Jakie odżywki na masę mięśniową warto stosować?

Budowanie masy mięśniowej jest procesem długotrwałym i niejednokrotnie jest źródłem wielu problemów, w szczególności u osób, które mają problemy z przybraniem na wadze. Często nawet regularne i długotrwałe treningi oraz stosowanie specjalnie skomponowanej diety nie przynosi rezultatów. W takich sytuacjach wskazana jest suplementacja białka oraz węglowodanów, które pozwalają w szybszy i prostszy sposób budować masę mięśniową.

Gainer: co to jest?

Gainery przez wzgląd na swój skład stosowane są jako odżywki treningowe lub okołotreningowe. Suplementy te cechuje wysoka zawartość węglowodanów, białka oraz niewielkiej ilości tłuszczu. Składniki te występują zwykle w proporcjach 1/4 (jedna część biała przypada na cztery części węglowodanów, tłuszcz występuje w naprawdę małych ilościach). Wiele z nich zawiera również pomocnicze substancje dodatkowe takiej jak BCAA, kreatynę czy glutaminę. Tak skomponowana zawartość pozwala na optymalne uwalnianie energii podczas treningu oraz dynamiczne nabieranie masy. Takie odżywki na masę polecane są w szczególności osobom, które normalnie mają problem z przybraniem na wadze.

Kiedy sprawdzą się odżywki na masę?

Gainery na masę sprawdzają się zawsze wtedy, kiedy chcemy, w szybszym niż standardowy czasie, zbudować masę mięśniową. Bardzo dobre efekty stosowania tych suplementów osiągają osoby z natury szczupłe, którym ciężko jest budować naturalną masę mięśniową w oparciu o samą dietę. Sprawdzają się one doskonale u osób zaczynających swoją przygodę z siłownią, ale także u profesjonalistów. Odżywki na masę zwykle przyjmowane są jako posiłek okołotrenigowy, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby stały się dodatkiem do innych posiłków. W przypadku osób bardzo szczupłych wskazane jest spożywanie ich jako posiłek wieczorny. Osoby z takim profilem genetycznym wymagają też zwykle większej ilości białka, przez co zaleca się im preparaty z większa jego zawartością.

Czym cechuje się najlepsza odżywka na masę?

Zastanawiając się nad kupnem najlepszej odżywki na masę mięśniową, powinniśmy zwrócić uwagę w szczególności na jej jakość. Wysokiej jakości preparaty znajdziemy na przykład na stronie https://swiatsupli.pl/odzywki-na-mase-gainery/c274, gdzie sprzedawane są produkty renomowanych, sprawdzonych marek.

Skład dobrych jakościowo odżywek powinien obejmować przede wszystkim dobrej jakości białko, czyli białko serwatowe (najlepsze jest to w postaci hydrolizatu, który nie uczula i najlepiej chroni przed urazami). W budowaniu masy mięśniowej niewskazane jest natomiast białko sojowe, które cechuje się dużo mniejszą wchłanialnością oraz może negatywnie wpływać na męski układ hormonalny. Niestety tego typu białko jest dużo tańsze i wielu nieuczciwych producentów dodaje je do swoich preparatów. Zwróćmy też uwagę na dodatkowe substancje, które występują w odzywce. Przekładają się one na dużo wyższą cenę, a w wielu wypadkach mogą okazać się niepotrzebne w naszej diecie oraz planie treningowym. W składzie warto poszukać BCAA, które działa antykatabolicznie i anabolicznie oraz glutaminy, która nie tylko podwyższa poziom hormonu wzrostu, ale również obniża stres mięśniowy oraz działa anabolicznie.

Bardzo ważna jest też jakość i zróżnicowanie użytych węglowodanów. Najlepiej, aby miały one różne indeksy glikemiczne. Pozwala to na uwalnianie energii w dłuższym czasie. Niestety zastosowanie tylko jednego rodzaju węglowodanów sprawia, że całość energii nie jest efektywnie wykorzystywana przez organizm. W najlepszych preparatach zwykle stosuje się mieszanki glukozy czy dekstrozy oraz maltodekstryny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest