Metody szokowania mięśni

Metoda megaserii – Polega na wykonaniu kolejno po sobie więcej niż trzech ćwiczeń na tę samą grupę mięśniową. Przerwy między poszczególnymi ćwiczeniami trwają tyle, ile potrzeba na przejście z jednego stanowiska na drugie.

Metoda przerw w serii -W trakcie ćwiczenia ciężarem którym możemy wykonać 2-3 powtórzenia, po wykonaniu ich odpoczywamy ok. 45 sekund i zmuszamy się do wykonania kolejnych 2-3 powtórzeń. Następnie znowu odpoczywamy z tym, że już ok. 60 sekund i kolejna próba wykonania 2-3 powtórzeń.

Metoda palenia wewnątrzmięśniowego – Polega na zmuszeniu mięśni do wykonania jeszcze kilku, choćby niepełnych powtórzeń, na zakończenie każdej serii.

Metoda serii ze zmniejszonym ciężarem -Po osiągnięciu punktu załamania ruchu w wykonywanej serii, szybko zmniejszamy ciężar i kontynuujemy serię do kolejnego załamania ruchu.

Metoda 3×7 -Pierwsze siedem powtórzeń w serii to ruchy od pozycji wyjściowej do połowy ruchu pełnego. Drugie siedem powtórzeń to ruchy od połowy ruchu pełnego do pozycji końcowej. Natomiast trzecie siedem powtórzeń to ruchy w pełnym zakresie ruchu.

Metoda serii stopniowanych -Pierwsze powtórzenie w serii wykonujemy w pełnym zakresie ruchu. Następne trzy powtórzenia to 1, 1 i 3 pełnego zakresu ruchu, kolejne trzy powtórzenia to 3, 1 i 1 pełnego zakresu ruchu.

Metoda treningu tygodniowego -Przez cały tydzień trenujemy tą grupę mięśniową, która nie chce się rozwijać. Następny tydzień dajemy jej odpocząć od ćwiczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest