Nadesłany przez: Hades dnia 12.08.2012, 2:50:19 Ocena: 0.00 (0 głosów) Oceń artykuł 9575 odsłon

Pozowanie w kulturystyce Triceps bokiem - pozowanie

Triceps bokiem - pozowanie
Stojąc lewym lub prawym bokiem do komisji sędziowskiej, ugiąć lekko w kolanie jedną z nóg, drugą zaś odstawić mocno do tyłu. Palce oprzeć na podłodze. Uginając cofniętą nogę, przesuwamy ją po nodze prawej do przodu w taki sposób, aby był maksymalnie wyeksponowany jej mięsień dwugłowy.
triceps bokiem, pozowanie By dobrze uwypuklić mięśnie podudzia, należy palce nogi mocno wcisnąć w parkiet. Odległość między nogami powinna wynosić około 20 cm. Wyprostowaną rękę należy nieco odchylić do tyłu, a nadgarstek obrócić nieco do tyłu, aby dobrze był wyeksponowany zarówno jej mięsień dwugłowy, jak i trójgłowy. Demonstrowaną rękę należy przytrzymać nieco powyżej nadgarstka palcami drugiej ręki. Tułów należy lekko pochylić ku przodowi, wciągnąć brzuch i napiąć mocno mięśnie proste brzucha.

Jak sama nazwa wskazuje, uwaga komisji sędziowskiej skupiona jest na mięsień trójgłowy ramienia. jednak tak jak w innych pozach, tak i tutaj na ostateczną ocenę wydaną przez każdego z sędziów, wpływa zarówno wygląd tricepsu, jak i ogólne wrażenie, jakie robi zawodnik.

Podczas prezentacji tej pozy, pamiętaj aby:

- prezentować nogę każdemu z jurorów
- w pełni wyprostować rękę
- nie pochylać się zbytnio do przodu
- mocno napiąć łydkę