Jak wybrać odpowiednią siłownię?

Zdecydowaliśmy, że ćwiczenie w zaciszu domowym lub na świeżym powietrzu nie jest dla nas odpowiednie. Za to chcielibyśmy spróbować treningów w obiekcie zamkniętym. Który z nich wybrać? Czy udać się do ogromnego klubu fitness w centrum, czy też do małej lokalnej siłowni? Obie propozycje mają swoje wady i zalety. To właśnie na nich skupimy się w poniższym artykule.

Jakość i komfort treningów

Z roku na rok pozycja małych, lokalnych siłowni na rynku wzrasta. Bardzo często znajdziemy w nich takie same sprzęty, trenerów personalnych i wykształcony personel, jak w profesjonalnym klubie fitness. Dodatkowo, ich największym atutem jest to, iż rzadko są zatłoczone, dzięki czemu ćwiczący mogą cieszyć się większą swobodą i komfortem.

Duże, profesjonalne kluby fitness przeważają natomiast ilością sprzętów i zajęć w swojej ofercie. W małej siłowni nie znajdziemy wielu wydawałoby się podstawowych zajęć. jak na przykład zumby, jogi lub pilatesu. Więc jeśli chcemy urozmaicić nasze treningi lub szukamy ciekawych nowości, powinniśmy wybrać centra fitnessu. Jeśli jednak zależy nam na prywatności i dużej przestrzeni, warto odwiedzić niewielki, lokalny klub.

Lokalizacja

Wybierając swój pierwszy klub powinniśmy wziąć pod uwagę nie tylko aspekt finansowy czy wyposażenia, ale również lokalizację. Bardzo ważne, aby nasza siłownia znajdowała się jak najbliżej naszego miejsca zamieszkania lub pracy – zwłaszcza jeśli dopiero zaczynamy naszą przygodę ze sportem. Nie każdy z nas ma czas, aby dojeżdżać na siłownię, która znajduje się w centrum miasta. Mając placówkę w pobliżu znacznie łatwiej będzie wpisać codzienny trening do naszego terminarza.

Cena karnetu

Pieniądze są istotnym czynnikiem. Choć tutaj sprawa nie jest tak oczywista jakby mogło nam się wydawać. Bardzo często karnet w dużym klubie fitness jest o wiele tańszy od ćwiczeń w małej siłowni. Jest to związane z kosztami, które ponoszą obie placówki. Duże centra sportowe mają większą ilość klientów, więc mogą pozwolić sobie na niższe ceny lub różnego rodzaju promocje. Inaczej jest niestety w przypadku nieznanych lokalnych klubów. To, którą placówkę wybierzemy, zależy od naszych finansowych możliwości.

Atmosfera

Atmosfera podczas ćwiczeń jest kolejnym istotnym czynnikiem w wyborze odpowiedniej dla nas siłowni. Tutaj zdecydowanie górują osiedlowe kluby. W większości do takich placówek przychodzą stali klienci, więc łatwiej jest nawiązać znajomość. Co więcej, ćwicząc w małych grupach czujemy się bardziej komfortowo i swobodnie niż wśród tłumu.

Jednakże atmosfera to nie tylko ćwiczący, ale i personel oraz trenerzy. Wybierając klub warto wypróbować kilka znajdujących się w naszym mieście. Nierzadko zdarza się, ze obsługa siłowni bywa opryskliwa i niemiła – z takiego klubu należy uciekać czym prędzej. Przecież najważniejsze jest nasze dobre samopoczucie i satysfakcja z uprawianej aktywności fizycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest