Zanim sięgniesz po doping

Ten temat zawiera 47 odpowiedzi, ma 6 głosów i był aktualizowany ostatnio przez  Hades 5 lat, 3 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #1428

  Hades
  Keymaster

  Większość ludzi dyskutuje o sterydach a nawet decyduje się na ich wzięcie nie mając najmniejszego pojęcia, czym one naprawdę są. Ujmując to w proste słowa można powiedzieć, że są są chemicznymi pochodnymi testosteronu syntetyzowanymi w laboratoriach.

  Dla dopełnienia dyskusji – taki hormon wywiera dwa rodzaje skutków dla organizmu: działanie androgeniczne wywiera wpływ na cechy płciowe (takie jak stopień owłosienia ciała, wysokoodporna głosu, rozwój hormonów płciowych, a także na percepcje czy nawet na cechy psychologiczne); działanie anaboliczne polega natomiast na wywieraniu wpływu na masę mięśniową, ilość tkanki tłuszczowej, siłę i różne aspekty metabolizmu.
  Ogólnie rzecz biorąc, sterydy anaboliczne są opracowywane tak, aby różniły się od testosteronu poprzez wzbogacanie działania anabolicznego przy jednoczesnym ograniczeniu zakresu działania androgenicznego (przede wszystkim po to, aby wywołać skutki anaboliczne bez powiązanymi z nimi, maskulinizacji, przerostu prostaty i innymi niepożądanymi skutkami).

  Poza działaniami pożądanymi, takimi jak zwiększona synteza białka pozwalająca sportowcom ciężej trenować bez konieczności naruszania równowagi azotowej w organizmie, zwiększona zdolność rozwijania masy mięśniowej, siły, wytrzymałości czy zmieniony metabolizm w celu zwiększenia syntezy fosforanu kreatyny, gromadzenia glikogenu w mięśniach i wykorzystanie tkanki tłuszczowej dla celów energetycznych, stosowanie dopingu ma również wiele działań niepożądanych. Działania te można podzielić na zewnętrzne i wewnętrzne.

  Skutki uboczne wynikające ze stosowania są tzw. zewnętrzne to przede wszystkim łysienie, wirylizacja skory, trądzik oraz pośrednio powstawanie rozstępów. O ile sterydy same w sobie nie powodują łysienia czy rozstępów to w wyniku przekształcania się w organizmie w DTH, mogą skutecznie wzmorzyć i przyspieszyć proces łysienia. Rozstępy natomiast spowodowane będą szybkim nabieraniem masy (bądź jej traceniem po nieumiejętnym przeprowadzeniu cyklu). Wirylizacja jest to rozszerzanie się porów skory, przez co ten delikatny organ staje się bardziej szorstki – jest to proces nieodwracalny. Niepożądane działania zewnętrzne nie są groźne dla zdrowia, mogą jedynie oszpecać.
  Zupe3nie inaczej ma się to do wewnętrznych zmian powstałych w wyniku używania sterydów. Są one często bardzo groźne dlatego należy dobrze się zastanowić zanim sięgnie się po doping.

  Sterydy mogą wywołać szereg zmian wewnętrznych w organizmie człowieka: Jeżeli chodzi o układ krwionośny to są zwiększają ryzyko chorób serca. Podnoszą bowiem poziom cholesterolu, co powoduje zwężenie się naczyń krwionośnych i ostatecznie może być zagrożeniem dla życia. Także wysokie ciśnienie krwi czy choćby szybkie nabieranie masy może sprzyjać chorobom serca. Nadmiar testosteronu w organizmie łatwo może aromatyzować do żeńskiego hormonu płciowego – estrogenu, co może spowodować skłonność do odkładania się tłuszczu (jeden z efektów feminizacji) oraz do powstawania ginekomastii. Ginekomastia jest zmorą kulturystów; jest to nienaturalne powiększanie się sutków u mężczyzn, które wyglądają jak kobiece piersi. Schorzenie to może wystąpić naturalnie w okresie dojrzewania, najczęściej jednak spowodowana jest zachwianą równowagą hormonalną w organizmie. Stosowanie są prowadzi często do chorób wątroby. Spowodowane są one głównie przyjmowaniem doustnych środków, takich jak popularny metanabol, czy Winstrol w tabletkach.

