Kai Greene – biografia

Kai Green to utalentowany kulturysta, urodził się 12 lipca 1975 roku na Brooklynie w Nowym Jorku. Greene nie miał lekkiego dzieciństwa jako sześcioletni chłopiec musiał opuścić dom rodzinny, powodem były problemy rodzinne. W wieku sześciu lat otrzymał on sądową ochronę, a następne sześć lat tułał się między domami zastępczymi. Wysiłek na siłowni i podnoszenie ciężarów pomagało mu zapomnieć o problemach z dzieciństwa.

Jako młodzieniec fascynował się sztuką wizualną, zawsze chciał zostać artystą. Jego dwie pasje sztuka i kulturystyka mogły się uzupełniać. Kai traktował swoje ciało jak model który za pomocą ciężarów i siłowni może doprowadzić do perfekcji.

Jako nastolatek wyróżniał się z pośród rówieśników. Na lekcji angielskiego został zauważony przez nauczyciela, który zaproponował mu występ w konkursie dla młodocianych kulturystów. To jeszcze bardziej pchnęło młodego Greena do tego był przykładać się ciężej na ćwiczeniach i pokazać wszystkim że nie jest tylko jednym z miliona pospolitych ludzi ćwiczących na siłowni.

Jako junior zdobywał wiele medali i wyróżnień, co pozwoliło mu uwierzyć w swoje możliwości i dodawało mu pewności siebie. Starał się być jeszcze lepszy. Podczas pewnych zawodów Kai Greene zajął 2 miejsce, wtedy właśnie postanowił zrezygnować z występów w zawodach, by poświęcić się w całości budowie swojej muskulatury. Avenue Gym na Brooklynie stało się jego nowym domem przebywał tam codziennie i dopracowywał każdy centymetr swojego ciała by w przyszłości pokazać wszystkim iż jest prawdziwym wartościowym kulturystą. To właśnie tam po raz pierwszy spotkał się z zawodowcami od których mógł wiele się nauczyć.

Mając 19 lat zdobył kartę zawodowego naturalnego kulturysty, lecz to nie zadowoliło jego pragnienia. Chciał być najlepszy. Pragnął występować na najlepszych imprezach kulturystycznych takich jak IFBB. Jednakże by występować w mistrzostwach świata musiał zdobyć pierwsze miejsce na NPC.

Dopiero w 1999 roku po dwóch porażkach w zeszłych latach Kai zdobył Team Universe w dwóch kategoriach ciężkiej oraz open, ta wygrana otworzyła mu drzwi do imprez kulturystycznych światowej klasy. Mistrzostwa świat które odbyły się w Bratysławie na Słowacji, nie zadowoliły utalentowanego i młodego kulturystę zajął tam jedynie czwarte miejsce. Lekko zawiedziony swoim wynikiem, lecz bardzo zdeterminowany zrezygnował z publicznych występów by ponownie wrócić na siłownie i jeszcze bardziej dopracować muskulaturę swojego ciała.

Trenował ostro i wytrwale by powrócić na scenę w 2004 roku, po pięcioletniej przerwie ponownie zdobył Team Universe które gwarantowało mu występ na imprezie światowej klasy. Zadowolony ze swoich wyników wystąpiła na mistrzostwach świata na których jednogłośnie zajął pierwsze miejsce. Ten rok będzie pamiętał do końca swojego życia, dla samego Greena było to potwierdzenie tego iż jest on zdolny do wszystkiego.

Kai Greene na amatorskiej i zawodowej scenie:

2010 IFBB Australia Pro Grand Prix X — 1 miejsce
2010 IFBB Arnold Classic, Ms. International, Fitness International & Figure International — 1 miejsce
2009 NPC Eastern USA Bodybuilding Fitness & Figure — 1 miejsce
2009 IFBB Olympia — 4 miejsce
2009 IFBB Australia Pro Grand Prix IX — 1 miejsce
2009 IFBB Arnold Classic — 1 miejsc
2008 IFBB New York Mens Pro — 1 miejsce
2008 IFBB Arnold Classic Bodybuilding, Fitness And Figure Contest — 3 miejsce
2007 IFBB Colorado Pro/Am Classic Bodybuilding And Figure Contest — 1 miejsce
2007 IFBB Keystone Pro Classic Bodybuilding Contest — 3 miejsce
2007 IFBB New York Pro Bodybuilding Contest — 6 miejsce
2006 IFBB Shawn Ray Colorado Pro — 14 miejsce
2005 IFBB New York Pro — 14 miejsce
1999 NPC Team Universe Championships — 1 miejsce
1999 IFBB World Amateur Championships — 6 miejsce
1998 NPC Team Universe Championships — 3 miejsce
1997 NPC Team Universe Championships — 2 miejsce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest