Ćwiczenia dla kobiet: Ćwiczenia na smukłe łydki

Nadesłany przez: Hades dnia 25.10.2010, 5:50:00 Ocena: 0.00 (0 głosów) Oceń artykuł 9640 odsłon Wiele marzy o długich i smukłych łydkach. Smukłe łydki nie tylko sprawiają, że czują się dobrze, ale przede wszystkim przyciągają wzrok wielu mężczyzn. Smukłe łydki może wypracować każda kobieta. Jakie należy wykonywać, aby poprawić wygląd łydek? Ile razy w tygodniu należy ?

Ćwiczenia za pomocą których poprawisz wygląd swoich łydek:
* Wspięcia jednonóż stojąc
Trzymamy palce obu stóp na podstawce (musi to być dość wysoka podstawka, ok. 10 cm), mamy opuszczone pięty w dół. Prostujemy tułów, przytrzymujemy się rękami jakiejś stabilnej rzeczy (może to być regał). Następnie robimy wspięcie na palce (będąc w tej pozycji 2 sekundy możemy sobie utrudnić ćwiczenie) i wdychamy powietrze. Wracając do pozycji wyjściowej wydychamy powietrze. Ćwiczenie wykonujemy seriami, każda seria powinna zawierać od 20 - Górną granicę wyznacza kondycja naszego organizmu.
Ćwiczenie to możemy utrudnić trzymając w jednej dłoni znaczne obciążenie (zazwyczaj hantel).

* Wspięcia na palce siedząc (na maszynie)
Podobnie jak w przypadku poprzedniego ćwiczenia, trzymamy palce obu stóp na wysokiej podstawce (ok 10 cm). Na kolanach trzymamy obciążenie (daliśmy przykład maszyny, ale może to być sztanga, talerz gumowy/żeliwny (waga od 5 do 25kg). Plecy mamy wyprostowane, rękami trzymamy się stabilnej rzeczy. Następnie robimy wspięcie na palce (będąc w tej pozycji 2 sekundy możemy sobie utrudnić ćwiczenie) i wdychamy powietrze. Wracając do pozycji wyjściowej wydychamy powietrze. Ćwiczenie wykonujemy seriami, każda seria powinna zawierać od 20 - Górną granicę wyznacza kondycja naszego organizmu.
Wykonując wspięcia na palce w pozycji siedzącej możemy robić to dla każdej z nóg osobno (czyli np. pierw lewa, później prawa). Jest to pewna forma odmiany, która znacznie może nam pomóc w dążeniu do uzyskania piękniejszych łydek.

Jak powinien wyglądać trening łydek?
Uda i łydki są mięśniami, które pracują każdego dnia, gdy chodzimy, biegamy lub joggingujemy. Mięśnie te są wręcz przyzwyczajone do ciągłej pracy. Jak zatem je ćwiczyć? Konieczne jest poświęcanie im więcej czasu i wysiłku podczas treningów. Mięśnie łydek należy "atakować" pod różnymi kątami i różnymi ćwiczeniami (również różnymi ich odmianami). Każda sesja treningowa powinna składać się minimum z dwóch ćwiczeń angażujących mięśnie łydek do intensywnej pracy. Każde ćwiczenie należy powtarzać w kilku seriach (zazwyczaj od 3 do 6). W serii natomiast należy wykonywać nie mniej niż 20 powtórzeń (dobrą techniką i odpowiednim - średnim tempem). Im więcej ruchów (powtórzeń) będziemy wykonywać w serii, im krótsza będzie przerwa między seriami (ok. 1-2 min.) tym lepsze efekty uzyskamy i szybciej "odchudzimy" nasze łydki.

Ile razy w tygodniu należy ćwiczyć łydki?
Wszystko zależy od tego jak bardzo nam zależy na uzyskaniu pięknych łydek. Ćwiczenie 2 razy w tygodniu jest dla większości osób wystarczające, jednak są osoby, które ćwiczą je 3 razy w tygodniu. Każda osoba powinna spróbować różnych wariantów i zadecydować, który z nich jest najodpowiedniejszy.