Ciekawostki kulturystyczne: Alexey Lesukov - 18 letni kulturysta!

Nadesłany przez: Hades dnia 9.02.2008, 8:50:00 Ocena: 10.00 (1 głos) Oceń artykuł 53590 odsłon W wieku 13 lat spojrzał w lustro i zdecydował, że zajmie się kulturystyką. Przeczytał niezbędne książki i zaczął uczęszczać na siłownię. Jego genetyka okazała się niezwykła. Matka była przeciwna temu, nawet zabraniała mu tego. Na siłownie zaczął uczęszczać ukradkiem, pieniądze na szkołę zaczął wydawać na jedzenie.

"W dzieciństwie "Lesha" był zwykłym chłopcem:chodził na basen,uczył się i grał na fortepianie.Zajęcia te nie należały do jego ulubionych,ale nie chciał się kłócić ze swoją matką.Do pewno czasu.

W wieku 13 lat spojrzał w lustro i zdecydował,ze zajmie się kulturystyką.Przeczytał niezbędne książki i zaczął uczęszczać na siłownie.Jego genetyka okazała się niezwykła.

Matka była przeciwna temu-opisuje Lesha-a nawet zabraniała mu tego.Na siłownie zaczął uczęszczać ukradkiem,pieniądze na szkołe zaczął wydawać na jedzenie.

-Kto Cię trenował?

-Nikt. Sam opracowywałem swoje plany treningowe.Na początku trenowałem sam,później dołączył do mnie mój przyjaciel. W 11 klasie zacząłem sie przygotowywać do nauki w Akademii "Lesgafta".

W zeszłym roku Alexey wyjechał do St.Petersburga i oczywiście natychmiast zaczął trenować na najbliższej hali sportowej.Tam też został zauważony przez swojego przyszłego trenera.

Trener klubu "Diamond" Andrey Prokofiev(zdobywca wielu tytułów w bb) przez pewien czas obserwował Leshe,a po pewnym czasie zaoferował mu swoje usługi.

Tak więc pierwszoroczny student akademii,zaczął łączyć nauke z codziennymi dwugodzinnymi treningami.To było trudne, przyznał Lesha.

Ale Alexey był gotowy do kwietniowego debiutu na scenie.W ciągu miesiąca zdobył tytuł absolutnego mistrza(wsród juniorów) podczas mistrzostw "północnozachodnich",absolutnego mistrza Rosji w pucharze Europy Wschodniej,zdobył pierwsze miejsce wsród juniorów i dorosłych(!) podczas mistrzostw w S.Petersburgu.Otrzymał za to medale,puchary i range "Mistrza Sportu".