Skutki chronicznej administracji Tamoxifenu…

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez  Hades 16 lat, 6 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #6695

  Hades
  Keymaster

  Skutki chronicznej administracji Tamoxifenu na p3odnosa ma3p (Radiata Macaca) rodzaju meskiego.

  Badacze: Rao AJ, Ramachandra SG, Ramesh V, Krishnamurthy HN, Jayaraman S, Gopalakrishnan K, Juneja HS Dzia3 Molecular Reproduction, Development i Genetics, Indian Institute Science, Bangalore, India.

  Tamoxifen, albo Nolvadex, jest sklasyfikowane jako antyestrogen, o czym wiekszosa z was już wie. Mechanizm jego działanie polega głównie na blokowaniu wewnatrz komorkowych receptorow estrogenowych w komorkach nowotworowych. U?ywany jest czesto przez kulturystow w celu zapobieżenia przerostu sutkow i zatrzymywania wody.
  Podawanie Tamoxifenu ma3pa rodzaju meskiego w dawkach 50 mikrogramow co godzine przez 90 dni nie miało wpływu na koncentracje testosteronu w surowicy krwi, jak i rownież, nie wpływa3o negatywnie na ruch spermy. Jednakże znaczaca redukcja w ruchy spermy została postrze?ona po 90 dniach. Badania prowadzone od dnia 90-tego do dnia 260-tego ujawni3y, i? samce ma3p sta3y się bezp3odne. Sperma ich nie była w stanie utrzymac plemniki przy ?yciu. Potwierdzaja to inne badania, dotyczace inhibitoru aromatazy (Steroids 1998 Jul – Aug; 63 (7 – 8) 414-20), których efektem koncowym rownież okaza3a się bezp3odnosa ma3p rodzaju meskiego.
  Oba te badania dowodza, jaki skutek na spermatogeneze wywiera estrogen. Zapamietaj wiec, że jesli planujesz w przyszłosci rodzine, trzymaj się z daleka od Nolvadexu i Provironu. Z drugiej stronu, te dwie mieszniny, moga stanowia potencjalny srodek wykorzystywany u mężczyzn przy kontroli urodzen.
  Reasumujac, szk3o jest albo pół pe3ne albo pół puste, zależy jak na nie patrzymy. 😆
  —————————-
  ¬rod3o: Andrologia 1998 May – Jun;30(3):129-32
  T3umaczenie: Marijo

  #93307

  Hades
  Keymaster

  lae chyba lepiej brać nolve niż nabawia się gino? poza tym to dopiero po 90 dniach zauważono zmiany…. 😆

  #93309

  Hades
  Keymaster

  heh no to niech lepiej się tmq wypwie Bo teraz marjio zamiesza3es nam w głowach a ja mam przed soba cykl i bede brać nolve… ale nie w takich ilośćiach 8)

  #93314

  Hades
  Keymaster

  a pisali czy to jest odwracalnepozatym clomifen wplywa na spermatogeneze w pozytywny sposob… wiec domniemam, ze nolva na cyklu a po clomifen i wszytsko jest SI. pozatym nie jest tajemnica, ze koksiarze zapladniaja panny, wiec OCB

  #93387

  Hades
  Keymaster

  Nie, nie, panowie. Spokojnie. To są skutki CHRONICZNEGO zażywania Tamoxifenu. Stosowanie w trakcie cyklu, nie kwalifikuje się do okresenia chroniczne . Gdybysmy 3adowali Nolvadex przez ponad 200 dni pod rzad co godzine… to pewnie skutek byłby op3akany, jak u tych Makakow. Mysle, że warto wiedzieć, jak ciag3e bombardowanie estrogenem wpływa na fecetow

  Interesuje mnie jeszcze jeden fakt, bad1 plotka, którą słyszałem na temat Nolvadexu. Mianowicie, skoro oddziaływuje on na komorki nowotworowe, a komorek takich w organizmie nie ma… to czy nie sprzyja on w powstawaniu takowych?

  #93396

  Hades
  Keymaster

  king kong pisal,z ejego znajoma lekarka mowila wlasnie o tym…

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.

Pin It on Pinterest