Siła absolutna

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez  Hades 16 lat, 6 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #6669

  Hades
  Keymaster

  chciałbym wiedzieć jak ćwiczyć aby odczuc przyrost siły np. bicepsa. Chce podnosia znacznie wieksze cieżary, ale jak mam prowadzia wtedy trening? Wyczytalem poki co że:
  💡 siła, jaka mięśnie są w stanie wygenerowaa jest proporcjonalna do przyrostu mięśni, jaki zdo3asz osiagnaa. Si3a to masa

  Napiszcie Proszę:
  *jakim cieżarem należy się katowaa (podpowiem że w przypadku bicepsa to maksymalny cieżar jaki podnioslem i opusci3em poprawnym ruchem wynosi3 22,5kg10kg podnosze około 16 razy w 3-4 seriach)
  *jaka powinienem dokładnie wykonywaa ilość serii i powtórzeń
  *jaki ma być czas odpoczynku miedzy seriami
  *troche o ogolnej regeneracji podczas treningu na siłe

  Dzieki z gory 8)

  #93169

  Hades
  Keymaster

  Z tego wynika że masa to siła. Dlatego mo?1na stwierdzia że sila rozwijana przez miesien jest proporcjonalna do powierzchni przekroju fizjologicznego. Wnieoskujemy dzieki temu że mięśnie o wiekszym przekroju rozwijaja wieksza siłe maksymalna.

  * cieżary okołomaksymalne

  * powtorzenia w granicach 6-1 liczba serii w zależnosci od grupy mieniowej

  * Celem zwiekszenia czasu przerw miedzy seriami jest dażenie do stworzenia możliwosci wykonania zaplanowanej na dany trening liczby serii bez wyra1nego obniżenia zarowno zasobow energetycznych, steżen niektórych hormonow( np. testosteronu), jak i pobudzenia osrodkowego układu nerwowego. Należy pamietaa, że długosa zależy głównie od czasu trwania intensywnosci (mocy) wysiłku – czynnikow okreslajacych udział poszczegolnych 1rode3 energetycznych w pracy mięśni.
  4 minuty miedzy seriami stosuje się wtedy gdy podnosimy cieżary okołomaksymalne i maksymalne

  * Nic specjalnego, to co przy każdym treningu (dieta, suplementy itp)

  #93290

  Hades
  Keymaster

  Ok. Spoko dzieki. O diete nie pytam, ale co do sposobu wykonywania ćwiczen. Jak je wykonywaaż Powoli opuszczaa i podnosia, czy jak?

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.

Pin It on Pinterest