Jay Cutler – trening klatki i bicepsów

Jest wiele sposobów na to by wytrenować dużą klatkę piersiową oraz wspaniale wyglądające bicepsy. Lecz jest tylko jeden program, którym ćwiczy 3 krotny Mr. Olympia Jay Cutler wykonuje do budowania swojej dominacji w klatce piersiowej. Przedstawiam jednodniowy trening w połączeniu klatka piersiowa plus biceps dzięki któremu zbudujesz naprawdę obiecujące mięśnie klatki piersiowej.

Jednodniowy program na szeroką klatkę i masywny biceps.

Ten program pozwoli ci osiągnąć większą i masywniejszą klatkę piersiową oraz niesamowicie wielkie bicepsy. Jeżeli chcesz wyglądać tak jak Jay Cutler musisz trenować tak jak on. W porannych porach tego treningu powinieneś odbyć jedynie trening klatki, następnie po południu powinieneś trenować biceps. Ja sam nie daję rady tak trenować i ćwiczę dwie partie tych mięśni jedna po drugiej.

Trening klatki piersiowej:

Wyciskanie sztangielek w skosie górnym — 3 serie po 10 powtórzeń

Jest to bardzo dobrze ćwiczenie działające na górne partie klatki piersiowej, takie ćwiczenie jest alternatywą wyciskania sztangi w skosie. Podczas wykonywania tego ćwiczenia należy pamiętać o technice, nasze plecy oraz pośladki powinny przylegać do ławeczki, a stopy pewnie ustawione na podłożu. Trzeba zwrócić uwagę, że podczas wykonywania tego ćwiczenia możemy również angażować środkowe mięśnie klatki piersiowej poprzez zbliżanie sztangielek w końcowej części wyciskania.

Im większy kąt wyciskania tym bardziej pracują mięśnie naramienne, warto więc ćwiczyć pod kątem 20-45 stopni.

Wyciskanie sztangielek na ławce poziomej – 3 serie po 10 powtórzeń

Jay Cutler twierdzi, że nic tak dobrze nie rozwija klatki piersiowej jak wyciskanie sztangielek na ławce poziomej.

Mięśnie główne pracujące podczas tego wyciskania to piersiowy większy zaś pomocnicze; naramienne, tricepsy oraz zębaty przedni. To ćwiczenie jest jednym z najlepszych do osiągnięcia dużej klaty, dzięki temu iż ćwiczymy sztangielkami możemy wykonywać różnego rodzaju supinacje, które inaczej angażują nasze mięśnie. Ważne by dopierać taką wagę by wykonać wszystkie powtórzenia w każdej serii i posiadać jeszcze siłę na wykonanie jednego więcej.

Wyciskanie sztangielek skos ujemny — 3 serie po 10 powtórzeń

Głównym zadaniem tego ćwiczenia jest angażowanie dolnych partii naszej klatki. Ważne by zwracać uwagę na technikę, nasze plecy wraz z pośladkami przywierają do ławeczki. Ciało podczas wykonywania ruchów nie powinno się chwiać na boki, skos podczas tego ćwiczenia powinien zawierać się między 20 a 45 stopniami.

Trening bicepsów

Uginanie ramion sztangą nad chwytem — 3 serie po 10 powtórzeń

Ćwiczenie te jest jednym z najważniejszych w treningu bicepsów, możemy wykonywać je dwoma rodzajami gryfu prostym i specjalnie wyprofilowanym gryfem łamanym. Osobiście używam gryfu łamanego dzięki niemu zmniejszam możliwość kontuzji lub bólów nadgarstka. Ćwiczenie te dobrze rozwija mięsień dwugłowy ramienia oraz dwa pomocnicze ramienny i ramienno-promieniowy należącego do grupy mięśni przedramion.

Uginanie przedramion stojąc sztangielką z supinacją — 3 serie po 10 powtórzeń

Jay Cutler bardzo lubuję to ćwiczenie dzięki niemu osiąga pełną swobodę ruchu ramienia. Maksymalnie rozciągnięty oraz maksymalne napięty biceps po takich trzech seriach dostaje niezłej pompy.

Trzeba zwrócić uwagę na ruch sztangielki jaki powinniśmy wykonywać podczas tego uginania. Pozycja wyjściowa, trzymamy sztangielkę równolegle do pasa, podczas uginania ramienia stopniowo odwracamy nadgarstek tak by palce skierowane były ku ciebie. Ćwiczenie te bardzo dobrze rozwija wielkość i jednocześnie zaokrągla biceps.

Uginanie ramion na modlitewniku sztangielką — 3 serię po 10 ruchów

Cutler jest tego zdania iż w każdym treningu ramion musi znajdować się chociaż jedno ćwiczenie izolowane, w tym przypadku jest to sztangielka na modlitewniku wykonywana na samym końcu po to by maksymalnie dopompować mięsień. Ważne jest by wykonywać poprawnie to ćwiczenie, nakładamy sobie taki ciężar którym wykonamy 10 powtórzeń.

Tak prezentuje się jeden z najlepszych kulturystów:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest