Jak przechowywać sprzęt sportowy w domu?

Większość dyscyplin sportowych wymaga używania profesjonalnego sprzętu i akcesoriów. Jeżeli zafascynowałeś się w ostatnim czasie jakimś rodzajem aktywności fizycznej, bardzo prawdopodobne, że regularnie odwiedzasz sklep sportowy i zaopatrujesz się w coraz to nowe gadżety, ubrania, buty czy sprzęt. Kiedy ilość przedmiotów związanych z uprawianą dyscypliną sportu rośnie, najwyższy czas, abyś zastanowił się, jak i gdzie je przechowywać – by zachować porządek, a przy okazji zapewnić każdemu ze sprzętów bezpieczeństwo.

Domowa siłownia
Urządzenie swojej prywatnej przestrzeni do ćwiczeń w domu to świetny pomysł! Dlaczego? Przede wszystkim zyskujesz możliwość trenowania o dowolnej porze, nie musisz czekać, aż sprzęt do ćwiczeń się zwolni, unikasz męczących tłumów. Dodatkowo, nie marnujesz czasu na dojazd i powrót z siłowni.

Organizacja domowej siłowni zależna jest oczywiście od tego, jaka dyscyplina sportu Cię interesuje. Jeżeli planujesz ćwiczyć jogę, a jedynym sprzętem, jakiego potrzebujesz, jest mata, organizacja i przechowywanie raczej nie sprawią Ci dużego problemu. Nieco inaczej sytuacja wygląda jednak wtedy, gdy potrzebujesz wielkogabarytowego sprzętu czy wielu niedużych gadżetów.

Duży sprzęt sportowy – jak przechowywać?
Bardzo dużego sprzętu niestety nie schowasz do szafy czy pod łóżko. Konieczne jest wyznaczenie miejsca, w którym będzie mógł on stać tak, by nikomu nie przeszkadzać. Aby uchronić go przed kurzeniem czy mechanicznymi uszkodzeniami, warto zakładać na niego pokrowiec lub przykrywać go miękką tkaniną.

Część dużych sprzętów (rowery, deski snowboardowe, narty, deskorolki, deski do wakeboardu czy windsurfingu, rakiety tenisowe itd.) przechowywać możesz na ścianach, na specjalnych hakach. Dzięki temu będą one bezpieczne, a przy okazji nie zajmą zbyt dużo miejsca w Twoim mieszkaniu.

Sprawdź ofertę sprzętu sportowego w SklepSportowy.pl

Organizacja akcesoriów
Niezależnie od tego, jaki sport uprawiasz, na pewno posiadasz niewielkie gadżety, jakie są z nim związane. Mogą być to rękawiczki do podnoszenia sztangi, zegarek sportowy, opaska do włosów, talk w kremie, słuchawki, gymboss i wiele innych. Najlepszym sposobem na ich uporządkowanie jest wydzielenie oddzielnej szuflady i umieszczenie w niej organizera.

Jeżeli zadbasz o to, by każdy ze sportowych gadżetów miał swoje wyznaczone miejsce (i po każdym zakończonym treningu będziesz je tam odkładał) – możesz mieć pewność, że nic się nie zagubi. Dzięki temu nie będziesz też musiał tracić czasu na poszukiwania swoich akcesoriów przed ćwiczeniami.

1 komentarz do “Jak przechowywać sprzęt sportowy w domu?

  1. Ja przechowuje sprzęt sportowy w Less Mess Storage. Polecam, ponieważ moje rzeczy są w suchym ale przede wszystkim bezpiecznym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest