Lodówka przydatna w kulturystyce

Pytanie: Ja wychodzę z domu rano do pracy i nie wracam do domu z siłowni, by zjeść obiad. Pojawiam się w nim dopiero późnym wieczorem. Czy mimo to nadal mogę osiągać przyzwoite wyniki, nie jedząc tych wszystkich posiłków?

To zależy od tego, co rozumiesz przez “przyzwoite”. Jeśli trenujesz i jesz wystarczającą do przyrostu liczbę kalorii, to oczywiście nadal możesz robić postępy. Jeśli jednak chcesz jak najlepiej wykorzystać swój trening, będzie znacznie korzystniej, jeśli będziesz jadł częściej. Choć rozkład dnia może nie pozwalać na sześć posiłków, założę się, że mógłbyś jeść częściej, gdybyś zabierał jedzenie ze sobą. Nasza rada: kup małą lodówkę, by móc zabierać ze sobą jedzenie i jeść tyle razy dziennie, ile trzeba. Jeśli to zrobisz, poczujesz, że twój trening daje lepsze efekty. Jeśli wychodzisz z domu po śniadaniu (posiłek pierwszy) i wracasz dopiero przed pójściem spać (posiłek szósty), to znaczy, że co najmniej cztery posiłki powinieneś zabierać ze sobą. Oto nasze propozycje:
Posiłek drugi: trzy gotowane jajka i kawałek owocu. Zjedz to przed południem. Posiłek trzeci: około 170g gotowanego mięsa (chudego indyka, szynki z indyka) oraz sałatka z makaronem i warzywami na zimno. To może być szybki lunch.

Posiłek czwarty: niskowęglowodanowy napój proteinowy (przygotowany w plastikowej butelce lub zmieszany z wodą tuż przed wypiciem) i kawałek pełnoziarnistego chleba z naturalnym masłem z orzeszków ziemnych. To jest popołudniowy posiłek przed treningiem. Posiłek piały: potreningowy napój proteinowy, który można wypić w drodze do domu. Powinien zawierać około 60g węglowodanów prostych i 30g białka.
Swoje posiłki powinieneś przygotowywać z wyprzedzeniem, nawet na kilka dni naprzód. Spakuj przenośną lodówkę poprzednie’ go wieczora, byś nie mógł się tłumaczyć, że rano nie miałeś na to czasu. W ciągu dnia znajdź czas na posiłki, nawet jeśli miałbyś jeść w samochodzie, podczas przerwy na kawę lub w drodze na następne zajęcia.

Z pewnością podjąłeś się ważnego zobowiązania, by trenować. Ale ma to tylko sens wówczas, jeśli podejmiesz się innego ważnego zobowiązania: by właściwie się odżywiać. Tylko w ten sposób Twoja ciężka praca wyda wspaniałe owoce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest