Hormon wzrostu

Cechy i działanie: – W tkance mięśniowej GH wykazuje działanie insulino podobne tzn. nasila transport do wnętrza komórek cukrów, przekształcanie glukozy w glikogen, zwiększa transport do wnętrza komórek wolnych aminokwasów, a następnie…

HGH– Bardzo modny wśród profesjonalnych sportowców środek anaboliczny ostatnio często pojawiający się w mediach nazywany “hormonem młodości”. Ludzki hormon wzrostu jest białkiem, a dokładniej polipeptydem złożonym ze 191 aminokwasów, produkowanym przez komórki kwasochłonne przysadki mózgowej.

Cechy i działanie:
– W tkance mięśniowej GH wykazuje działanie insulino podobne tzn. nasila transport do wnętrza komórek cukrów, przekształcanie glukozy w glikogen, zwiększa transport do wnętrza komórek wolnych aminokwasów, a następnie powoduje syntezę białka mięśni.
– W tkance łącznej pobudza wzrost kości i tkanki chrzęstnej.
– W tkance tłuszczowej obwodowej powoduje jej rozpad z następowym uwalnianiem do krwioobiegu glicerolu i wolnych kwasów tłuszczowych
– Bardzo pomocny w budowaniu beztłuszczowej masy mięśniowej

Dawkowanie:
Hormon wzrostu posiada krótki okres półtrwania w organizmie ok. jednej godziny. W tym czasie dochodzi do maksymalnej produkcji somatomedyn przez wątrobę. Po godzinie aktywności GH gwałtownie maleje.
GH jest podawany w małych dawkach kilka razy dziennie tak aby utrzymać jego stężenie w surowicy krwi na możliwie stałym poziomie np. 2 j.m. podskórnie 3-4 razy dziennie. W medycynie zalecane dawki dla dorosłych to początkowo 2 j.m. na dobę, zwiększając dawkę do 4 j.m. na dobę. Dawki zostały podane dla 100 kg osobnika.
GH jest ekskluzywnym anabolikiem przeznaczonym dla profesjonalnych kulturystów, traktujących poważnie swoje zajęcie, ponieważ cena czarnorynkowa hormonu wzrostu (Genotropinu 16 j.m.) wynosi w granicach 700-1000 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest