Jak zamotywać partnerkę do schudnięcia?

Problem z nadwagą, czy otyłością może dotyczyć nie tylko nas, ale również naszą partnerkę. Niestety jest to o wiele większy problem, ponieważ nie łatwo jest namówić kogoś innego do odchudzania. Już sama rozmowa o odchudzaniu może być trudna, a jej przebieg może pójść nie do końca po naszej myśli. Poza tym każdy mężczyzna zdaje sobie sprawę, że rozpoczęcie rozmowy o odchudzaniu z kobietą, jest niebezpieczny i może zakończyć się kłótnią.

Od dłuższego czasu obserwujesz swoją partnerkę. Nie możesz nie zauważyć, że jej nawyki nieco się zmieniły, przestała się zdrowo odżywiać, a od kilku lat nie widziałeś, jak wykonuje większy wysiłek oprócz przejścia ulicy z samochodu do sklepu? Nie umknęło ci również to, że jej ciało zaczęło się zmieniać. I te zmiany niestety nie należą do najlepszych. Może już kilka razy próbowałeś delikatnie zasugerować, że powinna zmienić swoje nawyki i bardziej dbać o sylwetkę, ale twoje sugestie zostały zignorowane. To jednak nie oznacza, że masz się poddać. Nie tędy droga. Jest jeszcze kilka sposobów na to, by przekonać twoją partnerkę do zmian żywieniowych i rozpoczęcia odchudzania.

Bądź delikatny

Kobiety bardzo przywiązują uwagę do swojego wyglądu. Tak więc jeśli powiesz bez ogródek swojej partnerce, że jest gruba i powinna się odchudzać, to na pewno nie wpłynie to dobrze na wasz związek. Może się zdarzyć, że twoja kobieta sama zauważy problem i przejdzie na dietę. Wiele kobiet się odchudza, ale robią to zazwyczaj nieefektownie i przez to ich zapał do odchudzania kończy się po kilku tygodniach. Niestety nikt nie lubi słyszeć, że powinien coś zmienić w swoim wyglądzie, że powinien zacząć dbać o siebie. Krytyka od innych jest odbierana przez kobiety ze dwojoną siłą, ale to nie oznacza, że to jest właściwy sposób na to, by kogoś zachęcić do odchudzania. Tak więc jeśli chcesz przekonać swoją kobietę do odchudzania i zadbania o swoją sylwetkę, to podczas rozmowy na ten temat, lepiej unikaj słów, które mogą być źle odebrane, czyli takich jak: nadwaga, otyłość, odchudzanie, trening, gruba. Jeśli zaczniesz rozmowę w niewłaściwy sposób, to twoja partnerka prędzej się obrazi niż weźmie sobie twoje słowa do serca i coś z nimi zrobi. Lepiej więc używać delikatnych i nieobraźliwych sformowań. Dobrze sprawdzi się na przykład: „kochanie, może zadbamy o kondycję i zdrowie, co ty na to?”

Nie angażuj tylko jej, zróbcie to razem

W parze jest zawsze łatwiej, a jeśli powiesz, że to wy musicie popracować nad kondycją, to zupełnie inaczej będzie to wyglądać dla twojej partnerki. Jeśli powiesz jej, że będziecie razem dbać o sylwetkę i zdrową dietę, to masz większą szansę na to, że ten pomysł jej się spodoba. To nawet dobry pomysł zdaniem specjalistów. Dzięki wspólnemu odchudzaniu razem się motywujecie, a osiągnięcie wspólnego celu staje się przyjemniejszym i łatwiejszym zadaniem. Najlepiej właśnie, jeśli odchudzasz się z najbliższą osobą, dzięki temu każdy etap na drodze do osiągnięcia celu staje się wyjątkowy. Dodatkowo jest to doskonały sposób na to, byście spędzali ze sobą nieco więcej czasu. W czasie diety bywa tak, że motywacja zaczyna spadać, a kiedy będziecie ćwiczyć razem, to nie pozwolicie swojej połówce na poddanie się, ta druga osoba (czyli w tym przypadku ty) jesteś wsparciem i dodajesz siły do nieprzerwanej walki.

Na wspólne odchudzanie jest wiele sposobów, możecie razem ćwiczyć i będziecie mieli z tego wiele korzyści, nie tylko dla zdrowia i wyglądu, ale również da to wam wiele frajdy. Razem możecie wychodzić na siłownię, na basen i możecie wspólnie biegać. Wycieczki rowerowe we dwoje również są znacznie przyjemniejsze niż robienie tego w pojedynkę. Czasem tobie się nie będzie chciało ruszyć z domu, a wtedy twoja partnerka wyciągnie cię na ćwiczenia, a innym razem to ty będziesz ją motywował do działania.

Razem dbajcie o zdrową dietę

Nie powinno być tak, że ty zauważasz błędy odżywcze swojej partnerki, a kiedy za twoją namową ona stara się coś zmienić, ty nadal możesz niezdrowo się odżywiać. Jeśli zmienia ona nawyki żywieniowe- co jest podstawowym krokiem do schudnięcia, to ty również musisz coś w sobie zmienić. To tak samo, jak z ćwiczeniami, razem jest łatwiej i raźniej. Nie możesz przecież wyobrażać sobie tego tak, że twoja partnerka robi sobie dietetyczną sałatkę z rukolą, a ty w tym samym czasie zamawiasz pizzę do domu. To będzie dla niej utrudnieniem, a według niej skoro ty możesz się źle odżywiać to ona również. Jeśli chcesz, by twoja partnerka się odchudzała również zmień swoje nawyki żywieniowe. A tym bardziej nie utrudniaj jej przebywania na diecie odchudzającej. Możecie razem przygotowywać posiłki w domu, dzięki temu będziecie się zdrowo odżywiać, a to pomoże wam zmniejszyć masę tłuszczową ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest