Przyprawy na lepsze trawienie

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez  Hades 17 lat, 2 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #6196

  Hades
  Keymaster

  Dodają potrawom smaku i czynią je lżej strawnymi. W dodatku podkrecają jeszcze przemiane materii, wiec pomagają chudn1a.

  Ja3owiec przyspiesza trawienie i zapobiega wzdeciom. U3atwia też usuwanie nadmiaru wody z organizmu. U?ywaj do przyprawiania dziczyzny, potraw z baraniny i wieprzowiny, dodawaj do ciemnych sosow.

  Majeranek ułatwia trawienie, pobudza wydzielanie ?o3ci, przyspiesza przemiane materii. Zapobiega też wzdeciom. Jest doskona3y do potraw z roolin str1czkowych, z grzybow, do pieczonego ciemnego drobiu, sa3atek.

  Pieprz cayenne usprawnia prace wątroby i przyspiesza przemiane materii. Zwieksza też zdolność organizmu do spalania tłuszczu. Mozesz nim doprawiaa miesa, ryby, sosy, zupy, a także potrawy z warzyw.

  Lubczyk wspomaga przemiane materii. Zwieksza wydzielanie sokow ?o31dkowych i ?o3ci, poprawia perystaltyke jelit. Dzia3a także moczopednie. Dodawaj go do sa3atek, potraw z drobiu, ryb, ryżu, pieczonych mies i warzyw.

  Kminek zwieksza wydzielanie ?o3ci i sokow ?o31dkowych, przyspiesza trawienie, 3agodzi wzdecia. Wp3ywa też pobudzająco na prace nerek. U?ywaj go do dan z kapusty, do mies i ryb (zwłaszcza gotowanych), do sa3atek.

  Mieta przyspiesza i ułatwia trawienie, bo pobudza wydzielanie ?o3ci i wzmaga prace ?o31dka. Przeciwdziała też wzdeciom. Mozesz nią przyprawiaa zapiekanki, zupy jarzynowe, potrawy z ryb, z sera oraz dodawaa do grochu, porow.

  Imbir pobudza wydzielanie sokow trawiennych i ułatwia prace ?o31dka. Dzia3a rownież wiatropednie i ma korzystny wpływ na perystaltyke jelit. Dodawaj go do s3odkich dan, potraw z drobiu, miesa mielonego, grzybow, ryb.

  Cynamon wzmaga prace ?o31dka i ułatwia trawienie. Ma także lekkie działanie wiatropedne i zapobiega wzdeciom. Jest owietny do zup owocowych, budyniow, pieczonych jab3ek oraz farszow do drobiu i do miesa z rusztu.
  ?rod3o: Naj nr 41/2004

  #88158

  Hades
  Keymaster

  thx tego mi bylo trza

  #88183

  Hades
  Keymaster

  tMQ jakich przypraw unikaa jak się jest na cyklu, cos raz o tym wspomina3eo ale nie powiedziałeo nic bliżej?co poniektórym by się taka wiadomooa przydałaż

  #88190

  Hades
  Keymaster

  ja ? niemozliwe 😉

  jak masowy to bym uzywal – wiadomo ile mozna jesc potrawy o takim smaku.
  jak się wycinasz to unikaj wszytskiego.. idealna dieta to gotowna piers + olej lniany.

  unikac SOLI

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.

Pin It on Pinterest