  Przyjmowanie doustnych środków może również powodować bóle brzucha i takie objawy jak np. wymioty.
  Kolejnym efektem ubocznym jest retencja wody, czyli zatrzymanie (magazynowanie) wody i elektrolitów w mięśniach powodujące obrzmienie. Z jednej strony można uznać to za korzystny efekt (zwiększona siła i objętość mięśni), jednak zatrzymana woda również w krwi i skórze powoduje nabrzmiały wygląd tkanki a krew zmusza serce do bardzo dużego wysiłku. Retencja wody i szybkie nabieranie masy ciała prowadzi z kolei do wysokiego ciśnienia krwi. Niestety o tej dolegliwości zazwyczaj dowiadujemy się dopiero wtedy, gdy jest już ’za późno’ dlatego warto podczas jakiegokolwiek cyklu sterydowego mierzyć sobie ciśnienie.
  są odwracają cykl gonad, co powoduje zanik jąder i zahamowanie spermatogenezy. Na szczęście jest to efekt tymczasowy i mija, kiedy równowaga hormonalna w organizmie zostanie uregulowana. Niestety efektem tymczasowym nie jest prawdopodobieństwo przerostu prostaty i możliwość wystąpienia raka prostaty. są powodują zarastanie nasad kości długich, co prowadzi do zahamowania wzrostu, szczególnie więc powinniśmy zastanowić się nad trafnością przeprowadzenia cyklu przed osiągnięciem wieku dojrzałego. Kolejnym efektem ubocznym jest możliwość zniszczenia nerek, poprzez obciążenie ich koniecznością filtracji dodatkowych toksyn.

  Innymi możliwymi efektami ubocznymi mogą być bóle głowy, krwotoki i źle gojące się rany, złe samopoczucie, ryzyka uszkodzeń mięśni, stawów i ścięgien oraz wiele innych bo zapewne nie wszystkie znalazły się w moim opracowaniu.

  Większość z opisanych przeze mnie efektów ubocznych nie musi wystąpić, jednak zawsze istnieje ryzyko ich wystąpienia. W większości zależy to od organizmu człowieka ale przecież nikt nie zna go na tyle dokładnie aby być pewnym co może stracić przyjmując sterydy anaboliczne.
  Nie chce nikogo zniechęcać ani też zachęcać do przyjmowania sterydów. Znając jednak ryzyko jakie niesie ze sobą stosowanie dopingu w tej formie powinniśmy dobrze zastanowić się, czy w naszym przypadku zastosowanie jakiegokolwiek cyklu sterydowego jest trafne.

  #77699

  Hades
  Keymaster

  Bo 20-latek ma i tak już duże steżenie naturalnego testosteronu. Jeśli nie będzie brał osłonek na prostate (przy SAA, ktore konwertują do DHL oraz przy wszystkich PH) oraz antyaromatyzery… to źle się to dla niego skonczy (ginekomastia, przerost gruczołu krokowego, kurczliwooc jąder)… i arrivederci poranna erekcjo

  #77720

  Hades
  Keymaster

  Te same argumenty można zastosowaa przy legalizacji narkotykow……
  To po prostu kolejny banał,doszukiwanie się ideplogii w miejscu ,gdzie jej nie ma i nigdy nie będzie.
  To wybielanie drogi na skroty (tylko ,dlaczego nikt nie powie ,że prowadzi ona przez ciernie)….. 😮

  #77769

  Hades
  Keymaster

  ja to nie wiem ze ludzie robia straszna sprawe ze sterydow a w TV to juz calkiem mówią o tym jak by to byly narkotyki ……. kto traktuje powaznie ten sport to napewno siegnie po sterydy tylko cierpliwi i nie chcacy byc dużym cos osiagna bez sterydow nikt nie osiagnie 50cm w obwodzie ramienia co najwyzej 45cm po 8 latach treningu ……. wszystko jest dla ludzi i kazdy decyduje czy wezmie czy nie i doping to nie jest latwizna w koncu jak się bierze sterydy to samo nie puchnie …. tacy ludzie koxsiarze są odwazni bo nie patrza na skutki uboczne ….. no ale bez przesady bo znam goscia co odrazu jak zaczynal cwiczyc to z mietkiem jeszcze cwiczyc nie umial dobze a juz po sterydy to przesada ale jak gosciu który cwiczy juz 4 lub wiecej lat siegnie po sterydy to nic strasznego

