Lekarz online: dlaczego to tak ważne przy uprawianiu sportu?

Telemedycyna była używana w ograniczony sposób od dziesięcioleci,, ale dopiero teraz staje się coraz bardziej powszechna. Dzieje się tak dlatego, ponieważ wiele osób ma dostęp do szybkich połączeń internetowych i urządzeń niezbędnych do przeprowadzenia wideokonferencji. Decydując się na takie rozwiązanie, możesz zaplanować wizytę w dogodnym czasie, nie wychodząc z domu. Nie musisz też czekać w długich kolejkach, aby skorzystać z pomocy specjalisty. Sprawdź, dlaczego umówić się na konsultację online!

Konsultacje online dla sportowców

Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się COVID-19, grypy i innych chorób zakaźnych, skorzystaj z usług przychodni internetowej. Doświadczony lekarz online pomoże w przypadku anemii, przetrenowania, czy złych wyników badań laboratoryjnych. Może również zalecić dalszy sposób postępowania w przypadku przewlekłych urazów.

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym sportowcem, możesz łatwo nabawić się kontuzji. Jeśli podczas jednego z treningów doznałeś urazu, nie zwlekaj i umów się na internetową konsultację medyczną. W razie potrzeby lekarz skontaktuje się z Tobą i doradzi, czy warto umówić się do specjalisty medycyny sportowej.

Lekarze, współpracujący z przychodnią internetową, podchodzą indywidualnie do każdego pacjenta. Dokładają wszelkich starań, aby konsultacja przebiegła w bezstresowej i przyjemnej atmosferze. Jeżeli masz wstydliwy problem, warto umówić się na konsultację online. Dzięki temu unikniesz skrępowania, które pojawia się podczas tradycyjnej wizyty.

Jak wygląda e-wizyta?

Każda konsultacja w przychodni internetowej przebiega według konkretnego scenariusza. Pamiętaj, aby odpowiadać na wszystkie pytania zgodnie z prawdą. Staraj się niczego nie zatajać i w miarę możliwości prześlij wyniki badań, aby lekarz mógł postawić właściwą diagnozę. Na podstawie zgromadzonych informacji specjalista podejmie decyzję, czy może przepisać Ci konkretny lek. Jeśli ma jakieś wątpliwości, skontaktuje się z Tobą i zada dodatkowe pytania.  Warto również podkreślić, że kierując się bezpieczeństwem zdrowotnym pacjenta, lekarz może odmówić przepisania leków.

Jeżeli tradycyjna antykoncepcja zawiodła lub uprawiałeś seks bez zabezpieczeń, umów się na konsultację lekarską online. Z usług przychodni internetowej możesz skorzystać o dowolnej porze. Pamiętaj, że tabletka dzień po pomaga w awaryjnych sytuacjach.  Jeśli lekarz nie będzie widział przeciwwskazań, wystawi e-receptę. Możesz ją zrealizować w dowolnej aptece na terenie Polski.

Pierwsza pomoc w kontuzjach sportowych

Wiele urazów nie wymaga interwencji chirurga. Jeśli uprawiając sport, doznałeś kontuzji, nie bagatelizuj objawów. Umów się na konsultację online, aby rozwiać wątpliwości. Jeżeli uraz jest lekki, specjalista najprawdopodobniej zaleci odpoczynek, zimne okłady i odciążenie problematycznej kończyny. Podpowie, po jakim czasie możesz wrócić do normalnej aktywności fizycznej. Ponadto doradzi, jak w przyszłości uniknąć podobnych urazów. W razie potrzeby może wystawić e-receptę, e-skierowanie lub e-zwolnienie. Jeśli jednak uraz jest poważny, z pewnością zaleci konsultację u ortopedy lub lekarza medycyny sportowej.

Komfort i wygoda

Dzięki telemedycynie nie musisz jechać do lekarza, ani siedzieć w poczekalni, gdy jesteś chory. Możesz spotkać się ze specjalistą, leżąc na kanapie lub w łóżku. W ten sposób zaoszczędzisz sobie sporo czasu i nerwów. Możesz też łatwiej dopasować wirtualne wizyty do napiętego harmonogramu. Nie musisz brać urlopu w pracy, ani organizować opieki nad dzieckiem. Jeżeli masz jakieś pytania lub wątpliwości, jak umówić się na e-wizytę, porozmawiaj z konsultantem lub skorzystaj z chatbota.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest