Kulturystyka kobieca, sterydy oraz inne zabronione substancje

Jak wiadomo, zakazane substancje w kulturystyce i fitnessie są stosowane nie tylko przez mężczyzn, ale także przez kobiety. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu kontrowersyjnemu tematowi. Jeśli kiedykolwiek myślałeś, że kobieta stosująca doping musi nieuchronnie wyglądać jak mężczyzna, prawdopodobnie popełniłeś błąd. Ile razy wygląda jak twoja ulubiona dziewczyna fitness na Instagramie.

Od bikini fitness po kulturystykę kobiet

Tak, nawet delikatne i kobiece „bikini” nie są wyjątkiem, jeśli chodzi o stosowanie zabronionych substancji.

Clenbuterol

Wśród najpopularniejszych substancji używanych przez kobiety jest Clenbuterol. W kategorii fitness bikini wydaje się, że żaden konkurent nie jest zainteresowany androgennymi skutkami ubocznymi; Clenbuterol jest popularny, ponieważ skutecznie spala tkankę tłuszczową i ma działanie antykataboliczne. W rezultacie sportowcy uzyskują pożądany wygląd ciała w znacznie krótszym czasie .

Clebuterol jest przepisywany w leczeniu astmy i jest najczęściej stosowany jako tabletka. Po zażyciu mogą wystąpić negatywne skutki uboczne, takie jak bóle głowy, kołatanie serca, drżenie kończyn, lęk, nadmierne pocenie się i nudności.

T3

Inną często stosowaną substancją (często razem z klenbuterolem) jest T3. T3 przyspiesza metabolizm, wpływa na termoregulację i przyspiesza utratę tłuszczu. T3 jest stosowany w medycynie w leczeniu zmniejszonej czynności tarczycy. Długotrwałe stosowanie prowadzi do utraty wagi, a nie poddanie się leczeniu, niesie ryzyko upośledzenia funkcji tarczycy.

Efedryna

Efedryna jest również stosowana w tabletkach, która jest również jedną z substancji na liście dopingu. Efedryna działa stymulująco, tłumi apetyt, pomaga spalić tkankę tłuszczową i zwiększyć siłę. Często łączy się ją z kofeiną i aspiryną, aby uzyskać jeszcze lepszy wpływ na spalanie tłuszczu. Została wynaleziona do leczenia astmy, niskiego ciśnienia i narkolepsji. Stosowanie efedryny może mieć negatywny wpływ na układ sercowo-naczyniowy i nerwowy.

Oxandrolone

Oxandrolone jest również znany jako Anavar i jest jednym ze słabszych sterydów anaboliczno-androgennych. Jego cena jest stosunkowo wysoka i często można kupić podróbki. Zwiększa siłę, poprawia jakość i twardość mięśni oraz wpływa na spalanie tłuszczu. Jest stosowany w medycynie w leczeniu zaburzeń wzrostu dzieci, osteoporozy i oparzeń. Po zastosowaniu mogą wystąpić działania niepożądane, takie jak trądzik, wypadanie włosów i nudności.

Stanozolol

Stanozolol lub Winstrol można przyjmować w postaci tabletek lub w postaci zastrzyków. Ten anaboliczny androgenny steryd pomaga zwiększyć masę mięśniową i siłę oraz utwardza ​​strukturę mięśniową. Jest również stosowany jako lek do leczenia niedokrwistości. Pod względem skutków ubocznych może mieć negatywny wpływ na wątrobę i pogarszać jakość skóry i włosów.

Primobolan

Primobolan jest pochodną dihydrotestosteronu o niższym działaniu androgennym i jest dostępny zarówno w wersji do wstrzykiwań, jak i tabletek. Pomaga zwiększyć masę mięśniową i siłę. Podawany w medycynie w leczeniu anemii. Długotrwałe stosowanie może powodować wypadanie włosów, zmianę głosu i trądzik

… i więcej.

Wspomnieliśmy powyżej o „słabszych” zakazanych substancjach używanych przez kobiety (często w różnych kombinacjach), ale można założyć, że im większe zapotrzebowanie na masę mięśniową w kategorii zawodów, tym silniej stosowane są zakazane substancje.

Kiedy kobiety przesadzają

Długotrwałe stosowanie substancji anabolicznych o działaniu androgennym zawsze będzie miało wpływ na kobiety. Oprócz wzrostu masy mięśniowej należy spodziewać się innych zmian.

1. Powiększenie łechtaczki – łechtaczka to w zasadzie mniejszy penis, który reaguje bardzo wrażliwie na działanie testosteronu. Podczas stosowania sterydów anabolicznych zwiększa się.

2. Zmniejszenie piersi

3. Zmiany behawioralne  – większa agresywność, stany depresyjne

4. Głębszy głos  – im więcej testosteronu, tym głębszy głos

5. Zwiększony wzrost włosów – policzki, tułów, podbródek, obszar górnej wargi

6. Wypadanie włosów

7. Zmiana rysów twarzy  – rysy są grubsze, kobieta wygląda na starszą na twarzy

8. Pogorszona skóra – jest tłusta, może powstawać trądzik

9. Ryzyko niepłodności  – utrata miesiączki

Podsumowanie

To od nas zależy, jaką ścieżką pójdziemy, ale musimy liczyć na możliwe konsekwencje zdrowotne, które przyniesie nasz wybór. Kulturystyka kobiet i stosowanie zakazanych substancji jest czymś, czego wielu z nas nie rozumie, ale z drugiej strony jest to decyzja konkretnej kobiety, którą powinniśmy uszanować. Nasze wątpliwości można wyrazić w przyzwoitej formie, a nie tylko obrażać tych, których cele i ideały nie mieszczą się w wyznaczonych przez nas standardach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest