Atlas ćwiczeń klatka: Rozpiętki z hantelkami na ławce skośnej

Nadesłany przez: Hades dnia 20.04.2017, 1:02:43 Ocena: 0.00 (0 głosów) Oceń artykuł 436 odsłonFaza początkowa i końcowa ćwiczenia:
 

Rozpiętki z hantelkami - ławka skośna

Pozycja.
Połóż się na ławce skośnej głową do góry pod kątem 45 stopni. Staraj się utrzymywać tułów w płaskim i stałym kontakcie z poduszką oporową, dla maksymalnego podparcia. Stopy ustaw sztywno na podłodze.
     
Wykonywanie.
Ruch rozpoczynaj w rękoma wyprostowanymi i prostopadłymi do podłogi. Utrzymuj niewielkie ugięcie w łokciach, a palce dłoni skieruj do siebie. Nabieraj powietrze do płuc i zaczynaj powoli opuszczać sztangielki na boki, utrzymując przy tym prawie wyprostowane ręce i stale tak samo ułożone nadgarstki. Pozwól sztangielkom zejść na dół po szerokim łuku, aż do poziomu barków. W tedy napinaj mięśnie piersiowe i robiąc wydech powoli unoś sztangielki do góry. Stosuj zawsze pełny zakres ruchu. W negatywnej fazie powtórzenia staraj się jak najbardziej rozciągnąć ćwiczone mięśnie, bez szkody dla samej techniki ruchu.
      
O ćwiczeniu.
Rozpiętki na ławce skośnej najlepiej wpływają na rozwój górnych partii mięśni klatki piersiowej, a tym samym mięśni piersiowych większych, które pokrywają większość klatki.
      
Uwagi. Największy błąd, jaki popełniają ludzie przy rozpiętkach, związany jest z szybkością samego ruchu. Moim zdaniem, jeśli ćwiczysz zbyt szybko, to możesz zniekształcić technikę ruchu powodując, że przeobrazi się on w końcowej fazie w wyciskanie.

Atlas ćwiczeń Klatka piersiowa