  #77806

  Hades
  Keymaster

  tacy ludzie koxsiarze są odwazni bo nie patrza na skutki uboczne ….. no ale bez przesady bo znam goscia co odrazu jak zaczynal cwiczyc to z mietkiem jeszcze cwiczyc nie umial dobze a juz po sterydy to przesada ale jak gosciu który cwiczy juz 4 lub wiecej lat siegnie po sterydy to nic strasznego

  Czyli facet przechodz1cy na czerwonym owietla też jest dla Ciebie bohaterem ,bo jest odważny (i g3upi ,przy okazji)……

  #77821

  anonym
  Uczestnik

  Sterydy są dla mądrych ludzi, ktorzy posiadają ogromna wiedze na ich temat lub mają dostep do takich informacji np znajomego lekarza lub kumpla, który kłuje się całe życie i ma pewne doowiadczenie 😀
  Koksy trzeba brać z głową !

  #77886

  Hades
  Keymaster

  bueno napisalem odwazni bo nie boja się skutkow ubocznych a nie ze są bohaterami…. ty nie bierzesz koxow bo się boisz skutkow ubocznych ….

  #77914

  Hades
  Keymaster

  Papierosy ,alkohol też szkodz1 a mimo wszystko ludzie używają tych u?ywek…..
  Tu nie o strach chodzi ,lecz o rozwage .
  Prze?y3em swoje lata cwicząc i nigdy mnie do tego nie ciąg3o,mogąc koksowaa.
  To naprawde droga na skroty i dobrze ,że g3oono się o tym mowi ,bo to nie fair….

  #78101

  Hades
  Keymaster

  ………….ale trzeba liczya się z tym że wielu aktywnych pakerow bierze. ………. i nie oszukujmy się, że mistrzowie (ci nasi krajowi rownież) nie bior1- że uchowali to co mają na twaro?ku i wolowinie. 😆 a pewnie to wszystko popijali testosteronem.. Zgadzam się z wypowiedzia Hadesa- wszystko z głową. Jeśli nie wiesz dokładnie co bierzesz, nie przemyola3eo tego nie znasz nikogo a jednoczeonie jeszcze masz czas na nature to po co przeginaa. Gadka że szkodzi nic nie da, to każdy musi przemyślea sam. Ten dział jest po to żeby podpowiedzieć innym co robia żeby się od razu nie zabia. 😀

  #78166

  Hades
  Keymaster

  Kwestia wyboru zgadzam się z tym co napisal polit wątpię zeby Ci najwieksi kulturyscie nigdy nie wzieli czegos z tej pulki.

  :

  #78168

  Hades
  Keymaster

  Nie ma żadnych wątpliwości. To fakt

  #83499

  Hades
  Keymaster

  Wy się jeszcze zastanawiacie czy oni bior1?Przecież to śmieszne!A za co teraz siedzi Dymek?Złapali go na granicy a w jego samochodzie było 200 ampułek hormonu wzrostu… Oczywiście pan Dymek nie kupił tego dla siebie prawda…? 😆

  #83501

  Hades
  Keymaster

  hormona wzrosu, podobnie jak inen hormony, satnowia podstawe wspolczesnej medycyny i pomagaja chorym ludziom albo norlnie funkcjonowac, albo w dobrym stanie zdrowia dozywac poznej starosci.
  kulturysci stosuja to w torhce innych celach- ale to juz inna sprawa- wydaje mi się, ze gdyby stosowali to w umiarkowanych dawkach (stywierdzono pbowiem, z e podawanie tylko 20 mg androgenow na dobe pozwala uzyskac juz dobre rezultaty i przyrosty), to byli by najzdrowszymi ludzmi i posiadali by najwieksz epotencjaly.jednak to wymagalo by czasu.
  a
  im si ewszedzie spieszy.

  p.s.te 200 ampulek to hcyba HG pochodzacy z rosyjskch kostnic, bo normlany, syntetyczny, NIEZARAZONY HG kosztuje ok. 3-8 tys. z amiesieczna kuracje.
  polskei realia, tylko kto pozniej za to poniesie konsekwencje?

  #84831

  Hades
  Keymaster

  jak chcecie 17 stron o efektach ubocznych to dajcie znaa

  gały wam wyjdą

  sterydy to zaraza 👿

  #84844

  Hades
  Keymaster

  jak chcecie 17 stron o efektach ubocznych to dajcie znaa

  gały wam wyjdą

  sterydy to zaraza

  PIERDOLISZ

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.

Pin It on Pinterest