Metanabol – skutki uboczne

Skutki uboczne zażywania Metanabolu

Skutki uboczne zażywania Menatabolu

Przyjmowanie Metanabolu może prowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń niektórych organów wewnętrznych (np. wątroby, trzustki, nerek), a w następstwie np do: nadciśnienia tętniczego, obrzęków, przeciążenia serca i układu krążenia, łysienia, zmian zapalnych skóry, ginekomastii. W tym artykule dowiesz się jakie skutki uboczne mogą wystąpić podczas i po zażywaniu Metanabolu.

Skutki uboczne zażywania Metanabolu:

Metanabol jest środkiem, który szczególnie łatwo aromatyzuje i konwertuje do estrogenów, a duży przyrost masy mięśniowej połączony jest z zatrzymywaniem w tkankach organizmu dużych ilości wody. Przyjmowanie Metanabolu może prowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń niektórych organów wewnętrznych (np. wątroby, trzustki, nerek), a w następstwie np do: nadciśnienia tętniczego, obrzęków, przeciążenia serca i układu krążenia, łysienia, zmian zapalnych skóry, ginekomastii. Nawet stosując dawkę zalecaną przez lekarzy rzędu 10 – 15 mg. można sobie uszkodzić wątrobę jeżeli np. wcześniej chorowało się na wirusowe zapalenie wątroby lub jest się szczególnie wrażliwym na ten lek!


Przy wszelkich niepokojących objawach np. zmniejszeniu masy ciała zamiast powiększeniu, zażółceniu skóry, osłabieniu, objawach podobnych jak w czasie przeziębienia, nudnościach, wymiotach powinno się przerwać cykl i udać do lekarza. Przestrzegam przed przyjmowaniem sterydów z jednoczesnym, nawet okazjonalnym piciem alkoholu (piwo też zawiera alkohol!!!).

Warto mieć na uwadze to, że Metanabol jako doustny 17 alfa metylo-steryd jest w znacznym stopniu hepatotoksyczny. Szczególnie stosowany w większych dawkach (powyżej 15 mg na dobę) przez okres dłuższy niż 4 tygodnie. Dłuższe stosowanie zawsze powinno się odbywać z jednoczesną kontrolą tzw. wskaźników wątrobowych.

Metanabol – wszystko co powinieneś o nim wiedzieć

Metanabol stosowany przez młode osoby, u których nie zostały jeszcze zakończone procesy rozwoju organizmu może doprowadzić do przedwczesnego kostnienia chrząstek i zahamowania wzrostu.

Inne spotykane skutki uboczne:

Zaburzenia popędu płciowego, pobudzenie psychomotoryczne, hepatotoksyczność, podenerwowanie, łojotok, zatrzymanie kwasów żółciowych, zawroty i bóle głowy, powikłania kardiologiczne, wymioty i mdłości, bilirubinemia, laksacja, wapnioza, żółtaczka choleostatyczna, rak wątroby, zarastanie nasad kości długich, upośledzone trawienie, wymioty, bolesność wątroby, zatrzymanie elektrolitów, podwyższenie poziomu ”złego” cholesterolu, pękanie podskórnych naczyń krwionośnych, swędzenie skóry, bóle głowy, zaburzenia widzenia, zasłabnięcia.

2 komentarze do “Metanabol – skutki uboczne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest