 😆

  #89647

  Hades
  Keymaster

  na allegro : tam wszystko mozna kupic

  #89661

  Hades
  Keymaster

  No w szegolnosci dobra białko serwatkowe 1kg-10zł 😆 😆

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.

Pin It on Pinterest