Jak wspomóc potencję?

Według statystyk, na całym świecie problem z erekcją dotyka aż 152 miliony mężczyzn. Mimo postępu czasu nadal jest to temat tabu – całkowicie niepotrzebnie… Zwiększenie świadomości i umiejętność zweryfikowania przyczyny pozwoli na skuteczne rozwiązanie problemu ze wzwodem. Większość z nas zapewne uważa, iż zjawisko dotyczy tylko mężczyzn w podeszłym wieku – nic bardziej mylnego! Problem z erekcją coraz częściej dotyka mężczyzn w średnim wieku, warto więc zapoznać się z przyczynami zaburzeń potencji i skutecznie je wyeliminować, aby podnieść jakość życia seksualnego.

Przyczyny problemów z erekcją

Liczba czynników, które mogą wpłynąć na problemy z potencją jest długa, jednakże nie zawsze wywołane jest to chorobami: miażdżyca, cukrzyca czy choroby gruczołu krokowego. Pomińmy czarny scenariusz (oczywiście jeżeli nie zauważasz u siebie innych niepokojących objawów) i skupmy się na kłopotach, które prosto wyeliminować, gdyż potocznie mówiąc – diabeł tkwi w szczegółach. Nie da się również ukryć, że czasy, w których żyjemy serwują nam solidną dawkę takich czynników.

Po pierwsze: nieprawidłowa dieta! Wbrew pozorom ma ona bardzo duży wpływ na problemy z erekcją, jednakże sporo osób nie zdaje sobie z tego sprawy. Ser żółty, produkty mięsne, które zamiast czystego mięsa zawierają MOM (mięso oddzielone mechaniczne) czy gotowe jedzenie: pizza, zapiekanki, a nawet zupki chińskie – kto by pomyślał.. Wpływają one niekorzystnie na układ krążenia, a co za tym idzie podnoszą poziom cholesterolu we krwi: gorsze krążenie = większe ryzyko wystąpienia problemów z erekcją! Jeżeli pragniesz poprawić jakość życia seksualnego, musisz wzbogacić swoją dietę o naturalne składniki, które znajdziesz w produktach spożywczych: kwasy tłuszczowe (ryby, owoce morza, orzechy włoskie, nasiona chia czy siemię lniane), cynk – którego niedobór powoduje spadek libido (ostrygi, orzechy i pestki dyni), selen (skorupiaki, ryby, czosnek, nasiona strączkowe) i witamina D – znajdziesz ją w wybranych produktach (wiejskie jajka, tłuste ryby np. makrela)

Po drugie: stres i zmęczenie, a o to akurat nie trudno! Szybki tryb życia, nadgodziny w pracy, wzmożone napięcie, problemy, które cały czas siedzą w głowie – to jedna z najczęstszych przyczyn problemów z erekcją. Nic dziwnego… Zmęczenie i brak odprężenia nie wpływają korzystnie na pobudzenie i osiągnięcie satysfakcji seksualnej. Tak więc: nerwy i zmartwienia na bok i nie zapomnij o chwili odpoczynku, która należy się zdecydowanie każdemu!

Po trzecie: papierosy! Zapewne zastanawiasz się gdzie jest powiązanie, papierosy a sprawność seksualna? Z problemem najczęściej spotykają się mężczyźni w średnim wieku, ponieważ to właśnie u nich pojawiają się pierwsze skutki palenia papierosów. Używka często prowadzi do uszkodzeń naczyń krwionośnych, które są niezwykle ważne dla prawidłowego wzwodu. Wiele czynników, które śmiało można nazwać błahostkami wpływa na problemy z erekcją, a co za tym idzie ma znaczenie dla jakości życia seksualnego. Dokonaj prywatnej analizy i zastanów się co możesz zrobić, lub zmienić aby dokonać pozytywnych zmian!

Środki na potencję

Jeżeli wprowadzone zmiany nie przynoszą rezultatów pomocną dłoń wyciągają apteki, w których znajdziesz wiele środków na potencję. Suplementy diety na libido zamknięte w tabletce z reguły zawierają w składzie: wyciąg z korzenia Maca, L-argininę żeń-szeń koreański, selen i cynk, które niezbędne są do zachowania witalności i sprawności seksualnej (Erekton, Permen King, Clavin, Braveran).

W aptecznej ofercie znajdują się również leki na potencję bez recepty, które w składzie zawierają sildenafil w dawce 25mg. Tabletki na erekcję o statusie leku, działają na zasadzie rozkurczu naczyń krwionośnych, które powodują zwiększenie napływu krwi do członka w czasie pobudzenia seksualnego. Według informacji zawartej w ulotkach leków na potencję, zaleca się zastosowanie około godziny przed planowanym stosunkiem, jednakże jeden z producentów informuje, że wystarczy nawet 12 minut! Należy jednak pamiętać, iż efekt następuje w połączeniu z bodźcem, czyli wymagane jest podniecenie seksualne. Inventum, Mensil, Maxigra Go, Maxon Active, Silcontrol – leki bazujące na sildenafilu dostępne w sprzedaży OTC bez przypisu lekarza.

Sposobów na poprawienie kondycji seksualnej i zniwelowanie problemów z erekcją jest wiele. Wystarczy wprowadzić odpowiednie zmiany w diecie, porządnie wypocząć lub skorzystać z dostępnych w aptekach środków na potencję. Jeżeli mimo wszystko problemy nie ustępują skonsultuj się z lekarzem, być może problemy z erekcją występują z innych powodów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest